Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Gyengéd érzelmeket táplált...

Gyengéd érzelmeket táplált volna irántam a volt osztályfőnököm?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy piszkosul fárasztó, amikor egy fejlődésben lévő, naiv diák leányka szerelemnek tulajdonítja a tanára, valójában ártatlan figyelmességét, emberségből fakadó törödését, sőt elhiszi, hogy ő maga is mély érzelmeket táplál a Tanár úr felé, miközben csak egyszerű csodálatról van szó...stb.

Az én történetem nem erről szól, legalábbis a részemről semmiképpen sem, csupán szeretnék választ kapni egy hatalmas nagy kérdőjelként ábrázolható korszakra a középiskolai 4 éveből. A 8 osztályos gimnáziumba az általános iskola elvégzése után nyertem felvételt, a férfi nekem csak másfél évig volt osztályfőnök, mivel munkahelyet váltott. A rövid idő alatt azt tapasztalhattam, hogy nem egészen ápol jó kapcsolatot az osztállyal, akiket pedig tanított, azokkal végképp nem. Nőtlen volt és igen szigorúan bánt a diákokkal. Véleményem szerint nem illet hozzá a pedagógiai pálya, hirtelen haragú volt és ellentmondást nem tűrő.

Igen, egy református felekezetű egyházi tanintézményről van szó.

A lényeg, vagyis a különösnek mondható, számomra a mai napig érthetetlen, felém tett megnyilvánulásai röviden összegezve:


az első napon belevésette a társaim memóriájába a nevem helyesen hangzó kiejtését, általában mosolygott amikor találkoztunk a folyosón, gyakran előfordult hogy érdeklődött a tehetségem alkotásai iránt és mondhatni volt olyan nap amikor elég erőszakosan próbált ösztökélni a művelésére, mire én elmagyaráztam neki hogy a tanulmányaim érdekében háttérbe kell szorítanom a tanidő alatt, erre sértődötten felegyenesedett a padomról és elfordult és ki ment az osztályteremből azzal a mondattal " semmi nem kötelező..", az osztályok között lezajló kreativitást igénylő verseny művészeti részének irányítását rám bízta, és végül mindenki megdöbbenésére osztályfőnöki dicséretben részesített ( én voltam az egyetlen, ez nem az ő szokása volt a többiek szerint), szülői értekezleten kiemelt és azt mondta, hogy mindenkinek olyannak kellene lennie itt, mint amilyen én vagyok. Mikor leszedtük az eredményhirdetés után a vázolmányokat, akkor egy pillanatra a vállamra tette a kezét és vigyorogva fejezte ki a sajnálatát azt illetően, hogy az alkotások a kukában végezték. Gyakran érdeklődött a munkáim iránt.

Karácsonykor én húztam ki őt és egy festményt készitettem neki, aztán megbízott egy kép elkészítésével, de sokat tépelődhetett a megkérésemmel ugyanis az utolsó pillanatban hívott vissza a terembe kicsöngő után és marasztalt, nem igazán volt biztos benne, hogy megmerjen e kérni. Egyébként az osztállyal töltött közös programok alkalmával nem igen szólt hozzám, sőt majdhogynem került.

A kép hónapok után elkészült. A szüleim beleegyezését persze e-mailen keresztül kikérte, mi viszont hangsúlyoztuk hogy nincs szükség cserébe semmilyen fizettségre.

Hát megszegte, ráadásul az elképzelésemmel ellentétben az egész osztály előtt került sor erre az egészre. Agyondicsért mindenki előtt, úgy hogy szerintem elpirultam, aztán adott egy puszit és az ajándékot...nem írom le milyen ellenszenvet váltott ki ez a többiekből felém, milyen gúnyokat kaptam, ez a közösség tőlem nagyon idegen volt egyébként is. Tizedikben zavarba jöttem a szégyenlősségemnek és a társak megjegyzéseinek hála előtte, mikor megkért hogy tartsak előadást egy témát illetően és utána a távozásáig többé nem szólt hozzám. Felnéztem rá és tiszteltem őt de nem voltam belé szerelmes semmiképpen sem. Készítettem neki egy búcsú ajándékot és betegen arra a pár percre bementem az utolsó napján az átadásig. Majd kikérőt kértem tőle, akkor megtorpant a tanári ajtóban és megkérdezte hogy tényleg képes voltam ezért bejönni a suliba hogy ezt átadjam neki, bólintottam ő pedig mosolyogva bement. Minden jót kívántam neki és sirva távoztam, mert sajnáltam hogy elmegy. A ballagásunkig minden évben meglátogatta a sulit. De nekem nem köszönt, velem nem beszélgetett csak a többiekkel. Ez iszonyatosan rosszul esett/esik a mai napig. Nem érdemlem meg, pláne a képek után! Szalagavatón is jól kikerült, rám se nézett.

