Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Mit tegyek, hogy ne essen...

Mit tegyek, hogy ne essen minden ilyen rosszul es ne vegyek mindent a szivemre?

Figyelt kérdés
Minden kis aprosag rosszul esik es van, hogy egy kis dolog miatt napokig rossz kedvem van. Pl. Ma ossze voltunk vonva a suliba dgy masik osztallyal es egy nagyszaju csaj ult mogottem en hatrafordultam. Erre o: "ne nezzel mar, forduljal elore" nagy flegman. Azota ezen ragodok, hogy biztos nem vagyok neki szimpatikus stbstb..meg, hogy nyominak tart. Es ilyenkor elfelejtem azt, hogy mennyien szeretnek, mennyien tartanak szepnek, mennyi embernek vagyok fontos... Mit tegyek, hogy ne legyek ilyen? 14L
2013. okt. 17. 18:43
 1/2 niki kádár válasza:
Egyszerű ne foglalkozz vele vagy védd meg magad ha rosszat mondanak
2013. okt. 17. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Nem is olyan régen én is ilyen voltam. Nekem az segített, hogy nyáron hosszú idore egy olyan kozosségbe keveredtem, ami a maga módján nagyon zakkant, de egyben befogadó. Annak ellenére, hogy egy héten át csak duzzogtam és nem voltam hajlandó barátkozni, addig unszoltak, amíg valamelyest megnyíltam. Elotte nagyon keveset beszéltem, és minden apróságot túlgondoltam, de ez a kis repedés elég volt, hogy magával ragadjon az egész szellemisége, és kb fél év alatt teljesen megváltoztam.

Eloszor is vedd szemugyre a jó tulajdonságaidat. Aztán nézd meg azt a csajt. Miért jó neki, hogy ilyen taplón kozolte, hogy zavar, hogy nézed? Ezzel csak el akarta palástolni a sebezhetoségét. Nekem még ha nem is szimpatikus valaki, akkor sem azt mondom, hogy "ne nézzél már!", mert ez gyokérség, és van annyi empátiám, hogy minimális szinten figyelembe vegyem, hogy ez másnak rosszul esik.

Másodszor; ki a fenét érdekel, hogy nem vagy neki szimpatikus? Ha te szereted magadat, akkor egy olyan ember véleménye, aki ilyen primitíven fejezi ki magát, mit számít?

Harmadszor pedig... gondold át, hogy mennyivel rosszabb lehetne annál, mint hogy valaki sértoen szólt hozzád. Ez egy minimális probléma, amivel feleslegesen bajlódsz.

Remélem, segített valamit a monológom :D

2013. okt. 17. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!