Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Kinek hinnétek ebben az...

Kinek hinnétek ebben az esetben (részletek lent)?

Figyelt kérdés

Jársz egy iskolába (legyen akár gimi, akár egyetem), ahol jóban vagy mindenkivel. Van valaki, aki rajtad kívül mással nem barátkozik, mert nem szimpatikus neki a többi csoporttárs/osztálytárs. Egyszer azt mondja, hogy amikor beteg voltál, a szünetben ültek a teremben amíg várták a tanárt és ketten szídtak téged a többieknek, hogy elviselhetetlen vagy, idegesítő vagy, stb.

Odamész a két illetőhöz tisztázni, hogy mi pontosan a probléma veled, elmondod, hogy mit hallottál és azt mondják, ilyen nem is történt meg. Megkérdezed azokat is akikkel állítólag beszéltek rólad, ugyanezt mondják.

Amikor visszamész az ismerősödhöz akitől hallottad a pletykát, azt mondja, hogy hazudnak, mert ez igenis megtörtént.


Kinek hinnétek?


máj. 20. 07:26
 1/9 anonim ***** válasza:
87%
Egyiknem sem jobban ennyi alapján.
máj. 20. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

A barátnak.


Akik kibeszélnek, úgyse fogják bevallani, különben eleve szemtől szemben mondták volna el a problémájukat veled kapcsolatban.

máj. 20. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
79%

Én általános iskolában tanítok és mindennapos eset, hogy a gyerekek jönnek szünetben, hogy xy ezt meg azt mondott róla, a másik persze tagadja, két másik pedig állítja, hogy ők igenis hallották, valaki meg azt, hogy egyáltalán nem is így volt. Az ilyen fajta igazság sosem bizonyítható, de ha már jól ismerem a szereplőket akkor valószínűsíthető, mi is történt valójában.

A te esetedben én a következőre gondolok:

Van egy valaki aki csak veled barátkozik mert nem szimpatikus neki a többi. Ez már sokat elárul a személyiségéről. És a tiédről is. Valószínűleg empatikus vagy, ő pedig téged talált befolyásolhatónak. Nos amikor te beteg voltál, ő egyedül maradt azzal a közeggel, akiket nem szeret. Két lehetőség van. A többiek valóban beszéltek rólad. Az illető vagy őszintén elmondta amit hallott, vagy felnagyította és kiszínezte a dolgokat így próbálva téged a többiek ellen fordítani, elszeparálni tőlük. Ez manipuláció. A némileg antiszociális emberek igyekeznek manipulálni a többieket, hogy elérjék céljaikat. Vigyázz ezzel a kapcsolattal! Maradj nyitott és barátságos, de figyeld a jeleket! Lehet, hogy nem szándékosan csinálja de nyilván féltékeny arra, ha a többiekkel is barátkozol.

máj. 20. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Rakott karfiol ***** válasza:
76%
"Ne azt mond, hogy mit beszélnek rólam. Azt mond, hogy te mit mondtál a védelmemben."
máj. 20. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Hentöpötö válasza:
100%
Barátnak.
máj. 20. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Ugyan ez volt nálunk is.

Az osztályfőnököt elhordták mindenfajta k.vának, majd a szemèben jópofiztak.

Preventáltam, így felvettem ezeket a mocskolódásokat.

Pár alkalom után mikor szárazra nyalta a diákok fenekèt az OFI, mondom neki nem nagyon kellene magából bohócot csinálnia.

Hirtelen megakadt benne a szó, ès megkèrt, hogy fejtsem ki.

Először hazugnak nevezett. Megmutattam a felvèteleket, utána soha többet azt se mondta, hogy álljak odèbb. A többit meg megbuktatta.

máj. 20. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Azt írta, barátkozik a kérdezővel, nem azt, hogy barátok.
máj. 20. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Eleve nem mennek oda. Valaki elmondta, hogy o azt mondta.

Ennyi alapjan egy beteg szerencsetlen, aki retteg attol, hogy elveszti a te tarsasagod, es azt akarja, massal ne legyel joban.

Maskulonben emberek mondanak rosszat is egymasra, de jot is. Nem kene se visszamondani, se szamonkerni. Erezni kell, hogy mi van a tobbiek arcan, szemeben, ott es akkor mi a pillanatnyi klima.

De ez az ismeros egy nyomorultnak tunik, siman hazudhat leiras alapjan.

máj. 20. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Akik kibeszélnek, úgysem fogják bevallani ezt, akkor meg főleg nem, ha közben vannak még ott mások is körülöttetek. Ugyanakkor a veled barátkozóban viszont elgondolkodtató az, hogy egy rakat (?) ember közt nem talált szimpatikusat, csakis egyet, ami (egy osztály esetében) 20-30 főt is jelenthet létszám szempontjából.


Azonban én sem mennék oda, nem vonnék ilyen miatt kérdőre senkit sem. Felesleges plusz konfliktus, meg azért bízom abban, hogy fel tudom mérni, legalább egy kicsit, mennyire fordulnak felém őszintén mások.

máj. 20. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!