Ballagáskor pedig rögtön elkapta a fejét amikor véletlenül az anyukámra pillantott. A többiekkel beszélt és gratulált nekik, azoknak akik úgy utálták. Csalódtam benne. 22 vagyok de a mai napig nem értem. Nem szeretem az elvarratlan szálakat. Mi baja volt?



2014. nov. 12. 15:52
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
33%
Az élet pedig túl rövid ehhez.
2014. nov. 12. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
59%

1. Valóban elismerte és értékelte a művészetedet, ezért dicsért.

2. Valóban gyengéd érzelmeket táplált irántad, de tudta, hogy ez helytelen és szégyellte is. Talán gyötrődött is emiatt.

3. Szimplán egy hisztis férfi.

4. Keresd meg közösségi hálón és kérdezz rá. Semmit sem vesztesz.

2014. nov. 12. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim válasza:
72%
Kitűntél a többiek közül, de nem valószínű, hogy érzelmei voltak irántad.
2014. nov. 12. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Annak a két személynek, akiknek az értelmi képességét nem haladta meg az általam feltett kérdés értelmezése, köszönöm az értékes válaszait, mindenbizonnyal valamiféle félreértés okozhatta nála ezt a különös, mondhatni sértő viselkedést. Nem szeretem az elvarratlan szálakat a múlt történéseit illetően kiváltképpen sem, nyugtalanított az eset, mert mint minden fiatal esetében, nálam is meghatározó jelleggel bírtak a középiskolai évek a lelki/személyiség fejlődésemet tekintve. Ebben a pedagógusban megbíztam és tisztelettel adóztam neki, mert értékes embernek tartottam a maga módján, ugyanis enyhén fogalmazva nem az erkölcsi, tisztességből példás diákok paradicsoma volt az intézmény, így hát nem volt csoda a drákói szigor a részéről. Érzékeny ember vagyok és bizony nem értem miért néz át felettem, úgy gondolom, hogy nem ezt érdemeltem. Kiváncsi voltam más emberek véleményére, mivel a szüleimmel együtt tanácstalanok vagyunk a múlt ezen részét illetően, nekem még mindig fáj valahol, ők már rég elfelejtették természetesen.

Véleményem szerint pontosan az ilyen névtelen hozzászólást lehetővé tevő oldalak a legalkalmasabbak olyan kérdések feltevésére, amiről egyébként nem szívesen beszél az ember ám mégis fúrja őt a kiváncsiság a válasz meglelése miatt.

Úgy gondoltam azokról a névtelen, a rosszindulatú, alaptalan kritika megfogalmazása mellett az arcát fel nem vállaló szánalmas végtermékekről nem veszek tudomást, mert még arra sem érdemesek, mindenbizonnyal a mindennapokban elszenvedett sérelmeik okozta frusztrációt ( az 5-ös hozzászóló remélem magára ismer, természetes , hogy a lelki beteg tudja meg utoljára a diagnózist, ezen nincs mit szégyelni :) ) így, ezen a módon a legkönnyebb kitölteniük, amely egyben egy mérhetetlenül sajnálni való szegénységi bizonyítvány alapját képezi a gerinctelen jellemüket illetően.

A tanács adás szivesség és nem kötelesség a gyengébbek kedvéért. A szövegértési probléma rosszindulatú képzelgéssel fűszerezve pedig már szintén nem az én gondom. Sajnálom.

Általában ilyenkor mindenki a maga posványos hátteréből indul ki. Ej, ej, ezért ilyen a világ.

Minden jót és próbáljátok orvosolni a bajotokat a saját érdeketekben! :)

2014. nov. 12. 17:10
 5/14 anonim ***** válasza:
62%

Kedves kérdező!

Köszönöm, hogy egyetlen mondatomból ilyen messzemenő következtetéseket képes voltál levonni, de attól tartok, most nagyon mellényúltál.

