Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Történt valaha olyan iskolásko...

Történt valaha olyan iskoláskorodban, hogy a diákok kikészítették a tanárt folyamatos rossz viselkedéssel?

Figyelt kérdés

Mit csináltak pontosan?

És hogyan reagált erre a tanár?



márc. 29. 17:25
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
58%
Hát egyszer 8.-ban előfordult, hogy a töritanár egy rosszabb időszakában volt. Akkor konkrétan kiment sírni, mikor az osztályból kikészítették (vihogtak, röhögtek). Én egy történelmi jellegű viccel (naci-náci) próbáltam felvidítani, de sajnos nem segített.
márc. 29. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
82%
Mi elég szolidak voltunk. Egyszer az egyik tanárt a passzivitásunkkal készítettük ki, senki nem válaszolt egy kérdésére sem. Egyszer óra közben kiment. Megsajnáltuk (meg akkora balhét sem akartunk), szóval páran az osztály nevében utána mentek bocsánatot kérni.
márc. 29. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
82%
Hozzánk jött egy kistanár felsőben, talán hetedikben. Nagyon halkan beszélt, semmit se értettünk abból amit mond, senkire se szólt rá, folytatta ugyanúgy amit épp magyarázott. Mellé elég furcsa alkata volt (a felsőteste egy átlagos női felsőtest, deréktól meg konkrétan óriási volt, durván elhízott), az arca is furcsa volt (főleg az álla volt hatalmas, előre álló). Elég sokáig járt hozzánk, a fiúk nagyon hamar elunták és beszólogattak neki, dobálták a táblát, bekiabáltak a mondandójágba, hogy "hangosabban!". Aztán valami szakkörre is ő jött be helyettesíteni, ahol csak lányok voltunk. Leültetett minket körben, hogy úgy fogunk beszélgetni témákról, amiket ő feldob. Az első kérdést se tudta végigmondani, mert az egyik lány rákezdte káromkodva, hogy ebből semmit se érteni, meg mit magyaráz a nő, mi meg röhögtünk. Aztán ott telt be nála a pohár, mikor megkérdezte, hogy nem zavar-e minket, hogy ott van, erre hárman is rávágták, hogy de. Akkor kirohant, hogy megy az igazgatóiba, de nem jött se ő vissza, se az igazgató fel. Először betojtunk, de aztán már elszórakoztunk a szakkör végéig magunkban, aztán mikor vége volt, hazamentünk. Utána másnap ő jött órára megint, de semmit se mondott, ugyanúgy vitte az órát, mint előtte, a fiúk is ugyanolyanok voltak vele. Nem is lett ebből az ügyből semmi. Pár éve láttam a nevét egy tablón, egy helyi szakmunkásban tanít, ahol kb 100%ban problémás fiúk járnak, nem tudom, hogy bírja egyáltalán.
márc. 29. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
A másik meg, hogy az egyik kolléganőm matekszalos tanár volt, de otthagyta már régen a tanítást. Ő mesélt egy olyat, hogy volt egy osztály, ahol volt pár túlkoros C kategória fiú, akik minden óráját próbálták tönkretenni azzal, hogy kb zaklatták. Mindenre szexuális utalásokat tettek, meg egyszer az egyik rávágott a s*ggére, míg írt a táblára. Azt mondta, hogy akkor ő kiment szó nélkül a teremből, és megmondta az igazgatónak, hogy nem tanít abban az osztályban többé és ha nem egyeznek bele, akkor rendőrt hív. Ezután elvették tőle azt az osztályt, de ezek a c-k a folyosón is zaklatták, pl ment valahova, az egyik meg elkezdte nyögdösve simogatni a farkát, meg sikongatta a nő nevét. Azt nem tudom, hogy konkrétan emiatt hagyta-e ott a tanítást, de biztos közrejátszott.
márc. 29. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

#3

Ez a tanár halkan beszélt?

És soha nem reagált a beszólásokra?

márc. 29. 19:56
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

#3 vagyok.


