Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Miért közösítik ki azokat a...

Miért közösítik ki azokat a gyerekeket akiknek nem iphone-juk van?

Figyelt kérdés

Legkisebb testvérem általános iskolába jár és észrevettük, hogy mióta a barátainak is iphone telefonja van, kezdenek elfordulni tőle és olyanokhoz “társulni” akiknek az említett telefonjuk van. Miért vannak így elkapatva az ennyire fiatal 10-11 éves gyerekek? Miért lett ennyire fontos, hogy milyen telefonja van valakinek ebben a korban? Sajnos szüleim nem engedhetnek meg ilyen drága mobilt. Már gondolkozok rajta, hogy meglepjem egy ilyen telefonnal szülinapjára (1 hónap múlva lesz, 23 évesen, saját keresetemből venném meg neki). Biztosan örülne neki csak nem gondolom, hogy egy 10 éves gyerek kezébe való egy 200-300ezer forintos készülék.

Tényleg ennyire fontos a mai világban az osztályban való beilleszkedéshez egy iphone?



2021. jan. 20. 08:23
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
95%
Ez a jelenség mindig is megvolt, csak míg 20 évvel ezelőtt a pillangóscsat, a trapéznadrág, a holdjárócipő, esetleg a Tetris volt az aktuális cucc most az iPhone, ez a szülők, meg a közösségi oldalak hibája, mert mindenhonnan az jón, hogy akkor vagy valaki, ha az adott cuccod van, a szülők meg asszistztálnak hozzá, hogy megveszik a 2-300 ezres telefont. 10 éve még annyi volt a "beugró", hogy okosteló legyen meg mobilnet...
2021. jan. 20. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
95%

szerintem is hülyeség, de én már nem 10 éves vagyok. sajnos, ebben az életkorban nagyon fontos a kortárscsoport, most még csak a telefon, később az, hogy ki tud jobban berúgni az osztálykiránduláson, meg kinek milyen márkájú a cipője. sajnos, nem tudom, mi a jó megoldás.

arra azért vigyázz, hogy most telefont veszel neki, jövő hónapbn a nike-cipő kell, aztán nem lesz vége ennek sose

2021. jan. 20. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
94%
Státusz szimbólum. Tanulja meg kezelni vagy álljon be a birkák közé.
2021. jan. 20. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
90%

A kisgyerekeknél kiközösítés egy tárgy miatt nem új dolog. Csak a tárgy változik az idők során.


Amúgy nem feltétlenül 200-300ezer ft. Pláne ha használtan veszel valami régit. (Az iPhone egyik előnye, hogy sokáig kap frissítéseket)

Mindenesetre nekem még ha fizetnél se kéne iPhone. Nekem kell az, hogy a telefonom ne csak a Apple cucokkal legyen kompatibilis, és tudjam használni az évek alatt gyűjtögetett apk-jaimat.

A kisgyerekek viszont nagyon nehezen értik meg azt, hogy nem az a lényeg, hogy olyan telefonjuk (vagy egyebük) legyen ami másnak is van, hanem az, hogy olyan legyen ami tetszik nekik.

2021. jan. 20. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Arról nem írtál, hogy a testvéredet ez zavarja? Ő mondta neked, hogy örülne iPhone-nak? Hiányoznak neki az elpártolt iPhone-os barátok?

Vannak más, értelmes gyerekek az osztályában, akik nem a legmenőbb készülék alapján választanak barátot?

Nekem kicsit ijesztő, hogyha tényleg ennyire durva a helyzet, hogy telefont kelljen venni a barátok visszaszerzéséért. Az én húgom 13, soha nem volt iPhone-ja, pedig megengedhetnék a szüleink maguknak, és soha nem is kért ilyen telefont. Pedig náluk is van egy maroknyi ájfónos-nájki cipős gyerek, dehát istenem nem kell velük foglalkozni, vannak mások is az osztályban.

Kérdező, te azt szeretnéd, hogy a testvéred is olyanokkal barátkozzon, akiknek az anyagi javak a mérvadóak egy barátságnál? Nem tudom elképzelni, hogy ne legyenek más, normális azonos érdeklődési körű gyerekek az osztályában, évfolyamán akiknél be le hetne próbálkozni...

2021. jan. 20. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
92%

Középiskolában is lehet divat e kiközösítés, több mint 20 éve a "kinek játszik legtöbb csengődallamot a telója", "kinek van nagy oplogója", stb volt e kiközösítés tárgya.

Most, az iPhone (nem megléte) esetén történő kiközösítés eléggé anyagi különbséget mutat, hangsúlyosan erre mutat rá.

Szomorú.

2021. jan. 20. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
84%
Azért mert még kicsik ahhoz, hogy visszaszóljanak, hogy "Dugd fel magadnak azt az fos iPhone-t"
2021. jan. 20. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
76%
Középiskolában is kiközösítés esetén hiába szól vissza valaki.
2021. jan. 20. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Kedves 5-ös válaszoló, igen hiányoznak neki a barátai és örülne neki ha újra egyenrangúként kezelnék a közösségében. Soha nem mondta ki, hogy szüksége lenne egy ilyen telefonra, felismeri, hogy a szüleinknek ez egy hatalmas kiadás lenne és teljes mértékben örül a jelenlegi telefonjának. Azonban az egy 3 éves samsung amit viszont lehet érdemes lenne lecserélni lassan, ezért gondoltam arra, hogy esetleg meglepném vele. Mivel elég jó keresetem lett, talán beleférne egy ekkora kiadás nekem, de természetesen ez egyszeri alkalom lenne, semmiképp sem rendszeres, nem szeretném, hogy a húgom elkényeztetetté váljon, mint sok más osztálytársa. Éppen ezért nem tudom eldönteni, hogy jó ötlet-e megvenni neki a telefont vagy sem.
2021. jan. 20. 09:02
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Én se tudnám eldönteni e helyzetben. Ha most megvásárlásra kerül a telefon, lehet szeptemberben majd jön az új modell és akkor az "új modellel rendelkezők közösítik ki a "gagyi modellel rendelkezőket" - véletlenül se ironizálni szeretnék, ez egy fájdalmas dolog.
2021. jan. 20. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!