Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Meg láttak a tanáraim hogy...

Meg láttak a tanáraim hogy vagdosom magam, kötelezi valami őket hogy elmondják szüleimnek ?

Figyelt kérdés

Lessz ebből bármi bajuk a tanároknak hogyha nem mondjak el a szüleimnek hogy bántom magam?

17F



#tanár #iskola #Önbántalmzás
2021. nov. 8. 14:43
 1/10 anonim ***** válasza:
95%
Inkább félnék hogy ezentúl járhatsz az iskola pszichológushoz/nevelési tanácsadóhoz. Ő aztán fixen szólni fog a szüleidnek.
2021. nov. 8. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
38%
Ha esetleg pszichológushoz küldenek, elvileg neki is van valami titoktartási kötelezettsége, szóval ha nem akarod nem mondja meg a szüleidnek. Elvégre nem véletlen neki mondod és nem másnak.
2021. nov. 8. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
94%

Ha külön megy pszichológushoz, iskolán kívül akkor igen, ez így van,

Az iskolába szólnak a szülőnek, ott a gyermek védelme a lényeg, nem a lelki világa és a titkai.. sőt az iskola pszichológus behívhatja a szülőket és kellemesen cseveghetnek erről mind, együtt.

2021. nov. 8. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
69%
Természetesen, és hála istennek igen, szólhatnak. Örülj neki, már ha magadtól nem vagy képes a gondjaidat megoldani.
2021. nov. 8. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

De akkor ez a kötelezettségük hogy szóljanak ?


Vagy csak akkor kell szólni hogyha akarnak ?


Bármilyen pszichológust most figyelmen kívül hagyva, szülő és pedagógus között akkor kötelező erről beszélni vagy sem ?



Tudom elég értetlen kérdés de fontos lenne nagyon

2021. nov. 8. 18:40
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Igen, kötelességük. Az iskolában ők felelnek érted.
2021. nov. 8. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
93%

Tudom, nem válasz a kérdésre, viszont vannak olyan szülők, akik nem feltétlen empatikusan reagálnak ilyen helyzetben, szóval a tanároknak ezt is figyelembe kéne venni...

Szóval én megértem, ha a kérdező nem akarja, hogy otthon tudják.

2021. nov. 8. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
És ha nem szólnak akkor mi történik, vagyis vétség szól ellenük ?
2021. nov. 8. 21:22
 9/10 anonim ***** válasza:
92%

Ha nem szólnak, akkor nem szólnak.

Nem történik semmi, de szerintem erre nem sok az esély, mert kötelességük jelezni.

2021. nov. 8. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Nekem, amikor először észrevették, nem szóltak. Leültek velem beszélni, utána jobban odafigyeltek rám.


Amikor látták, hogy vannak újabb sebek a kezemen, akkor szóltak.


Valószínűleg azt vették először figyelembe, hogy lehet, csak a figyelmüket akarom, és ezért nem rögtön a szüleimnek szóltak.

2021. nov. 9. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!