Értem én, hogy még mindig egyfajta rózsaszín köd száll le, ha ő kerül szóba, és egyetlen szóval nem mondtam, hogy rossz ember lenne - sőt, te magad mondtad, hogy nem való tanárnak -, csupán ez a viselkedés, amit veled szemben tanúsított, ez nagyon éretlen.

Gondold végig: amikor úgymond ő volt nyeregben, "nála volt a hatalom", akkor egyfolytában téged állított a figyelem középpontjába, minden pillanatot megragadott, hogy kedveskedjen neked, viszont amikor már nem volt "kiemelt" személy, amikor már csak vendégként járt vissza hozzátok, gyakorlatilag akkor már semmivel nem volt több, mint ott akárki más, úgy viselkedett, mint egy félénk kis ötödikes, aki bújkál az éppen aktuális menő csaj elől.

Persze, gondolom, neked csak az a jó válasz, aki egekig magasztalja őt, de tudod, sajnos az igazsággal szembesülni néha nem a legkellemesebb érzés.

Igen, éretlen, gyerekes és - ha tetszik, ha nem - bunkó viselkedés, hogy azt, akit egyik szituációban dicsőítünk, és főleg aki annyi mindent megtesz nekünk, azt utána, más szituációban annyira nem tartjuk, hogy egy kósza köszönést odabökjünk neki.

De egy elvakult embernek ezt nem lehet megmagyarázni. Te csak a rózsaszín köd mögül nézed a dolgokat, és iszonyatosan éretlen mocskolódásba kezdesz, mihelyett valaki olyat mond, ami neked nem tetszik.

Tudod... fejtegethetnénk, hogy ki a gerinctelen, az, aki röviden és velősen kimondja a véleményét, vagy az, aki egyik pillanatban még dicsőít, másik pillanatban meg szinte eltakarja a szemét, hogy ne is lásson... de inkább ne menjünk bele, nem fogok hozzád hasonlóan személyeskedésekbe belemenni.

Éld csak a világodat, hitegesd magad, végső soron ez már csak a múlt, semmit nem számít a jövőre nézve, hogy szembenézel-e a rideg tényekkel.

De azért azt fogadd el, hogy nem csak lelki beteg, visszamaradott, szánalmas végtermékek lehetnek azok, akik nem neked tetsző véleményt fogalmaznak meg.

Azt meg már végképp ne firtassuk, hogy ki a frusztrált, az, aki véleményt mond, vagy az, aki egy egyszerű mondat után a másik torkának ugrik, messzemenő következtetéseket levonva.

2014. nov. 12. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Nagyon szépen fogalmazol! :)


Egyébként ezt az egészet illetően....valóban nagyon furcsa a viselkedése. A legutolsó közös pillanatotok az volt, amikor átadta a kikérőt és Te sírva elmentél? Semmi egyéb nem történt, ami miatt mondjuk haragudhat Rád?

Abban teljesen biztos vagyok, hogy Téged nagyon kedvelt, de az már közel sem olyan valószínű, hogy gyengédebb érzelmeket is táplált irántad. A suliban viselkedhetett emiatt elutasítóbban mások előtt, na de ha annyira akart volna Tőled valamit, akkor lépett volna, miután elment és már nem tanított (főleg, miután el is ballagtál már). Tehát ez a nagyon furcsa, hogy pont akkor lett Veled ilyen, amikor már nincs is közöttetek tanár-diák viszony!

2014. nov. 12. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
*viselkedhetett volna
2014. nov. 12. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a kedvességed és a válaszodat is! :)

Igen igazad lehet, valószínű, mint "nő" nem tetszettem neki, valami kínos félreértés történhetett, sajnálom, hogy így végződött.

Ő már nem láthatta, hogy megkönnyeztem a távozását, a suliból kiérve tört rám.


Mégegyszer köszönöm az értékes véleményed, :),a dühöm azoknak szólt, akiket már szerencsére törölt a moderátor, a jelenlegi ötös válaszoló meg tévesen magára értette..

2014. nov. 12. 18:08
 9/14 anonim ***** válasza:
De mi lehetett az a "kínos félreértés"? Mondtál neki valamit, vagy esetleg mástól visszahallott valamit?
2014. nov. 12. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Miért ment el a tanárod?
2014. nov. 12. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!