Nagyon halkan, mintha csak maga elé motyogna. Nem mászkált a teremben, csak állt a tábla előtt. Csak akkor értettük, mi van, ha elkezdett a táblára írni. Amikor a szakkör volt, akkor már normál hangerővel beszélt, csak provokálta az osztálytársam. Órán kb bármit csinált bárki, senkire se szólt rá. Amikor a táblát dobálták, akkor se, csak ha letörlődött valami, visszaírta. De látszott rajta, hogy nagyon zavarban van, csak nem tudja, hogy reagáljon. Amikor a rendes tanárunk is bent volt nézni az órát, akkor ő is mondta neki, hogy hangosabban, egy ideig hangosabban is beszélt, de visszahalkult.

márc. 29. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Az évfolyamfelelőst egy konkrét gyerek készítette ki. Elég érzékeny, viszonylag fiatal nő volt, nem is pedagógus végzettségű, úgyhogy nem volt felkészülve hogy milyenek tudnak lenni a kamaszok. Alapból többször sírt osztályfőnökin, hogy rosszak a jegyeink, nem tanulunk, nem érdekel minket a jövőnk. Mi meg alapvetően normális osztály voltunk, mindig mondogattuk neki hogy majd javítunk, meg kedvesek voltunk vele. Viszont a másik osztály (amiért szintén ő volt a felelős), rosszabb összetételű volt amúgy is, és olyan 10. körül érkezett egy srác. Amúgy egy dagadt, szemüveges, ronda gyerek volt, de nagyon gazdag szülei voltak, és akkora arca mint egy ólajtó. Az ottani srácok barátságát pénzért megvette. Az évfolyamfelelős nőt nagyon lenézte, mindig beszólt neki hogy a zsebpénze több mint az ő fizetése. Részletesebben nem tudom mi történt, mert ez ugye nem az én osztályomban volt. Végül az évfolyamfelelős felmondott. Aztán a srác elment az iksolából (nem tudom hogy kirúgták vagy magától) az évfolyamfelelős meg visszajött. Fura volt az egész ügy. De azóta már amúgy megint felmondott a nő, nem bírta a stresszt.
márc. 29. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
7. Ilyen gyerek nálunk is volt, akkora arca volt, mint Hajdúböszörmény. Minden tanárt lenézett, mert az apja nagyon gazdag volt (bár ő amúgy az anyjával élt, akinek nem volt sok pénze), de főleg a napközis tanárunkra volt rászállva, aki egy idősebb, nagyon vallásos nő volt. Emlékszem, egyszer mikor mentünk fel a terembe, kitalálta a gyerek, hogy a tanárnő rálépett a cipőjére, és ott ordítozott vele az aulában, hogy egy ilyen csöves k tönkreteszi a cipőjét, ami nem tudom már milyen márka, meg hogy ez olyan drága cipő, hogy ránéznie se lenne szabad ilyen nőnek, aki ennyit ér, nem hogy rálépjen. Hát le voltunk fagyva, meg a tanárnő is, mert mindenkivel lenéző volt a fiú, de ennyire sose vitte el magát. Végül az egyik takarítónéni volt nagyon képben, mert a karjánál fogva elrángatta a fiút a tanáriba, aztán szaladt a napközis is, hogy mondja az igazgatónak, mi volt. A fiút végül kitiltották a napköziből, de ugyanúgy lenézett mindenkit utána is.
márc. 29. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Általánosban nálunk a technikatanár idegrendszerét tette próbára az pár gyerek minden órán. Egyszer a tanárnak annyira fájt a dereka, hogy nem bírt felállni, nehezen viselte a fájdalmat. Ezt látva többen körbeállták és kinevették.

Olyan is volt, hogy az udvaron egy fiú hógolyóval, erősen megdobott egy (amúgy népszerűtlen) tanárt, akin még hetekkel később is látszott a sérülés.

A kérdést azért is írtam ki, mert eszembe jutott nemrég, hogy mennyi tanár ment ki sírva a teremből óra után. (Pedig már az érettségin is rég túl vagyok.)

márc. 29. 21:02
 10/12 anonim ***** válasza:
0%

Nálunk nem volt ilyen. Jó osztály voltunk.


Lehettünk volna kicsit keményebb osztály.


Még egy bunyó sem volt.

márc. 29. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!