Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » A suliban miért a sok lexikáli...

A suliban miért a sok lexikális fost tanítják meg ahelyett, hogy az Élet Iskolájára nevelnének minket?

Figyelt kérdés

Egy csomó elvesztegetett idő, időpazarlás. Megtanítanak egy halom felesleges dolgot, ami viszont valóban szükséges az élethez, azt NEM.

Legyen az problémamegoldás, helyes konfliktuskezelés, pénzügyek. Az iskolában nem tanítanak meg arra, hogyan kell jó döntéseket hozni az életben és kerülni a rosszakat.



2022. ápr. 1. 10:12
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
88%
Mert sajnos az iskolának központilag nem az a feladata, hogy érzelmi intelligánciádat, konfliktuskezelésedet fejleszd, vagy megtanuld a helyes stresszkezelést. Az iskola csak lexikális tudást ad.
2022. ápr. 1. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 A kérdező kommentje:

1: Nem azt mondom, hogy a lexikális tudás nem szükséges. De az internet világában az már elsajátítható. Úristen, micsoda időpazarlás az egész...

De arra senki nem tanított meg engem, hogy hogyan kell jó döntéseket hozni az életben, vagy hogy hogyan kell konfliktust kezelni.

2022. ápr. 1. 10:19
 3/41 anonim ***** válasza:
83%
Ez engem is érdekelne. Miért kell pl földrajzból táblázatokat kívűlről megtanulni?
2022. ápr. 1. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 anonim ***** válasza:
84%

Amikor diák voltam, ez engem is dühített, jobban kellene a tudást kategorizálni, átszervezni.

Tanfolyamokon is ez van, például masszőrként tanuljam meg, hogy a vér egyes alkotóelemei hány mikron nagyságúak stb.

2022. ápr. 1. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 anonim ***** válasza:
75%
1-es, de az is a feladata lenne
2022. ápr. 1. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/41 anonim ***** válasza:
14%
azért hogy ne egyél járvány vagy oltástagadó, és ne okoskodj bele az orovsok dolgába pl ezért.
2022. ápr. 1. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/41 anonim ***** válasza:
81%

Szerintem a családod dolga megtanítani az életre.

Gondolj bele hogy a tanár azt tanítaná, hogy ne vegyél fel provit, mert adóság spírálba kerülhetsz, otthon meg ez lenne a természetes. Mit kapna a tanár ezért a szüleidtől.

Illetve kinek mit jelent a jó döntés. Lehet szerinted jó, szerintem rossz. Akkor most melyik?

Az ilyen alapvető dolgokat a családodtól kellett volna megtanulni.

2022. ápr. 1. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/41 anonim ***** válasza:
98%

A család, a közösségek, a baráti társaságok is nevelnek és tanítanak téged.

Az iskola is. Közben amit megtanít, az sokkal több, mint egy adathalmaz. Egy matematikai tétel megtanulása nem feladat. Annak alkalmazása már valami. S annak a felismerése, hogy hol kell alkalmazni, az a tudás.

De bármelyik tárgyból el tudom mondani.

Másrészt az érettségikor fogsz tudni a legtöbbet a világról. Utána csak kevesebbet tudsz a világról, s egy szakmában elmerülsz...

2022. ápr. 1. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/41 anonim ***** válasza:
89%
A világhálón mindent és annak ellenkezőjét is megtalálod: a Föld alakjával kapcsolatban is... arra ne támaszkodj. Akkor ér valamit, ha van tudásod, ami alapján az adott információtömeget tudod értelmezni, s utána tudod hasznosítani.
2022. ápr. 1. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/41 A kérdező kommentje:
Az Élet valóban fontos kérdeseire nem ad választ az iskola. Ködösítés, terelés az egész.
2022. ápr. 1. 10:44
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!