Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » A gazdag szülők általában...

A gazdag szülők általában miért mindig jogi egyetemre küldik a gyereküket?

Figyelt kérdés

2022. aug. 2. 15:19
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
90%
Nem küldik mindig jogi egyetemre a gyereküket.
2022. aug. 2. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
78%

Inkább úgy mondanám, hogy az magasabb végzettségű szülők magasabb szinten szeretik tudni a gyerekeiket!

Társadalmi osztályok alapján tolják előre a gyerekeiket mások fölé!

2022. aug. 2. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
91%

Ismerek pár gazdag embert, a gyerekeik közül egy se jár jogra.

Orvosira járnak, műszaki / mérnöki tanulmányokat folytatnak, informatika, sőt bölcsész is van köztük.

2022. aug. 2. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 Shaddark ***** válasza:
57%

Szerintem jogásznak csak azok mennek, akik a logikus gondolkodással hadilábon állnak, viszont képesek bemagolni egy könyvet 2-3 nap alatt.

Inkább adottság függő, ki milyen szakra megy tovább tanulni.


De másodikkal is egyetértek, mert az alapképzést eleve nem a rémisztően rossz, alig-alig működő állami porosz iskolákban kapják. A legtöbb gazdag szülő gyermeke magán iskolákba jár, amiknek nagyságrendekkel magasabb a színvonala mint az államinak. Így sokkal nagyobb esélyük van tovább tanulni bármelyik szakon, plusz a tanulást sem utáltatják mg velük az alulfizetett, a tantervet wc papírnak használó, (másra nem nagyon jó) frusztrált és mindenkire dühös tanárok.

2022. aug. 2. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
28%

2. vagyok

A lepontozók írják meg miben tévedek!

Írjátok oda, hogy 2.nek

2022. aug. 2. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
91%

2


Azért pontoztak le, mert szimplán nem igaz. Egy sztereotípiát puffogtatsz éppen. Mintha azt írtad volna, hogy "minden nő k.rva", tényként kezelve.


Vannak szülők valóban, akik a gyermeküket a társadalmi osztályuk szerint iskolázzák és raknak a gyerek vállára terhet azzal, hogy szinte kötelező érvénnyel kell a gyereknek XY szakon továbbtanulni. Van ilyen. Valóban.


Meg van olyan is, aki nem ilyen szülő, akkor sem ha éppen amúgy orvos házaspárról beszélünk.


Röviden: nem igaz amit írtál.

2022. aug. 2. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem gazdag apám, és ugyan úgy épületgépészetre mentem ahogy ő is épületgépész.
2022. aug. 2. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
73%
Ahogy G.B.Shaw brit drámaíró mondata elhangzik (Sosem lehet tudni c. színpadi darabjában): "akinek semmi tisztességes munkához nem fűlik a foga, az elmegy jogásznak".
2022. aug. 2. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 Shaddark ***** válasza:
100%

#6

Keresek erről valami statisztikát majd, de annyiban megvédeném #2-őt, hgy én is ezt látom a környezetemben.

Persze ettől még lehet hogy pl. Budapesten nem igaz, de a második városban élek most, és mindkettőben messze magasan így van. A szülő városomban tv/videó/számítógép szervizem volt, elég sok embert megismertem a városban, konkrétan a felével köszönő viszonyban voltam. Dolgoztam egyetemen is pár évet. És sokkal-sokkal több egyetemista volt, akik "gazdagok" voltak mint a kétkezi munkások gyermekei.

Persze a gazdagot itt inkább közép kategóriának mondanám, orvosok, tanárok (akkoriban még azok voltak), pénzügyesek ...

- Persze azóta eltelt jó sok év, lehet sokat változott a világ, de ahol most élek ott is ezt látom. Bár itt már nem ismerek annyi embert.

2022. aug. 2. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

2. vagyok : elfelejtettem odaírni, hogy közülük a többség(nem mindenki)



3-1 megvan (kösz a választ!)

többiek?

2022. aug. 2. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!