Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Miért nem fogadják el az...

Miért nem fogadják el az Y-generációs kollégáim (kortársaim) azt, amilyen vagyok? 32/F

Figyelt kérdés
A férfi kollégáim mindig megjegyzéseket tesznek arra, amit mondok és erre minden lehetőséget meg is ragadnak. A munkámat szeretem és a külföldi főnököm is elégedett velem, bár az itthoni főnököm ennek annyira azért nem örül. Gondolkodnak az előléptetésemen, bár ezt inkább kintről erőltetik jobban érzésem szerint. Nem vagyok márkamániás Y-generációs, inkább kicsit konzervatív vagyok, akinek van értékrendje és nem kompetitív másokkal.

2017. febr. 24. 09:59
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Én szép vagyok! Én jo vagyok! Ezt tessék elismerni és mindenki szeressen engem!!!!!! (Esetleg attol függetlenül, hogy én meg sz-rok rájuk.)
2017. febr. 24. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Épp most tettél megjegyzést egy rakás kortársadra. Akkor mennyivel is vagy jobb?
2017. febr. 24. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Lehet beképzelt vagy és vissza akarnak rántani a valóságba. És irritáló a személyiséged annak ellenére, hogy milyen hipi szupi vagy. :) Nem minden a tudás.
2017. febr. 24. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Elgondolkodtató dolgokat írtok. :)

Ennek kapcsán az jutott eszembe, hogy nem az az én igazi bajom, hogy nem ismerik el, h milyen hipi szupi vagyok, hanem az, hogy sokan kommunikálni sem tudnak szarkazmus és beszólogatások nélkül. Én nem szoktam beszólni még azoknak sem, akik esetleg megérdemelnék, mert nem célom megbántani senkit sem.

Szerintetek az normális dolog, hogy ha valami valakinek nem tetszik, akkor ezt egy az egyben ki is kommunikálja? Elfogadás lenne a kulcsszó....

2017. febr. 24. 10:37
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Igen. Nem tudom te eddig hol éltél. Burokban, azt hiszem, családod csodálatától övezve... Káros. Nagyon káros dolog. Igen. Az teljesen normális, korrekt és egyenes dolog, ha valami valakinek nem tetszik, azt meg is mondja. Megint kezdünk egy olyan Világban élni, amikor nem finomkodnak az emberek egymással. Arra ott a család, a párkapcsolat és a barátok. Túl érzékeny vagy és nem is tudom mire fel akarsz himestojás bánásmódot az emberektől. Az emberek manapság keményen küzdenek a megélhetésért, keményen dolgoznak a kevés fizetésért és lehet olyan bajuk is van, amit nem kötnek az orrodra és hogy veled finomkodjon, huszadrangú dolog számára. Inkább erősitsd meg magad. Szerintem rohadtul komolyan veszed magad, pluszban érzékenykedsz és ez vicces, szánalmas és persze kikezdik természetesen.
2017. febr. 24. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

10:47-es kommentelő: Köszi, szerintem részben fején találtad a szöget. A helyzet az, hogy itt a financiális ügyek nem játszanak közre, mert 1) a fizetésünk a cégnél hál' Istennek a magyar átlag többszöröse, 2) sokakat tudnak segíteni még a szülei (engem pl. nem és büszke is vagyok arra, amit magamtól értem el). Az biztos, hogy sok munkahelyen a megélhetés ma nagy gondot okoz, aláírom.

Abban egyetértek szintén, hogy nem egy finomkodó világban élünk és ez egyre inkább igaz. Viszont tudod, mi az érdekes? Ha tényleg kifejezném én is azt minden egyes esetben, hogy mivel nem értek egyet, mit tudok jobban, mint a másik és hogy a másik mennyire buta adott esetben, mégis játssza az okost, akkor meglenne az okuk arra ténylegesen is, hogy utáljanak, mert tanultabb vagyok, mint sok kortársam (vettem rá a fáradtságot). Az, h komolyan veszem magam, az igaz szerintem is, de ennek egy ellenszere lenne: elfogadni a másikat olyannak, amilyen és idővel ez változni fog. Nem szabad magunkat lealacsonyítani olyan szintre, hogy már csak az ösztöneink hajtsanak. (itt a pénz nem probléma a cégnél...)

2017. febr. 24. 11:02
 7/15 anonim ***** válasza:
Értelek. Ha viszont hasonló szintről indultok, akkor pedig nagyban játszik az irigység. Sajnos azt el kell mondani, hogy a munkahely nem közösség. Nem szabad azt várni, hogy ott melengető, biztató légkör vesz majd körbe, pedig az lenne jó, ha mindenki együtt küzdene, de sajnos mindig valaki kitűnik valamivel, hisz a munka verseny is és ezt mások, a lemaradók nem veszik jól. Sajnos. Sajnos csak addig van őszinte közege az embernek, amig nincs versenyhelyzet, ami a megélhetésre is kihat, úgymond a saját bőrünkön érezzük. Ez sajnos az iskoláig van igy, utána csak a család marad, aki őszintén szeret úgymond, a többi csak képmutatás, verseny és irigység. Ezt most te kezded már felfogni, még fáj, aztán elfogadod, majd felveszed a kesztyűt és akkor végleg felnősz. Tudom, ezen keresztülmentem én is.... Fáj. Igen.
2017. febr. 24. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Köszi az őszinte szavakat! Világrengető hatásúak és ezt szerettem volna elérni a kérdéssel. Nagyon sokat segítettél ezzel.
2017. febr. 24. 11:24
 9/15 anonim ***** válasza:
Hát, örülök, hogy valamit értek, amiket irtam. Én is most ott tartok, hogy sajnos ez van, de valamit tennem kell, hogy ez ne igy legyen. És igenis minden ember titkon arra vágyik, hogy mint az első válaszoló nem kevés cinikussággal irta, hogy fogadjanak el valahol úgy, hogy én szép vagyok, jó vagyok, szeressenek. Elemi szükséglet. Valahol szerintem meg kell mutatni, hogy nem szálltál el, de tudd is értékelni magad. Szerény önbizalom? Még én sem tudom milyen az, gyakorolni kell. És egy kicsit mindig erősnek lenni. Nehéz. Mindenkinek az, de kitartást kivánok!
2017. febr. 24. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Ugyanígy vagyok vele én is és a fent leírtakkal már sokkal könnyebb mindezt megemészteni, idővel menni fog. :)

Kitartást kívánok én is mindenkinek.

2017. febr. 24. 11:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!