Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Mért unalmas a tanulás,...

Mért unalmas a tanulás, hogyan vegyem rá magam?

Figyelt kérdés
Én akarok tanúlni de nekem olyan unalmas, ahányszor elhatározom annyiszor abba hagytam. Mit csináljak, hogyan vegyem rá magam? Még fél év sincs de már 3 tantárgyból csak egyesem van, és nem akarok megbukni, főleg nem nyolcadikba, ahol még a félév is számít.

2015. okt. 8. 17:26
 1/5 anonim ***** válasza:
Tanulj valakivel. Többen erősebb az ösztönző erő.
2015. okt. 8. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Más megoldás?
2015. okt. 8. 17:38
 3/5 anonim ***** válasza:
52%

Én se voltam jó tanuló, és ha nem akarsz magaddal kicseszni megpróbálsz "hazudni" magadnak, hogy azt mondogatod "szeretek tanulni". Egyrészt előbb utóbb megváltozik a hozzáállásod, másrészt az adott téma elkezd érdekelni. Bár akkoriban engem sem érdekelt a dolog. Viszont ha muszáj volt összekapartam magam mert semmi esetre sem akartam szakmunkás vagy egyéb alantas vagy keveset kereső valaki lenni.

Ha ez segít nekem az Egyetem volt a legkönnyebb. Ott azt tanultam amit végre akartam. :D Tehát a tanulás igazából nem tanulás volt hanem olvasás.

Mert a tanulás csak olvasás. Amit aztán ha oda figyelsz megjegyzel. Felejtsd el a tanulás szót.

Kezd úgy, hogy "most elolvasom ezt a bekezdést", aztán megiszol valamit jársz, egyet és így tovább. Próbálgass több módszert amivel rátudod venni magad. Végső soron neked kell egy jó recept hogyan tudnád élvezni. Hajrá!!! ;)

2015. okt. 8. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Képzeld azt, hogy van előtted valaki, akinek te tanítod az anyagot és mindig csak harmadszorra érti meg. Magyarázd el neki hangosan, hogy mit kell csinálni és miért. De figyelj, hogy csak harmadszorra érti meg és mindenre rákérdez. Hamar meg fog ragadni így az anyag benned.
2015. okt. 8. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ez elég nagy baj, hogy általánosba megbuksz / bukásra állsz. Egyetemre sehogy se fogsz így már menni, gimit meg se próbáld ha nem tudsz leülni a seggedre naponta fél órát és megtanulni azt a minimális anyagot amit általánosba számon kérnek. Szeretnél majd normális munkát és nem 18 éves korodtól dolgozni csekély fizetésért? Szeretnél majd menni szakiskolába, ahol nagy eséllyel rossz társaságba keveredsz és teljesen el is felejtheted a tanulást? Szeretnél majd egy biztos munkahelyet és nem a szüleiden élni ameddig csak tudsz? Ha ez nem elég ösztönző ahhoz, hogy tanulj akkor semmi sem.
2015. okt. 9. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!