Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Szerintetek hol van nagyobb...

Szerintetek hol van nagyobb mértékű iskolai kiközösítés, kirekesztés: általános iskolában vagy középiskolában?

Figyelt kérdés
Melyik iskolatipusban sűrűbb ez a fajta iskolai agreszsió?
2016. szept. 22. 14:43
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk mind a két suliban megvolt ez. De szerintem általánosban erősebb a kiközösítés.
2016. szept. 22. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

általánosban? hogyhogy?


akkor nem a verbális is fizikai erőszak dominál? főként alsóban?


sztem felsőben jelenik meg kifejezetten a kiközösítés

2016. szept. 22. 14:51
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Általánosban. Mert a gyerekek "gonoszabbak"
2016. szept. 22. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
94%
Igen általános felsőbb osztályaiban érezhető volt inkább. 8 osztályosba jártam. Általában azok közösítettek, akik rossz tanulók voltak, s az életben kétkezi munkások lettek. A jobb tanulókra nem volt jellemző a kiközösítés.
2016. szept. 22. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Altalanosban

Nalunk gimiben szo sincs ilyenrol, max lesz@rjuk a masikat, de akkor is szoba allunk vele

Ez a kikozosites dolog magyon eretlen, ovodas hozzaallas

2016. szept. 22. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
43%
Szerintem középiskolában gyakoribb jelenség
2016. szept. 22. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Általános iskola felső részében és közép iskolában is tapasztaltam ilyesmit, szerintem ott erősebb, mint az általános iskola alsóban. Egy darabig azt gondoltam, hogy műveltséggel függ össze a dolog, hogy jobb iskolában, ahol értelmesebbek az emberek nincs ilyen, de ha jobban belegondolok, az egyik barátnőm jó gimiben végzett, de náluk is volt kiközösített gyerek. talán az még különbség, hogy az általános iskolában csak úgy rámutatásra "szerintük értelmes" indok nélkül is kiközösítenek gyereket, míg gimiben azért már meg szokott lenni az indok, még ha az gáz, akkor is (pl büdös, meleg, nem magyar..stb).
2016. szept. 22. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Általánosban. Középiskolában nem volt kiközösítés amíg ki nem harcolta magának az illető. Nem "passzívan", konkrétan kötekedett, bunkózott.
2016. szept. 22. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Én úgy vettem észre, hogy középiskolában.
2016. szept. 22. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

szakdolgozatban fogom vizsgálni, de a konzulensem azt tanácsolta, hogy válasszak iskolatípust, azaz hogy általános- vagy középiskolában vizsgáljam


szerintem mindkét helyen jelen van. A középiskolában is gyakorta alkalmazzák a tanulók, ezt a csendes kis agresszorságot egy-egy "kiválasztottal" szemben.

2016. szept. 22. 18:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!