Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Miért olyan rossz mostanában...

Miért olyan rossz mostanában középiskolaba járni?

Figyelt kérdés

A lányom gimis, kilencedikes. De annyira utál már iskolába járni, tökre fáj a szívem érte.


Van egy két kavaros, rosszindulatú lány az osztályban, akiknek az a szórakozásuk, h kibeszelik (csúnyan) a többieket.


Mivel kis kettes klikkek vannak, így nincs egy erős közösség, hogy összefogva beolvassanak ennek a két - három lánynak.


Ráadásul sokszor van több napos osztályprogam, a lányomnak már hetekkel előtte gyomorgorcse van ezektől az alkalmaktol.


Már egy csomószor kikertem, többet már nem akarom, mert feltűnő...


Szülőkent mit kéne tennem? Vagy semmit? Elég nagyok oldják meg? Csak olyan rossz látni, hogy rosszkedvűen jön haza sokszor.


máj. 21. 21:37
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
91%

Szerintem régen is volt ilyen.


Egy osztály vagy suliváltás segítene.

máj. 21. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
88%
Keressetek másik sulit
máj. 21. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
88%
Esetleg beszélj az osztályfőnökkel.
máj. 21. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Már váltottunk sulit októberben, költözés miatt. (másik városba költözünk). Az előző osztálya sokkal rosszabb volt. Ez ahhoz képest jónak számít. De mégsem jó. Emiatt. Örökké nem váltogathatunk, ráadásul speciális szakra jár.
máj. 21. 21:43
 5/11 anonim ***** válasza:
43%
4# Kellene valamilyen klikkbe tartoznia. A szavannán is a magányos antilopra mennek rá az oroszlánok.
máj. 21. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Barátnőim szerint hagyni kéne. Majd elrendezik. Szerinte.


Ha belegondolok, én se stetettem a gimit, de anyámék erről soha nem tudtak semmit. De ha tudtak volna, se hiszem, hogy helyettem csináltak volna bármit. (nem volt másik suli a környékünkön).


A húgom bezzeg mázlista volt, mindig jó osztályba járt

máj. 21. 21:46
 7/11 A kérdező kommentje:
5-ös, kettes klikkek vannak. Mindenkinek egy barátnője van. Neki is. Ők együtt jól is érzik magukat.
máj. 21. 21:47
 8/11 A kérdező kommentje:
Az osztályfonokkel beszélesre gondoltam én is. De nem tudom, hogy ettől megoldodik e a helyzet. Illetve a sulivaltas se biztos, hogy jobb lenne ennél. Az előző osztályaban rengeteg ilyen ember volt, a mostaniban igazából egy-kettő ilyen... De mégis rossz így. Vagy túlérzékeny lenne?
máj. 21. 21:53
 9/11 anonim ***** válasza:
92%
Az osztályfőnökkel beszélést semmiképp nem ajánlom, mert sosem fogja lemosni magáról hogy vamzerkodott szülőknek. Szerintem hagyd, majd megoldódik a helyzet. Nekem évfolyamomon volt ilyen osztály ahol mindenki utált mindenkit, én szerencsés voltam és jó osztályom volt. Mi haverkodtunk az évfolyamtársakkal is, felettünk járókkal is, sőt még a "kicsikkel" is. Sajnos előfordul hogy egész egyszerűen rossz osztályközösségbe kerül az ember, de az osztályfőnök ezzel nem tud mit kezdeni. Nem tudom van-e rá lehetőség, de lányod például nem tud barátkozni más osztályokkal is? Esetleg tanítás utáni programokra lenne érdemes járni hogy több embert ismerjen meg (sporttevékenységek, szakkörök). Vagy nálunk például csomó óra (angol, német, tesi meg még néhány fakt) együtt volt tartva az évfolyamtársakkal, úgyhogy már csak ezért is ismertük őket. Nem tudom milyen lehetőségek vannak a lányod előtt, de te semmiképp ne intézkedj, mert annál gázabb nincs rá nézve.
máj. 21. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Igazad van. Barátkozik más évfolyamosokkal is, alatta, felette lévőkkel is. Ők is mondták, hogy tényleg gáz náluk az a két lány. Hírük oda is eljutott.
máj. 21. 22:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!