Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Ebben a helyzetben mit csináljak?

Ebben a helyzetben mit csináljak?

Figyelt kérdés
Idén 9-es vagyok, eljöttem a régi sulimból, ami nyolcosztályos. Az osztálytársaimmal eléggé utáltuk egymást, először ők kezdtek engem utálni (pl. mindenféle undorító, nem igaz pletykákat terjesztenek, csak mert asztmás vagyok), aztán ez kölcsönössé vált. Pár napja felvettek valami facebook-csoportba, ahol az összes osztálytársam bent volt, és csúfolódtak, gúnyolódtak. Ekkor visszaírtam, hogy azért álljon meg a menet, menjenek szépen melegebb éghajlatra, mindig is utáltam őket, stb. Ez egy lavinát indított el, amit itt és most nem részleteznék, de a lényeg, hogy a piszkálódást tovább folytatták, és meginvitáltak a suli farsangjára, ahol majd "legyek nagylegény, mondjam is a szemükbe" (a 9. évfolyam rendezi a suliban a farsangot, tehát tuti ott lesznek, ez a része nem átverés). És én persze elmegyek, mert nem tűröm ezt a sok mocskolódást, meg mindenki mondogatja, hogy csak nagy a szám, úgyse leszek ott. Valami viszont azt súgja, hogy ott az alázásból még jobban kapok, és bár erős az idegrendszerem, nem tudom, el fog-e szakadni a cérna. Ilyen helyzetben mit csináljak? Vagyesetleg van itt valami jó "dumás", aki meg tudná tanítani, hogyan reagáljak a beszólásokra? Nagyon kérlek, segítsetek! Privátba, légyszi!

2015. jan. 12. 16:54
 1/2 anonim ***** válasza:
Elmondtad róluk a véleményedet OK! Semmi értelme nincs ezek után beszélgetned, üzengetned, találkozni velük! Én azt sem értem, hogy miért fogadtad el a facebook meghívást. Ilyenekkel szóba sem kéne állnod mi értelme van a szájkaraténak? Legyen már benned annyi tartás,és méltóság hogy az ellenségeidet nem beszéled ki, szóba sem állsz velük!
2015. jan. 12. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

aki hülye az nem fogja felfogni hogy okosabb vagy ő meg hülye, nem érdemes vele foglalkozni.

Amúgy ismerős helyzet, egyik barom osztálytársam előttem ül(t) és folyton piszkált(pedig okosabbés erősebb vagyok ála)

Na, egyszer meguntam, szóltam neki, hogy ha tuvább ugat szünetben megverem.

Hát nem hagyta abba...

2015. jan. 12. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!