Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Érettségin is ezt fogja csinálni?

Érettségin is ezt fogja csinálni?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Van egy tanarom, irodalom nyelvtan. Na most tudniillik van egy két kiskedvence az osztályból és gusztustalanul inkorrekt jegyeket ad nekik. Volt mikor az egesz dolgozata tele volt hibával és mégis otost kapott, és sose volt meg otosnel rosszabb jegye. Én nem vagyok féltékeny mert nem vagyok rossz tanuló de egyszerűen nekem sose ad negyesnel jobbat mert én sose nyaltam neki és csak felvetodott bennem, hogy érettségin is ez lesz? Hiába írom tele az egesz elemzest/érvelést mégis minisz 10 pontról indulok majd, aki meg össze vissza ir max pontos lesz? Azt hallottam senki nem biralja felül a javításukat, ha az elnök bekér 1-2ot odaadjak a legjobbat es a legrosszabbat. Csak ez gaz, mert az én meg más jövőjével szórakoznak, egyetemre 2 pont is számít akár, nemhogy 20.


Más volt ilyen helyzetben? Most fogok érettségizni



2023. márc. 22. 22:00
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha a többi ember aki bent ül vele nem foglalkozik a tanárral akkor lehet jobb jegyet ad majd a kedvenceinek,de ha valóban figyelnek a tanárral és a gyerekre is és a tanár nem valami befolyásos ember akkor nem fordulhat ilyen elő.
2023. márc. 22. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Ez amiről írtál szóbeli nem? Azt tudom, hogy ott többen vannak és egy elnök is aki lehet szakos tanár így ott valoszinutlenebb, de ott már csak tanulni kell arra igazabol. Az irasbelire gondoltam
2023. márc. 22. 22:11
 3/9 anonim ***** válasza:

Ha egyetemre mész, akkor azért erősen ajánlott emelt szinten érettségizni. A nem-felvételitárgyakból pedig csak opcionális a hozott pontok számítása.

Egyébként létező jelenség. Én még a régi rendszerben érettségiztem (na, akkor viszont még komolyan számított az érettségi-átlag, meg az év végi jegyek is) magyarból két (szerintem, és az elmondásom alapján tanár ismerősök szerint is) hibátlan feleletre hármast kaptam. Utólag a tanártól meg is kérdeztem, hogy mik voltak a hibáim, ami miatt ez csak hármast ért, de semmi konkrétumot nem tudott mondani. "Az összhatás nem volt megfelelő." Amikor rákérdeztem, hogy mégis miben nem volt megfelelő? Arra csak hebegett-habogott, hogy "ezt így nem lehet kifejezni". Tök nyilvánvaló, tanórákon is ezt csinálta, volt, hogy egyik osztálytársam tökéletesre felelt, semmibe nem tudott belekötni, erre kapott egy hármast, mert "nem tetszett a beszédstílusa és megfogalmazása, túl archaikus volt". Amikor a kiskedvenc meg "elfelejtett tanulni", és egyetlen szót nem mondott, "semmi baj, majd bepótolod, vegyük úgy, hogy nem is feleltél".

Nekem végül ezen múlott a továbbtanulásom. Feltaláltam magam így is, igaz, hogy pár év extra erőfeszítésbe került, hogy ugyanoda eljussak, de megcsináltam.

De visszatérve a fő kérdésre: ha a továbbtanuláshoz kell, én tényleg azt tudom javasolni, hogy hajts rá az emeltre! Eleve 20 extra pont, és ott tényleg nincs részrehajlás.

Elméletileg középszinten is lehet fellebbezni, sőt, lehet azt is kérvényezni, hogy más intézményben tehesd le.

2023. márc. 23. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Igen, de az emelt magyar nagyon nehez://


Egyébként erősen felforrt az agyvizem attól amit írtál, eszem megall, hogy ilyen tanárok vannak.... nálunk is volt mikor kitalalta hogy én puskaztam mert hibátlan lett a dogam.... más meg arra csillagos ötös mire nekem már kettes lett volna, persze minden embernek vannak szimpatikus meg nem szimpatikus emberek, ez normális tulajdonság de emiatt így kivetelezni valakivel szimpla gyökerség. Nekem is vannak tanáraim akik szeretnek de sose adtak emiatt jobb jegyet. Undorito, és ezen múlik másnak a tovabbtanulasa

2023. márc. 23. 09:53
 5/9 A kérdező kommentje:
Amugy írtam, hogy irodalom nyelvtan tanár, magyarul számít a hozott pont belőle.
2023. márc. 23. 09:59
 6/9 anonim ***** válasza:

"Azt hallottam senki nem biralja felül a javításukat"


Ezt nem jól hallottad. Az érettségi javítással szemben tudsz ún. észrevételt tenni, tehát ha bármelyik tárgyadból nem vagy elégedett az érettségi javításával, akkor kérheted, hogy egy másik szaktanár javítsa ki újra az adott feladatot.

[link]

2023. márc. 23. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Ohhh na ez egy jó jel. Attól félek hogy a novella elemzesemet nagyon lehuzza mert oran is mindig azt szokta, és én egy ilyen 90%+ra szeretnék magyart írni, de ha nem leszek elégedett mert szerintem lehuzta akkor ezt bevetem, köszi!!
2023. márc. 24. 07:09
 8/9 anonim ***** válasza:

A történethez az hozzátartozik, hogy érettségin, főleg középszinten ritkán lehet hallani arról, hogy lepontozzák az adott érettségit. Még ha konfliktus is van a diák és a tanár között, akkor is mindenki korrekt értékelést kap. Szóval ne legyél úgy vele, mint a vakond a mókus lapátjával az örök klasszikus viccben, hanem feltételezd a legjobbat.

Egy érettségi és annak javítása nagyon nem olyan, mint egy mezei dolgozat. Én anno a töritanárral szenvedtem ugyanígy, az esszéim mindig úgy voltak kijavítva, hogy még véletlenül se legyen ötös a dolgozatom, de az érettségin gond nélkül kaptam meg a legtöbb pontot.

2023. márc. 24. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Dejoo, azt hittem érettségin is ennyire pofára fogja osztályozni. Nekem pont fordítva van, tori tanár ha fel ponton múlik is megadja a jobbat:D
2023. márc. 24. 10:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!