Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Trencsénbe költözök ôsszel a...

Trencsénbe költözök ôsszel a szlovák barátommal. Nem beszélem a szlovák nyelvet, csak értek valamennyit belôle. Szerintetek van esélyem elhelyezkedni angol (folyékonyan beszélem) magyar nyelvvel Trencsenben vagy akár Bratislava-ban?

Figyelt kérdés
Ha tudtok ilyen céget, légyszíves írjatok!

#magyar #angol #nemzetközi #Szlovákia #Bratislava szlovák
2019. máj. 2. 13:07
 1/6 anonim ***** válasza:
75%
Belegondoltál, hogy idősebb vagy, mint a barátod hazája?
2019. máj. 2. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Pozsony... Ha már nem beszélsz szlovákul...

Ha valamihez értesz is amihez kell a jó angol, akkor nyilván van esély. Bár ezen még az előtt kellett volna elgondolkozni, hogy eldöntöttétek a költözést

2019. máj. 2. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Fú az már fent van, magyar az már ki lőve, Trencsénybe leginkább csak szlovák,cseh nyelven beszélnek inkább, de van azért ahol tudnak angolul is bár az nem valami sok, de ki tudja meg kell próbálni,tanulni kell a szlovákot nincs mese, igazából Pozsonyban nagyobb esélyed van vagy is Bratislavaban kinek mi :-D ott azért vannak olyan állások ahol elég az angol szóval végezetül ott sokkal nagyobb esélyed van munkát találni mint Trencsénybe, de én azt mondom hogy nyitott szemmel kell járni és érdeklődni, sok sikert szép életet, egy idő után ha olyan helyen vagy ahol Sk beszélnek akkor rád fog ragadni, csak azért tanuld is a szavakat, barátod is inkább sk beszáljen hozzád, ha valamit nem értesz kérdezd meg tőle.
2019. máj. 2. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Pozsony.

Vacak életed lesz, a tótok iszonyúan soviniszták.

2019. máj. 2. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Ha te nem tudsz szlovákul,a barátod pedig szlovák,akkor hogy jöttetek össze? Amúgy nem lehetetlen küldetés,ismerek Magyarországit aki semmi szlovák tudással kiment,és több éve ott él.
2020. máj. 29. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
végül augusztusban költöztünk Trencsénbe, két nap alatt találtam munkát egy nemzetközi cégnél magyar ügyfélszolgálatra,(azt hiszem elég szerencsés vagyok :D) magyar anyanyelv,szlovák alap és angol felsőszint volt a követelmény, ráadásul minden egyes nap beszélem mindhárom nyelvet, tehát már megértem a szlovákot középszinten, beszélni még csak alapszinten, de imádok itt élni, az emberek kedvesek, vidámak, rengeteget járnak a természetbe csak ennek a vírushelyzetnek lehetne már vége. Köszi még egyszer a válaszokat! :)
2021. ápr. 28. 08:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!