Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Van itt olyan 17-24 éves...

Ignis Subdialis kérdése:

Van itt olyan 17-24 éves fiatal, aki valószínűleg érettebb gondolkodású a társainál és emiatt többé-kevésbé kirekesztettnek érzi magát?

Figyelt kérdés
Esetleg más, komolyabb érdeklődésű, olvas vagy éppen jól tanul, vagy van egyfajta etikai mércéje, elveket követ, vannak elképzelései, céljai a jövőt illetően és talán ezek miatt nem is tud teljes szívvel részt venni kortársai társasági életében?

2017. jún. 5. 22:52
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
35%

Áhh, érettség, szerintem nem vagyok az a hű de nagyon érett, de mindig is különleges voltam.

Gyerekkoromban teljesen másmilyen voltam, mint a többi gyerek. Egyszerűen nem tudtam, hogyan is kell viselkedni, sok "hülyeséget" csináltam (az egész családban, bennem is van egy autista vonás). Sokszor kiszorítottak. De nem mindig. Akikkel elvoltam, általában nagyon jól elvoltam. Akivel meg háború volt, nos, az háború is volt, nem csak cicaharc.

Aztán jött egy rosszabb korszak (erről nem írok)

A társaim elfordultak tőlem, cukkoltak. A tanárok őket fűtötték hátulról.

Visszahúzódó lettem, magányos, és a különféle gyógyszerek hatására (epilepszia) rengeteget híztam is.

Ráadásul nem is olyan környéken, helyzetben nőttem fel, hogy egyáltalán megismertem volna valakit a kerületben (Kőbánya, Bp.)

A gimi (8 osztályos) más sztori már, de olyan 1-2 éve lecsengett ez a sztori végleg. Már nem vagyok sehonnan sem kiközösítve. Az osztályban van pár haverom, meg osztályon kívül ismerősöm (nem tudom hogy csináltam)

Valamennyi önbizalomhiányom (nem tudom, hogyan jönnék be bárkinek) és bizonytalanságom az ismerkedésben (sosem voltam ismerkedős, sosem jártam ki régen sehova, nagyrészt annak örültem, ha békénhagynak, érthető okok miatt) bőven van. De úgy érzem, hogy a nehezén túlvagyok. Mintha látnám a fényt az alagút végén, ami nem a menetrend szerinti vonat.

17F

2017. júl. 1. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim válasza:
35%
Engem világ életemben utáltak az általános és középiskolában is egyáltalán, mert én más voltam. Nekem mindig voltak/ vannak kijelölt céljaim. Sajnos sok ember kinevetett (tanárok is), nem hittek bennem, amikor meg sikerült akkor mérhetetlen féltékenységet és ellenszenvet éreztek irántam. Szerencsére a közeli barátaim támogatnak és én is próbálom támogatni őket. Amióta külföldön élek sokkal jobb a helyzet. Azt vettem észre, hogy ez legfőképp a "magyar társadalom" problémája. Mindenki féltékeny, ha valamit elérte az biztos csalás útján sikerült... miért kell ez?! Én abszolút próbálok támogatni mindenkit a környezetemben és motiválni másokat. Sokan rossz néven veszik és fennhéjazásnak gondolják sajnos... szerintem semmilyen munka nem büdös és mindenkinek joga van megvalósítani az álmait, ettől modern ez a világ. (Kellene lennie)
2017. júl. 3. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
35%

Itt vagyok. És nem csak a kortársaimnál vagyok érettebb.

Részt tudok venni a kortársaim társasági életében, csak azoknak nincs sok értelmük, ezért hanyagolni szoktam.

Viszont attól hogy teljesen más vagyok mint ők, nem jelenti azt hogy kirekesztenek, kiközösítenek, épp ellenkezőleg van ez nálam, nagyon szeretnek, sokuknál pedig már rajongásig elmegy ez a dolog.

2017. júl. 11. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!