Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogyan érdemes közös megegyezé...

Hogyan érdemes közös megegyezéssel történő felmondás alatt a felmondási idő végét kérni? A hónap utolsó munkanapjára essen a felmondási idő, vagy lehet úgy is, hogy a következő hónap közepére esik?

Figyelt kérdés
Mi a különbség a kettő között? Az én esetemben február 28 lenne az utolsó munkanapom, viszont rövidnek érzem a két hetet új munkahely találására, így egy kicsit hezitálok.

2018. febr. 11. 11:53
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem tök mindegy mikorra esik?
2018. febr. 11. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Szerintem mindegy. Én eddig mindig ugy kalkuláltam ki, hogy az utolsó nap úgy essen, hogy ne legyen kiesés.

Pl. Okt 24 lepapiroztunk a régin, az uj helyen 25-en irtam alá.

2018. febr. 11. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszi! Igazából nem tudtam, hogy van-e ebben valamiféle logika, hogy a hónap végére essen az utolsó munkanap, és következő hó elsejével indul a másik helyen a buli. Úgy gondoltam, hogy valamit egyszerűesít, pl. elszámolást, vagy akármit.
2018. febr. 11. 12:09
 4/8 anonim ***** válasza:
Addig miért mondasz fel, amíg nincs másik munka? Ennyire elviselhetetlen a hely?
2018. febr. 11. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Igen. Bízok benne, hogy találni fogok két hét alatt.
2018. febr. 11. 12:45
 6/8 anonim ***** válasza:
50%

Nem tökmindegy?


Nekem ahol vége a cégnek onnan léptem lefele gyorsan, nem kell felmondási idő, meg a többi ökörség.


Mentem haza azt elkezdtem munkahelyet keresni, mint hogy ott ahol már semmi helyem még egy hónapot elmaszatolni.


És mit fogsz csinálni?


Munkát úgyse kapsz, most ott egy hónapig bejársz takarítani? Inkább lépjél haza és küldjed a CV-ket.

2018. febr. 11. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Azt csinálom éppen. Amúgy meg tavalyról még egy hét szabadságot nem tudtam kivenni, szóval kiehetik a vetést.
2018. febr. 11. 14:23
 8/8 anonim ***** válasza:

Én vagyok vele ha egy helyen szóba kerül hogy mennem kell, na akkor előbb utóbb úgyis mennem kell :D :D


Ez tapasztalat.


Most hogy bejárjak még 1 hónapig semmit tenni, úgyse végzek érdemi munkát, most takarítani bejárni meg újságot olvasni nincs értelme, addig is pályázok otthonról.

2018. febr. 11. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!