Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ellenséges kolléganő leszerelése?

Ellenséges kolléganő leszerelése?

Figyelt kérdés
Röviden: fél éve felvettek egy irodába. Hárman vagyunk egy irodába egyik csajjal nagyon jóban vagyok, de a másik mióta oda kerültem csúnyán viselkedik. Féltékeny rám eleinte beszólogatott, csapkodott, hátam mögött áskálódik. Jeleztem ezt a főnökömnek. Visszajuthatott a fülébe ugyanis azóta nem szól hozzám. :-) Ami egyébként nem érdekel csak mégis generálja ezáltal a feszültséget. Állandóan panaszkodik, tipikus mártír típus, mindenki hülye körülötte ő az okos, ásítva beszél, ha olyanja van másokhoz is durván szól. Én meg nem fogom megkérdezni, hogy mi baja van mivel egy rossz szót nem szóltam hozzá még soha. Elég szánalmas, hogy így viselkedik. Nem tudok mit kezdeni a helyzettel, nincs kedvem hozzá szólni se. Valaki vmi ötlet?
2018. febr. 20. 20:42
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Én pont emiatt jöttem el az előző cégemtől. 1 évig vártam, vártam, próbálkoztam, a végére már nem bírtam idegileg. A rosszindulatúskodás ment ezerrel, és egy lány generálta csak, de aztán a többi is behódolt neki, mert nem akartam vele konfrontálódni, ezért ők is ellenem jöttek. Nem viaskodtam velük tovább, és most boldog vagyok :D
2018. febr. 20. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Közel 10 en vagyunk még a többieket imádom és úgy látom ők is kedvelnek. Emiatt pedig nem szeretném otthagyni az egészet.
2018. febr. 20. 20:53
 3/4 anonim ***** válasza:

Ignoráld és koncentrálj a munkára.

Mivel hozzád se szól, ezért nehéz "leszerelni"...

Ha valakin keresztül megpróbálnál neki üzenni, akkor még úgy jöhet le, hogy te kavarsz...

Milyen módon gondoltad a leszerelést?

Igazából nem tudom, talán még járható út, hogy beviszel valamit, megkínálod a többieket és őt is, bár nem lehet tudni: mi lesz majd a reakció...

2018. febr. 20. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A munkához szükséges kapcsolattartáson kívül nézd teljesen levegőnek a kolléganőt.

Ha sértően számodra a szavai, gesztusai, akkor csak simán mondd neki, hogy fogja fel, hogy csak magának beszél, duzzog, te a munkán kívül nem foglalkozol vele.

(Ezzel semmi olyan sértőt nem mondasz még neki, amivel főnökhöz rohanhatna.)


Ha esetleg pozitívan akar nyitni feléd, akkor mondd neki, hogy köszi ez kedves tőle, nem vagy haragtartó, de azért még pár hétig a kapcsolatotok javulásán dolgozzatok azzal, hogy addig csak munkaügyben lesztek egymáshoz nagyon segítőkészek, más beszélgetésekkel nem zargatjátok egymást.

2018. febr. 20. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!