Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Van néha olyan érzésed, hogy...

Van néha olyan érzésed, hogy jó lenne ha újrakezdhetnéd?

Figyelt kérdés

Leírom a saját történetemet külső szemmel nézve:

Adott karcsi aki kb csak 26 évesen érett meg és tanult meg viselkedni

es ugy erzi ha most jarhatna ujra az egyetemet akkor sokkal tobbet tudna kihozni belole es nem csak tanulmanyilag allna ra keszen(pl az itnal latna h azert nem erdemes videki szakot vegezni mert 0 lehetoseg van a releváns mennyisegu gyakornokoskodasra) es ertene a munkaeropiac mukodeset.


De mindegy karcsi mar kiszenvedte a diplomat es meg az egyetem alatt es sikerult kieroszakolnia 5 honap gyakornoksagot(ez egy lehetnyivel több mint a minimum) es fel evvel a vegzes utan kapott állast az itban.


Karcsi most nem tudja eldonteni h az o dontesei voltak e szarok(eretlenul, az egyetemre menni es kiszenvedni a papírt minimalis gyakorlattal) vagy egyszerűen tenyleg csak az it piac olyan szar ahogy kb minden cikk meg hír es allas portalon latni es minden 0kms diplomas nagy szopacs most allast keresni mert hiring freeze.


máj. 17. 07:22
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Van ilyen érzésem, bár nekem nekem nem a munka miatt.


A te esetedben meg szimplán szerencsétlen voltál hogy most végeztél, nem a rossz döntéseid miatt (mondjuk ha vagy 3 évvel tovább húztad a diplomát mint kellett volna akkor a te döntéseid miatt.)

máj. 17. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
94%

Egyetemet? Nah. Anyagok gondolom még megvannak. Ha kevés a tudàsod, vedd elő, tanuld újra.


Életet? Egy new game+ mód jól jönne.

máj. 17. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
15%
Itt jön képbe megint, hogy mekkora katasztrófa az oktatási rendszer, hiszen Karcsi elégtelen helyesírással elvégzi az egyetemet, miközben -láthatóan - 26 évesen is a második osztályban kellene még ücsörögnie.
máj. 17. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
20%

Karcsinak sikerült elhelyezkedni, valamiért mégis panaszkodik.


Karcsi nem tudja, hogy vidéki egyetemet elvégezve, még csak nem releváns szakon is, sőt, még egyetemi végzettség nélkül is el lehet helyezkedni az IT-ban.


Karcsiban fel sem merül, hogy hülye az IT-hoz és/vagy lusta volt tanulni, minden más lehetséges okot felsorol, csak magában nem keresi a hibát.

máj. 17. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
17%
Bocsánat, véletlenül nagy kezdőbetűvel írtam a Karcsit, pedig a kérdésben következetesen kicsivel szerepel.
máj. 17. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
14%
Főcímre válaszolva, nem, én egyenesen azt választanám, hogy meg se szülessek, és mélyebb gyökerű problémák miatt, mint hogy IT-ban keresek hatszázezret vagy szakmán kívül négyszázat. (Vagy egyáltalán nem is tudom mi a kérdező problémája.)
máj. 17. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim válasza:
100%

"Karcsi nem tudja, hogy vidéki egyetemet elvégezve, még csak nem releváns szakon is, sőt, még egyetemi végzettség nélkül is el lehet helyezkedni az IT-ban."


Ez úgy 2022ig igaz volt de most annyira telített a szakma, hogy egyből a kukában landol az ember CV-je ha nincs Bsc/Bprof diplomája mert annyira el van árasztva van a szakma a mindenféle Okj-s,FOSZKOS,bootcampes és youtube videók alapján önképző karrier váltókkal.


Kérdezőnek tanács, egyenlőre maradj a jelenlegi munkahelyeden gyűjts tapasztalatot és képezd magad. Pl ha az angolod csak középfokon van gyúrj rá a C1-re.


Amúgy hihetetlen, hogy egyesekből mennyire ömlik itt a rosszindulat.

máj. 17. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
73%
Igen, biztos, hogy másik egyetemre és másik szakra mennék.
máj. 17. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
27%

"Amúgy hihetetlen, hogy egyesekből mennyire ömlik itt a rosszindulat."


Én írtam:

"vidéki egyetemet elvégezve, még csak nem releváns szakon is, sőt, még egyetemi végzettség nélkül is"


Te írtad:

"Okj-s,FOSZKOS,bootcampes és youtube videók alapján"


Ez nem igazán mond ellent nekem. Amiket felsoroltál, nem összevethető egy jó technikusi végzettséggel, ami meg ugye nem egyetemi végzettség.


Persze már ott el kellene kezdeni tisztázni a dolgot, hogy mi az, hogy "az IT-ban". Fejlesztő mérnök? Iskolai rendszergazda? IT ügyfélszolgálatos? Mind-mind egész más.


Ha kérdező által említett végzettség szakirányú, és nem kettessel rugdosták át, akkor kéne találjon munkát "az IT-ban". De a "kiszenvedtem" szóból arra következtetek, hogy "van papírja", a gyakorlaton meg a fénymásolót kezelte, informatikai tudása összevethető egy tizedikes technikus tanulóéval.


Persze lehet, rosszindulatú vagyok.

máj. 17. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
13%
Nem, nincs ilyen érzésem. Elég 1* szenvedni a Földön.
máj. 17. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!