Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Hogy vegyem rá a szüleimet...

Hogy vegyem rá a szüleimet hogy magántanuló lehessek?

Figyelt kérdés

8.-ban magántanuló szeretnék lenni. És nem lenne felesleges 1 évre, mert mindig egyedül vagyok,es unom. Pletykálnak stb. Mert az az osztály tele álbarátokkal! :(

Mit mondjak anyumnak? Ő nem tudná átérezni, mert neki soha de soha nem volt ilyen baja

És nem elmenekülnék, mert már próbáltam mindent. Barátkozni, megbeszélni, beszólni hogy ne pletykázzon, stb. De semmi nem válik be

És nem kerülne pénzbe, mert anya tanítana, ha megengedné. Okos, jól magyaráz stb

Na de, mit és hogyan mondjam el neki? Valaki volt/van ilyen szituban, aki tudna segíteni?

13/L



2016. febr. 18. 08:46
 1/7 anonim ***** válasza:
7%

Magántanulóként még inkább egyedül leszel és kizárod magad a közösségből. Kapd össze magad.


Kérdésedre: őszintén és nyíltan beszéld meg. Ezek a dolgok aggasztanak, ezt szeretnéd, mert ezáltal szerinted ez lesz.

Ettől még nem javaslom.

2016. febr. 18. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
41%

Magántanulónak lenni, nem azért létezik, hogy kibújhass a problémák elől, elfuthass a felelősség elől, hanem ha olyan betegséged vagy életformád (pl. sportoló) vagy, amely nem teszi lehetővé, hogy rendszeresen jelen lehess az iskolai tanórákon.

Később munkahelyen sem csinálhatod azt, hogy jajj nem kedvelnek a többiek, nem megyek be. Ha ennyire nehezen tudsz beilleszkedni, keress egy waldorf iskolát, ott általában családiasabb a légkör.

2016. febr. 18. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
4%
Felejtsd el.
2016. febr. 18. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

De már iskolát váltottam, és nem tudjátok mit éltem ott át. Ezért szeretnék magántanuló lenni

Utána egy normális suliba megyek, mert nagyon alaposan utána néztünk

2016. febr. 18. 14:47
 5/7 anonim ***** válasza:
60%

tökmind1, milyen jó suliba mész utána. ott is ez lesz a bajod. rengeteg ember van még, aki hasonló helyzetben van, és nem érdekli. bejár suliba és ha egész nap senkihez sem szól, akkor az van.


meg kitudja, hogy hogy fogsz majd felkészülni az osztályzóvizsgára, mert az egy dolog, hogy szerinted anyud okos, de kitudja...aztán majd az lenne, hogy hát azért mégiscsak jól jönne egy magántanár különórákkal, mert valamit mégsem tud elmagyarázni.


ezzel csak azt érnéd el, hogy 1 évig otthon "tespednél", elszoknál mindentől, barátaid ugyanúgy nem lesznek.

elszoksz a koránkeléstől, mégjobban leépülsz.


én tudom, bár nem pont emiatt, hanem mert befejeztem a sulit. 1 éve itthon vagyok, munkát keresek, de nem találok, van elég sok ismerősöm, de országszerte, mivel pár éve nem jelentett gondot az utazgatás.


ma már nincs diákom, drága az utazás, maximum facebook-on tudom velük a kapcsolatot tartani. ők már régi ismerősök, nem vicc, konkrétan elszoktam már az ismerkedéstől, nem tudok senkihez sem úgy odamenni...megszoktam, hogy évekig semmi ilyen gondom nem volt, nem voltam rászorulva új barátokra.


szóval azzal, hogy te 1 évig otthon leszel, csak azt éred el, hogy mégjobban magadba zárkózol, és középsuliban sem fogsz könnyebben ismerkedni.

2016. febr. 18. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

1.: most is anyám tanít otthon, mert a tanárok közül 1-2 van, aki jól magyaráz, így 0 időm van otthon!

2.: lennének barátaim. Mert vannak az osztályon kívül. Viszont velük nem tudok találkozni mert a nincs időm

3.: korán kelnék, nem szoknék el, mert komoly célom van, és nem csinálnám azt, hogy jaj most nem kelek fel stb stb


Amúgy beszéltem azóta anyámmal, és azt mondta, nyárig meglátjuk és ha ugyanolyan rossz, akkor megengedi mert igazam van. Szóval köszönöm az észosztást...

2016. febr. 19. 08:29
 7/7 anonim válasza:
65%

Szia! Örülök, hogy meg tudtad beszélni anyukáddal, mert nem értek egyet az előttem szóló lehurrogóiddal, szerintem igenis van olyan helyzet, amikor ez jó megoldás lehet. Ráadásul ismerek is magántanulókat, és meglepő módon sokkan jobban teljesítenek a vizsgákon, mint a „rendesen” iskolába járók. (Ami persze nem meglepő, mert stesszmentesen, napi néhány óra elfoglaltsággal tudnak tanulni, így sokkal hatékonyabb.)


Mindemellett alapvetően én is azt gondolom, kell az embernek a társaság, viszont sajnos szülőként már látom, hogy mennyire rossz hatással tud lenni a gyerekekre az, ami sok iskolában ma folyik (kizsigerelet, kiégett tanárok, akik amellett, hogy minősíthetetlenül tanítanak gyakran osztályfőnökként nem tudnak mit kezdeni a gyerekekkel, a konfliktusokkal, nem segítenek a gyerekeknek a „közösséggé válásban”).


Szóval, ha te elég lelkiismeretes és elszánt vagy ahhoz, hogy felkészülj otthon a vizsgákra, akkor csak biztatni tudlak. 8.-ra, egy év kedvéért marhaság lenne sulit váltani, és remélhetőleg a középiskolában jobb helyre kerülsz.


„Később munkahelyen sem csinálhatod azt, hogy jajj nem kedvelnek a többiek, nem megyek be.”

De azt megteheti, hogy munkahelyet vált.


„tökmind1, milyen jó suliba mész utána. ott is ez lesz a bajod. rengeteg ember van még, aki hasonló helyzetben van, és nem érdekli. bejár suliba és ha egész nap senkihez sem szól, akkor az van.”

Elég baj ez. Már elnézést, de én felnőttként nem akarnék olyan helyen dolgozni, ahol kínlódom naphosszat. Szerintem alapvetően ez a beletörődés az, ami miatt nem működnek a dolgok kis hazánkban, mert mindenkinek megvan a lehetősége, hogy kilépjen a rossz helyzetekből, hogy ne hagyja magát megalázni, bántani. És ha ez a mai felnőttek esetében nem is működik, a gyerekeinket arra kéne nevelnünk, hogy egy emberi társadalmat építsenek, hogy legyen elég önbizalmuk ahhoz, hogy ne ragadjanak bele méltatlan szituációkba.

2016. febr. 19. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!