Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Egy pedagógiai asszistensnek...

Egy pedagógiai asszistensnek is jár a tanári pótszabi? Csak mert nálunk a ped assz 40 feletti szabis nappal rendelkezik és nem értem : hát nem tanár! A 26 napos tanári pótszabi a tanároknak jár nem?

Figyelt kérdés
2022. jún. 20. 10:33
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk a ped.asszisztensek gyakran tartanak meg órákat. Nálunk jár nekik.
2022. jún. 20. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
74%
Alapítványi suli? :-)
2022. jún. 20. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
14%
2# unalmas
2022. jún. 20. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

"Nálunk a ped.asszisztensek gyakran tartanak meg órákat. "


Itt is tart órát, de a tanári pótszabi a tanári végzettséggel rendelkezőknek jár.

2022. jún. 20. 11:16
 5/16 Shaddark ***** válasza:
100%

Én rendszergazdaként/tud. főmunkatársként voltam anno egyetemre felvéve és én is tartottam órákat néha, de attól még nem lettem tanár. Így nem járt a tanári szabadság sem, természetesen. És hát a munkakörből adódóan értelme se lett volna ennek.

Max. ott tudom elképzelni, ahol az asszisztens valójában nem asszisztensi munkát végez, hanem tanárit. Azaz rengeteg óraszáma van neki is.

2022. jún. 20. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

"Azaz rengeteg óraszáma van neki is."


szám szerint ÖT. ennyi.


és mégis megkapja a tanári szabit. kérdés mire fel.

2022. jún. 20. 12:35
 7/16 Shaddark ***** válasza:
100%

Ha naponta öt akkor szerintem is jár neki.

Ha havonta, akkor az alapítványi iskola - ami egy teljesen másik univerzumban van - lehet a magyarázat :)

2022. jún. 20. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

"Ha naponta öt akkor szerintem is jár neki."


Hetente természetesen. Tudod, a tanári -diák óraszámterhelést HETI bontásban adják meg úgy 1920 óta (ld vonatkozó tanügyi reform)

2022. jún. 20. 13:24
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Hivatalosan nem jár neki a tanárok 45 napos szabadsága. Viszont a munkahely jóindulatán múlik, hogy csak a 26 napos szabadságot adja meg vagy jófejségből az egész nyáriszünetben otthon lehet a ped.aszisztens.


Magyarán az alapítványi iskolában az alkoholista igazgató dönti el, hogy csak a törvény által előírt napokat adja ki vagy többet. Kérdező, feleslegesen agyalsz ezen a főnököd lehet akár jóindulatú a többiekkel és neked meg közben be kell járnos minden nap 8-13 között a lábaidat lógatni.

2022. jún. 20. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

"ell járnos minden nap 8-13 között a lábaidat lógatni."


8-16.20ig szigorúan. 8 órás a munkaidő + 20 perces az ebédidő ami ledolgozandó.

Aki nem hiszi a hatályos Mtben megnézheti.

És 16.00kor csöng a telefon hogy ott vagyok-e...

2022. jún. 20. 13:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!