Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Vajon azok az emberek, felnőtt...

Vajon azok az emberek, felnőtt fejjel megbánhatták, hogy gyerek korukban bántották az iskola társukat, akár fizikailag, vagy lelkileg és kiközösítették őt?

Figyelt kérdés
Engem általános iskolában bántottak. Minden áldott nap megvertek, gunyoltak, kiközösítettek. Hiába próbáltam megvédeni magam velük szemben, akkor a tanárok engem bűntettek meg és azt sohasem látták érdekes módon, hogy engem bántanak. Így felnőtt fejjel nincs már bennem harag irányukba azért amiket át kellett élnem nap mint nap. Persze azért szokszor eszembe jut, hogy milyen rossz volt, pedig nem tettem semmit sem amivel kiérdemeltem volna ezeket. Ilyenkor elgondolkodom azon, hogy vajon ők nekik is eszükbe juthat , hogy miket tettek és hogy érezhetnek e miatt, hogy bánhatják, hogy bántottak?
2020. nov. 21. 18:34
 1/10 anonim ***** válasza:
80%
Az attól függ mennyit fejlődtek azóta. Ha maradtak ugyanazon a szinten akkor nem, ha lelkileg fejlettebbek lettek akkor igen.
2020. nov. 21. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Akkor miért nem kérnek bocsánatot?
2020. nov. 21. 18:54
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem feltétlenül bánják meg. És hogy miért nem kérnek bocsánatot? Mert régen volt...Esetleg szégyenlik magukat vissza gondolva a múltra
2020. nov. 21. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Szerintem az a minimum ilyenkor, hogy legalább őszintén elém állnának egy bocsánat kéréssel, amiért annyit kellett miattuk

évekig szenvedni. Az odaböfögést nem értékelném.

2020. nov. 21. 18:58
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Miért te minden egyes embertől bocsánatot kértél akinek ártottál így vagy úgy? Mert nincs olyan ember a földön aki ne ártott volna tudatosan vagy tudatlanul egy másik embernek vagy élőlénynek élete során. A másik, aki nem fejlődött eleget, nem is látja hogy hibázott.
2020. nov. 21. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
24%
Nagy része nem bánta meg, csak szimplán leszarja. Minden más normális ember aki megváltozott az meg szintén leszarja, hiszen kit érdekel mi volt X éve.
2020. nov. 21. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
64%

Figyelj...most ismered őket? Tudsz róluk bármit? Ők tudnak rólad bármit? Ha nem akkor nem értem mit akarsz/mit vársz.


Engem is sokszor bántottak leginkább középsuliban de túl tettem magam rajta. Miattuk lettem az aki ma vagyok pontosabban erősebbé váltam általuk:D


Nagyívben lesz@rom hogy mi van a szekáloimmal. A bocsánat kérésük meg végképpen nem kell:D

2020. nov. 21. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Én megbántam. Általánosban sokat szekáltak és a végére én is olyan lettem mint ők. Volt még pár nálam is szerencsétlenebb osztálytársam, akiket inkább együtt bántottam a többiekkel, mert akkor engem békén hagytak. Már akkor szégyelltem magam mikor csináltam.
2020. nov. 21. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Én is megbántam.

Engem is kiközösítettek, bántottak az általános iskolában mert kövér voltam, rövid fiús volt a hajam. Barátaim nem voltak, utaltam iskolába járni.

8.os koromra lefogytam és a mondás beigazolodott:

Az elnyomottakból elnyomó lesz.


Volt egy lány osztálytársam, sokszor bántottam szavakkal. NEm csak őt, random gyerekeket is a folyoson.

Voltunk osztálykiránduláson 8-ban, nagyon szekáltak az osztálytársaim éjjel es kimentem aludni a nappali részhez es sirtam. Ez a lány akit bántottam kijött utánam, átölelt es vigasztalt.

Onnantol nem szekáltam sem őt, se masokat. Nem emlékszem hogy bocsánatot kértem volna, lehet.

Nagyon jószívű lány volt. Hiába piszkáltam o mégis kijött.



Gimiben szerettem volna népszerű lenni, s többieket mintazva kibeszéltem embereket.

Pont nemrég kértem bocsánatot attól a csajtól, aki barátkozott velem en meg lekurváztam, hogy elfogadjanak a többiek, hogy milyen menő vagyok h ilyet mondok. De sajnos visszafele sült el.


Jól esett neki a bocsánat keres es nekem is jol esett, hogy bocsánatot kérhettem.

Viszont tőlem senki nem kért bocsánatot, hogy tönkre tették az általános iskolai éveimet.

Fiuk lányok vegyesen bántottak. Tépték a hajam, neki nyomtak a falnak, összefirkálták tollal a kabátom, dobáltak banan hejjal, csúfoltak stb. Most is rossz visszagondolnom. Nem értem a terorizalo gyerekeket, hogy miért teszik.


22L

2020. nov. 21. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Remélem igen...
2020. dec. 3. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!