Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Szerintetek hülyeség vagy jó...

Szerintetek hülyeség vagy jó ötlet?

Figyelt kérdés
Az iskolában nem kedvelnek jó páran, nevetnek a hátam mögött, cikiznek. csúfolnak. Most lettem 9-es és ezt már általános suliban is átéltem. Arra gondoltam, hogy ezekkel szembe szálljak növelnem kéne az önbizalmam. Rákerestem az interneten, hogy mivel tudnám. Azt találtam, hogy tűzzek ki magam elé célokat, amit majd megtudok csinálni és ez önbizalmat adna. Mindig is csodáltam azokat az embereket, akik tudnak spárgázni. Ha én megtanulnék, akkor talán lenne egy kis önbizalmam, hogy erre is képes voltam, de vajon képes leszek megtanulni? Szerintetek ha megtanulok az önbizalmat tudna nekem adni, vagy próbálkozzak mással? Mivel tudnék még próbálkozni? A válaszokat előre is köszönöm. :)

2013. dec. 15. 13:20
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Én azt mondom, hogy ennél még nagyobb célokat is kitűzhetsz magadnak. Nem kell, hogy világmegváltó céljaid legyenek, de a nagyobb cél nagyobb önbizalmat ad. Fokozatosan közelíted a végcélodat, közben kisebb siker élmények érnek, amik még jobban buzdítanak és több akarat erőt adnak.


Egy plusz tanács: Mindig légy optimista. Inkább szarj bele mások negatív rólad alkotott véleményébe és keresd mindig a jó dolgokat az életben. Mentalitásod és közérzeted kihat környezetedre és ezáltal fognak a jobb emberek közeledni hozzád.

2013. dec. 15. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen. :) És mik lennének azok a nagyobb célok? Példákat tudnál nekem mondani? :) Mert így nem tudom mit gondoljak. Próbálom meglátni a jó dolgokat, például, ha ők ezt nem kezdik el most velem csinálni, eszembe se jutna, hogy erősítsem az önbizalmam. Pedig szükségem van rá bőven. :)Hagyjam a spárgát? :)
2013. dec. 15. 13:46
 3/4 anonim ***** válasza:

Ne, ne hagyd, csak legyen ez egy szakasza valami nagyobbnak. Lehet az akár valamilyen sport, vagy tánc, lehet akár fizikai, akár elméleti dolog is.

De a legfontosabb, hogy sose add fel a célt, csak mert nehéz eljutni az eredményig, mert az csak vissza veti önbizalmadat.

2013. dec. 15. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Spárgázz,kezdj el egy kicsit sportolni!Ezzel endorfin szabadul fel.Törj ki abból,ami voltál,és legyél olyan ember,akinek sikerült kitörnie ebből a világból!


Legyél az,aki én akartam lenni.Legyél TE AZ,aki én akarok máig is lenni! (csak én már értelmét nem látom)

18/L

2013. dec. 16. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!