Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogy mászkáljak állásinterjúra...

Hogy mászkáljak állásinterjúra munkaidőben?

Figyelt kérdés

Mindenféle használható ötlet nagyon jól jönne. Biztos van erre is jó megoldást, csak még én nem találtam meg :)

Felvettek egy helyre dolgozni végre, de sem szakmailag sem anyagilag nem jó nekem ez az állás, de muszáj valamit csinálnom addig is, amíg nem lesz jobb, mert kell a pénz.

Viszont a munkaidőm 8-16-ig van hétköznap, és általában ebben az időintervallumban hívnak mindenhová interjúra is, mert ők is ilyenkor dolgoznak... Ilyenkor mi a jó megoldást?


2018. jan. 12. 13:10
 1/7 anonim ***** válasza:
84%
Kiveszel szabad napot, vagy egy napra beteget jelentesz - ha nem lehetsz a munkáltatóddal őszinte :)
2018. jan. 12. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Hát azt nem hinném, hogy sok munkáltató értékelné, ha őszintén megmondanám, hogy másik állást keresek, és azért kell a szabadnap :D
2018. jan. 12. 13:25
 3/7 anonim ***** válasza:
77%

Te: "Fonok, kimehetek a mosdoba?"

Fonok: "persze csak siess vissza"

Te: "meglesz"

2018. jan. 12. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Én ilyenkor az interjút vagy kora reggelre, vagy késő délutánra kérem, aztán vagy kiveszek fél nap szabadságot, vagy csúsztatok (később jövök be aznap és később is végzek, vagy pont korábban jövök-megyek, vagy ledolgozom az aznapról hiányzó órákat máskor) - indoknak fel lehet hozni bármit, fogorvostól elkezdve vízvezetékszerelő fogadásáig bármit - vagy aznap reggel beteget jelentek, igaz ezt maximum akkor, ha utolsó pillanatban kapom az interjúidőpontot és nem lehet rajta módosítani.
2018. jan. 12. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Próbidő alatt nem szerencsés a betegszabi,vagy szabi.

Csúsztatni se lehet mindig,mert egy idő után gyanús.De mindig mondj valami indokot.

Én még nem kerestem munkahely mellett állást,de az is gyanús már ha valaki sokszor kimegy telefonálni.

2018. jan. 12. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
A munkahelyek többségén simán meg lehet beszélni, hogy ekkor és ekkor dolgod lesz és kimész-elmész-később jössz. Ennyi rugalmasság azért általában adott.
2018. jan. 12. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem próbaidő alatt, de legutóbb én szabadságokkal oldottam meg. Nem érdekelt, mennyire volt gyanús, el akartam jönni, és sikerült is. Megérte a váltás. Nem rúgtak volna ki csak úgy, mert így is létszámproblémával küzdenek, és igazából a munkámmal nem volt gond, én akkor is alaposan dolgozom, ha nem szívesen végzem a munkát, ez saját magammal szemben elvárásom, próbaidőn túl meg nem lehet indoklás nélkül elküldeni valakit. Persze, ahol bármikor pótolható vagy, ott jobban kell alkudozni azokkal a cégekkel, ahova interjúra mész.


Az még segíthet, amit most én is csináltam, hogy nagyon erősen szűrsz, és nagyon célzottan jelentkezel. Nekem konkrét célom volt, nem "csak el akartam jönni", így aztán a számomra nem megfelelő megkereséseket (mert hívtak jelentkezés nélkül is) elutasítottam, csak olyan interjúra mentem el, aminél tényleg megfelelt a munka, a cég az elvárásaimnak. 3 cég volt így ténylegesen a képben, ebből 1 helyen voltam 2 interjún, ahova fel is vettek, 1 helyről felhívtak, de interjú nem lett belőle, és 1 helyen megbeszéltünk interjút, de visszavonták a meghirdetett munkakört, és végül senkit nem vettek fel, így az interjút is lemondták. Kb. 2 és fél hónapon belül sikerült így váltanom.


Próbaidőnél az játszhat még, ha korábban több helyre is jelentkeztél, nem csak ide, és valahol még képbe kerülhetsz, ahonnan visszajeleztek, vagy voltál interjún, de nem döntöttek még. Ezekre érdemes lehet rákérdezni, ha volt ilyen, és ha egy ilyen bejön, akkor igazából nem probléma egy jobb ajánlatért felmondani próbaidő alatt.

2018. jan. 12. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!