Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Ti elmennétek az ötéves...

Ti elmennétek az ötéves osztálytalálkozótokra, ha nem lenne jó kapcsolatotok a volt osztálytársaitokkal?

Figyelt kérdés
Régen sem voltam soha igazán jóban az osztálytársaimmal, sosem tudtam rendesen beilleszkedni, mindig lenéztek, és semmibe vettek. Idén nyáron lenne az ötéves osztálytalálkozónk, én nem akarok elmenni, de a párom unszol, hogy menjek el, mutassam meg, milyen sokra vittem. Ebben a félévben végzek a jogi egyetemen, júniusban fogom megkapni a diplomámat, és sosem hitték volna rólam, hogy valaha is viszem valamire, hogy lesz normális életem, rendes párkapcsolatom, mert mindig én voltam a szürke, stréber kis könyvmoly. Pont azoknak siklott félre legjobban az élete, akik annak idején a legnagyképűbbek voltak (és talán még most is azok), és akik a legrondábban bántak velem. Ennek ellenére, én nem vagyok az a fajta, aki csak azért is megmutatja, hogy ő mit ért el... Ráadásul nincs kedvem egész este olyanokkal kedvesnek lenni, akik megkeserítették a középiskolás éveimet, és mindennek elhordtak a hátam mögött. Ti elmennétek?

2015. ápr. 26. 15:53
1 2
 1/17 anonim válasza:
88%
Szia! Én is hasonló helyzetben vagyok, de én nem fogok elmenni. Ha van olyan ember, akivel tényleg jól kijöttél, akkor azzal vagy még mindig tartod a kapcsolatot, vagy ha vele szeretnél találkozni, hívd el kávézni vagy ilyesmi. DE annak szerintem semmi értelme, hogy egész este rosszul érezd magad ezeknek az embereknek a társaságában, és hogy esetleg újra felszínre kerüljenek a régi sérelmeid. Azt meg, hogy sokra vitted ők úgysem fogják értékelni, nem fognak elismerően megdicsérni vagy ilyesmi, mert ahhoz túl nagyképűek, vagyis hiába vársz elégtétélt. Örülj annak, hogy te jobb ember vagy náluk és nem abból álltak a középsulis éveid, hogy másokat piszkáltál.
2015. ápr. 26. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
54%
a párodnak igaza van, mutasd meg magad mire vitted, de nem fontos ott lenni egész végig... beugorhatsz csak pár percre is
2015. ápr. 26. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
91%

Ha neked nem fontos, hogy csakazértis megmutasd nekik, hogy mire vitted, akkor szerintem sincs miért elmenni. Ha van olyan ember köztük, akivel szívesen tartanád a kapcsolatot, azt az osztálytalálkozó keretein kívül is lehet, sőt még jobb is.

Hasonló helyzetben én sem mennék el, ugyan miért kellene olyan embereknek bármit is bizonyítanom, akik lenéztek és semmibe vettek?

2015. ápr. 26. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
70%
Egyértelműen nem mennék el. Miért mennék egy olyan eseményre, ahova nem akarok menni, hogy olyan emberekkel legyek, akiket nem szeretek? Az időpocsékolás definíciója.
2015. ápr. 26. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Ha elmész, és szerintem igen, akkor ne az elégtétel miatt tedd. Biztosan vannak néhányan, akikkel őszintén örültök majd egymásnak. A többiek is változhattak.
2015. ápr. 26. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Hasonló helyzetben voltam én is a gimiben. Ha lesz osztálytalálkozónk, nem hiszem, hogy el fogok menni.

Kialakítottam már a saját társaságomat, a saját baráti körömet. Inkább velük töltöm az időt.

2015. ápr. 26. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
én is így vagyok, engem szekáltak általánosban a legtöbbet, mindennap kicsesztek velem valahogy, de én szerintem el fogok menni mert rengeteget változtam azóta, már nem az a nyámnyila boxzsák vagyok mint akkoriban, és kíváncsi lennék hogy így hogy viszonyulnak hozzám
2015. ápr. 26. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
63%
Menj,egy qurva nagy sportkocsit bérelj,hagy egye a fene a népet!
2015. ápr. 26. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
53%

Mutassa meg, hogy mire vitte, ki lett belőle...

Egy olyan ember, aki nem tud továbblépni a középiskolás sérelmein. Azóta lehet, hogy 5x megváltoztak a volt osztálytársaid.

Ha ilyen a hozzáállásod, akkor ne menj el. Ennyire egyszerű. Így bármennyire kedvesek lennének hozzád, te úgysem éreznéd jól magad.

2015. ápr. 26. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

Nehéz dolog ez, mert én is sokat változtam, és lehet, hogy közülük sem mindenki olyan már, mint régen, de sajnos tudom, hogy a legtöbben még mindig azok a rosszindulatú kamaszok, akik annak idején voltak, és ha kedvesek is lennének, az csak álkedvesség lenne. Viszont a tanáraink is ott lesznek, akikkel jó volna találkozni, és egy-két embert szívesen látnék újra, de a maradék harmincegynehányat nem. Dicsekedés végett pedig semmiképp sem szeretnék elmenni, mert nem olyan vagyok...

Mindesetre köszönöm a válaszokat, még úgyis odébb van, magamat ismerve előtte lévő este fogom eldönteni, hogy elmegyek-e vagy sem.

2015. ápr. 26. 16:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!