Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Vannak akik egyetem nélkül is...

Vannak akik egyetem nélkül is csak huszonévesen kezdenek el dolgozni?

Figyelt kérdés

Szerintetek ez elitélendő?

20 éves vagyok, esti tagozaton érettségizek és mostanában elég sokat hallgatom másoktól, hogy miért nem dolgozok már valahol. Közben ezek az emberek azt se tudják, hogy egyáltalán mi az oka, hogy nem dolgozom, hogy vannak e terveim a jövőmmel kapcsolatban.

Gondoltam megkérdezem itt, hogy nektek mi a véleményetek, tapasztalatotok ezzel kapcsolatban.

A válaszokat előre is köszönöm!



2018. aug. 3. 20:28
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

igen, vannak

ne törődj a véleményükkel, mindenkinek megvan a saját útja

2018. aug. 3. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
0%
szerintem tre, es nem hiszem, hogy sok okod lehet nem dolgozni 20 evesen, ugy , hogy estire jarsz csak.
2018. aug. 3. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
77%

Aki évvesztes, az 19 éves mire leérettségizik. Utána lehet, hogy ottmarad ötödévre a sulijában vagy csinál valami OKJ-s képzést, azok is 1-2 évesek általában. Szóval simán lesz huszonéves, mire befejezi a tanulást, és nem is járt egyetemre.

Szóval nem vagy egyedül.

2018. aug. 3. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
84%
Az ilyen kérdésekre (Szerintetek ez elitélendő?). azt tudom mondani, hogy te magad ítéled ezt el... mert ha nem tennéd nagy ívben lexarnád mást mit mondd... de most komolyan? Tulajdonképpen melyik típusú embernek akarsz megfelelni...?
2018. aug. 3. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
12%

ez csak akkor gáz,ha a szüleid nem állnak úgy anyagilag,hogy kitartsanak egy herét,de mégis megteszik,mert szeretnek.

de ha jól álltok és nem teher ez,akkor belefér az út keresősdi.

2018. aug. 3. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
64%

Én évvesztes voltam. Érettségim 19 évesen lett meg, ezután elmentem szakmára meg másodszakmára ami 2+2 év volt. (csak érettségi után végezhető szakmák voltak akkoriban.) Ezután mehettem volna még 1 év technikumra de már nem mentem. Tehát ott voltam 23 évesen majd szinte azonnal elmentem a munkanélkülin keresztül még 2 szakmára ami majd fél év volt. Novemberben végeztem és akkor már betöltöttem a 24et.

Egyáltalán nem éreztem elitéledőnek mert tanul az ember azt ne ítéljék már el....

2018. aug. 4. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Szolovjov ***** válasza:
Természetes hogy 20 fölött kezdel el dolgozni, mivel 4 év a szakközép plusz 2 év a szakma. Én is 21 voltam mikor az első helyre felvettek.
2018. aug. 4. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Én 22 évesen kezdtem el dolgozni. Érettségi után még 3 évet tanultam OKJ-n.
2018. aug. 5. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
52%

Minden élethelyzet más és a körülmények részletes ismerete nélkül senkit sem lehet elítélni.Sok oka lehet annak ha valaki munkanélküli,nem mindenkinek jönnek össze azonnal a munkával kapcsolatos tervei(akit meg jó helyre benyomnak szülei,rokonai..azok ezt nem értik meg).Az is lehet valaki végzett olyan már munkát ami a nívója alatt van és nem akarja kitenni magát a főnök cseszegetéseinek,hogy éhbéréért minimális szabadnapokkal,szabadsággal dolgozzon egy olyan munkahelyen ahol minden életkedvet kiszipolyoznak belőle.Akkor már jobb külföldre menni mint hazai munkaadónál mostohának lenni.

Kitartóan kell keresni és próbálkozn.Ami a helyzetedet illeti te tudod mekkora a teherbírásod,tudnál-e a tanulmányaid mellett dolgozni is vagy egyenlőre csak a tanulmányaidra fókuszálnál.Nincs benne semmi elítélendő

2018. aug. 5. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Én is így vagyok. Nekem is 19 évesen lett meg mellesleg az érettségim, pedig még csak év vesztes se vagyok.
2018. aug. 7. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!