Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Mennyire valid tanács az,...

Mennyire valid tanács az, hogy alibizzünk az érettségiig, mert így kipihentebbek leszünk, és jobban feltudunk pörögni az érettségire?

Figyelt kérdés

Meghívtak az iskolába így az első napokra korábbi diákokat, és volt köztük egy ma már 2 diplomás, valamilyen multis középvezető, aki azt a tanácsot adta a tanárok előtt mindenkinek az osztályból, hogy felesleges megszakadni az érettségi előtt, nyelvvizsgázzunk le, csináljuk meg az előrehozott érettségit a választott + a nyelvi tantárgyakból, mert így kevesebb óránk marad 12.-re, és elég csak az egyetemi felvételihez szükséges 2 tantárgyra fókuszálni az utolsó félévben, az internetről, vagy esetleg külön tanárokat segítségül igénybevéve maximálisan fel lehet készülni fél év alatt, és mivel nem hajtottátok szét magatokat az előző években, kipihenten jobban feltudtok készülni mint kiégve, ha meg nem megyünk egyetemre, akkor meg mindegy, hogy milyen az érettségi, addig meg elég annyi, hogy ne bukjunk meg, és hétköznap éljünk, sportoljunk, szerezzünk élményeket.


És körbeadta a bizonyítványát, és valóban mindenből 2-es 3-as volt év végén, az érettségijén meg 2 tárgyból ott volt a 98%-os érdemjegy.


Később persze a tanárok mondták, hogy ennek a fele igaz max, tanuljunk év közben amennyit lehet, mert úgy könnyebb lesz az érettségi, ne alibizzünk, viszont én látok a srác módszerében fantáziát.


Ti akik már valószínűleg túl vagytok az érettségin, szerintetek ez mennyire járható út?


2023. szept. 4. 12:01
 1/5 anonim ***** válasza:
25%

1. Annak van két diplomája aki az elsővel nem tudott elhelyezkedni.

Ha bárki azt hiszi, hogy 2 diplomával 2 ember munkáját ellátja, ok, de 1 diplomával miért nem tudna két ember azonos diplomájú munkáját ellátni?

2. Aki visszamegy a gimibe, annak komoly problémái lehetnek. Egy csokiért dolgozik? Kell a tinik elismerése? Vagy mi?

3. Aki igénytelen, az az is marad. Sőt, az emberek egyre igénytelenebbek ahogy öregednek. Pl mercedes, iphone nal járnak, de kövérek igénytelen ruhákban.

4. Aki így gondolkodik az a munkahelyén is így gondolkodik ...

2023. szept. 4. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Igaza van valamilyen szinten. Bár nem alibizni kell, hanem elfogadhatóan teljesíteni. Gondolom nem árulok el nagy titkot, hogyha elmondom, hogy a munka világában a 99,5%-t nem fogod annak használni amit közép iskolában megtanulsz.. majd elfelejtesz.


Egyébként a nyelv az hasznos nagyon.. alibizni meg nem lehet végig mert akkor nem mész érettségire és kséz.

2023. szept. 4. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
79%

Hülyeség. Alapvetően mindent tanulj.

Nekem is és osztálytársaimnak is ez jött be.

2023. szept. 4. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nem azt mondom, hogy alibizz. De felesleges megszakadni olyan tantárgyakért, amiről tudod, hogy nem az a te utad. Nem, nem azon fog kisiklani az életed, ha mondjuk a fizikát kicsit elengeded, mikor TUDOD, hogy nem megy és soha nem azzal fogsz foglalkozni. Viszont nekem sokkal több időm lett azokra, amik tényleg kellettek, mikr rájöttem, hogy felesleges éjjelig tanulni olyat, amiben nem voltam jó, nem is érdekelt és biztos voltam benne, hogy ezzel nem fogok foglalkozni.

NYelvvizsgát előre letenni szerintem tök jó ötlet, nekem ez bejött. Megintcsak az volt a helyzet, hogy több időm lett hirtelen.

2023. szept. 4. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Van benne igazság. Én is előrehozottaztam és jól jártam. Könnyebb volt a 12.


Van néhány dolog:

- ha 4 évig tanultál, nem fogsz beleszakadni az érettségire. Persze ettől még át kell ismételni

- az előrehozott és a nyelvvizsga jó ötlet. Valóban megkönnyíti a helyzeted az utolsó évre. Persze a nyelvvizsgát bármikor leteheted

- a 2 tantárgyra tanulással megszívhatod, ha később más irányba szeretnél menni, mert újra kell érettségizned

2023. szept. 6. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!