Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Miért nem köszönnek vissza az...

Miért nem köszönnek vissza az emberek az egyetemen?

Figyelt kérdés

Eddig minden gyakorlati órámon, amire mentem ez a tapasztalat. Várnak a terem előtt, aztán jön egy ember, köszön mindenkinek, hogy sziasztok és mintha semmi nem történt volna, nincs visszaköszönés, vagy bármi, bújják tovább a telefont vagy néznek ki magukból. Nem én vagyok nekik unszimpatikus, 2-3 ember is érkezett úgy, hogy köszöntek és rajtuk, meg rajtam kívül senki nem reagált rá semmit.

Tudom, vannak nagyobb problémák is az életben, meg nem feltétlenül szeret mindenki társalogni, vannak introvertáltak, stb.. De szerintem egy egyszerű szia nem zökkentene ki senkit a komfortzónájából. Ha már összegyűlik egy kis közösség akik x órát találkoznak minden héten, esetleg projektfeladatokat csinálnak együtt, stb. akkor legalább egy szia-t illene odabökni a másiknak.



2022. febr. 14. 14:47
 1/9 anonim ***** válasza:
95%

Milyen egyetem ez?


Én egészségügyi szakra járok, nem mondom, hogy mindenki szeret mindenkit de ha elhangzik egy "sziasztok" akkor mindenki köszön.


Meg nekem pont az a tapasztalatom, hogy az emberek egyetemen sokkal nyitottabbak, mosolygósabbak mint középiskolában.


De valószínű, hogy ez szakfüggő.

2022. febr. 14. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 NTBS ***** válasza:
93%
Nem tudom, hogy ott mi a konkrét ok, de ez országosan így van. Én ezt már tapasztaltam orvosnál, boltban, ügyintézés során (COVID előtt)! Az a helyzet, hogy otthonról nem hozzák ezt a mintát, így nem is tudják, hogy illene köszönni illetve visszaköszönni.
2022. febr. 14. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
63%
Köszönnek azok de csak fejben és nem veszik észre h nem mondták ki, nem beszélve arról h ami kijönne a szájukon az nem túl előnyös sok esetben.
2022. febr. 14. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

https://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__szokasok..

Ez az én legutóbbi kérdésem, már meg sem lep, hogy máshol is ez a módi.

2022. febr. 14. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk ez nem jellemző, mindenki szokott köszönni, pedig nem ismer mindenki mindenkit túlságosan. Szerintem ez nem azon múlik, hogy introvertáltak-e, nálunk is sokan azok (köztük én is), de egyáltalán nem köszönni egyszerűen bunkó dolog. Nem feltétlen azért köszönök a többieknek, mert barátkozni vagy jópofizni akarok, de ez az alapvető tisztelet jele. Tényleg szomorú, hogy egyes helyeken már kialakult egy ilyen "kultúra", ahol megszokott dolog még a köszönést is hanyagolni. Bár egyre gyakrabban látom, hogy emberek pl. a boltban sem köszönnek a pénztárosnak, szóval nem tudom, miért lepődök meg ezen. Talán reméltem, hogy az egyetemi közösségekben talán jobb a helyzet, mert nekem tényleg jó tapasztalataim vannak, de ezek szerint nem mindenhol.
2022. febr. 14. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Én egy viszonylag kis szakra jártam, szintén nem köszöntek vissza szinte soha, mégha csapatbak köszöntem oda, akkor sem. Szerintem vagy nem hallották, nem figyeltek, vagy nem kedveltek és azért. Amúgy mindenki elvan a saját kis világában, mint egy buborékban, szerintem szimplán nem is kapcsolnak xd.
2022. febr. 14. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Informatika karra járok, de ez nem kari sajátosság, mert vannak szabvál tárgyaim más karokról, ahol tényleg vegyesen vannak mindenhonnan és ott is ez megy egy kivétellel. Azt kétlem, hogy nem hallanák vagy nem kapcsolnak, mert normális hangerővel mondom, illetve látni lehet rajtuk, hogy tudomásul vették, hogy valaki köszönt. Először én is arra gondoltam, hogy nem vagyok nekik szimpatikus, ebben az esetben nagyon nem érdekelt volna és ez a kérdés sem született volna meg, de miután másoknak sem köszöntem vissza, gondoltam nem velem van a baj.
2022. febr. 14. 22:11
 8/9 A kérdező kommentje:
másoknak sem köszöntek vissza*
2022. febr. 14. 22:12
 9/9 anonim ***** válasza:
Rossz neveltetés, alacsony IQ. Mindig azt szoktam mondani, hogy a diplomával alapvető intelligenciát nem adnak az élethez, az vagy van vagy nincs.
2022. febr. 15. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!