Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Hogy puskázzak első padban?

Hogy puskázzak első padban?

Figyelt kérdés

Tisztessegesen tanulok, de nem megy bele a fejembe a nyelvtan:/ az evben eloszor csinalnam, szoval ne szoljatok le, mindenki csinalta mar.

Elso padban fogok ulni, hogy puskazzak ott?

A szemuveg mennyire jol “takar” ilyenkor?

Ugy gondoltam hogy csinalok magamnak egy cetlit, a tolltartot ki a padra, a mutato-kzepso ujjam koze berakom, es onnannezem. Ha nezne a tanar, akkor meg max berakom a kezem ala


2017. nov. 8. 20:48
1 2
 1/11 gnoomage ***** válasza:
64%
Berakod a tolltartóba, zsebedbe... Ha tudsz puskázni egyszerűen megnézed, ha nem úgyis lebuksz, akármit csinálsz...
2017. nov. 8. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
31%
Én anno a cipőm talpára tettem közvetlenül óra előtt,nehogy összekoszoljam.
2017. nov. 8. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
19%

"mindenki csinalta mar"


Ezzel próbálod elaltatni a lelkiismeretedet. De remélhetőleg nem sikerül.


Emlékszel rá, amikor először puskáztál? Ha igen, akkor te is tudod, hogy igenis volt olyan idő, amikor még nem puskáztál te se. (Ha nem is emlékszel, akkor is volt ilyen időszak, hiszen nyilván nem úgy kezdted a pályát, hogy puskával a zsebedben ültél be életed első dolgozatára.) Tehát ne általánosíts. És ne puskázz. Ha tényleg tisztességesen tanulsz, akkor nem baj, ha becsúszik egy-egy rossz jegy is amiatt, hogy ez-az nem megy bele a fejedbe.

2017. nov. 8. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
25%

Attól függ, mekkora mennyiségű anyag. Lehet pl.

- padra írni

- kinyomtatni és beletenni egy átlátszó tollba

- csuklóra ragasztani a cetlit, amit alapból betakar a pulóver ujja,

Nekem egy szuper módszerem volt, kialakítottam magamnak egy titkosírást, és az így megírt puskát nyugodtan odarakhattam bárhova, hiszen nem lehetett róla bebizonyítani, hogy puska.

(a titkosírás azért kellett, mert naplót írtam és nem akartam, hogy mások is olvashassák, de aztán rájöttem ,hogy puskázáshoz is kiváló :D)

2017. nov. 8. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

harmas lehet, te olyan okos voltal/vagy, hogy nem volt szukseged puskara, de en sajnos ezt nem tudom elmondani magamrol. Heti 43 ora alatt nincs idom mindenre tanulni (ebbe bele van szamitva a kulonoram egyszer es az uszas, ami heti ketszer van), es oszinten szolva: KEDVEM SE.

Holnap ezen kivul meg irodalom, tori tz es matekbol elso pados. Inkabb ulok olyanok felett ejfelig amik erdekelnek, mint a nyelvtan...

Amugy koszi a valaszokat!:)

2017. nov. 8. 21:16
 6/11 anonim ***** válasza:
82%

Szerintem puskázni csak az puskázzon, aki biztos abban, hogy képes rá. Azaz nem azon fog még a dolgozat mellé izgulni, hogy észre veszi-e a tanár, mert akkor tényleg nem éri meg a stresszt, akkor jobb már ha megtanulod, vagy vállalod, hogy rossz jegyet kapsz. Nekem a 'telefonos módszer vált be, azaz le van fotózva előre az anyag, telefon bele a tolltartóba, tollak ki, és ha nem tudsz valamit, meg kell nézned, akkor kihúzod a tolltartót, a nyílását kicsit magad felé fordítod, és mehet a lécrezgetés. Ezt én gimiben csinálom, de csak viszonylag ritkán, azesetben, ha valami tényleg nagy marharépaság, és nem fog kelleni a továbbiakban, vagy ilyesmi. Csináltam már első padban, nem rizikósabb, mint bárhol máshol.

De persze van több módszer, van ami adott esetben jobban alkalmazható. Ne legyen miatta lelkiismeret-furdallásod, az meg aki azt írta, hogy ne tedd, nem volt diák?!?!?! Soha nem gondolt ilyesmire?!

2017. nov. 8. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
82%

Azoknál a tanároknál lehet puskázni, akik nem akarják észrevenni a dolgokat. Egyszerűen látszik, mikor valaki puskázik. És vannak tanárok, akiknél senki sem mer.


Viszont első padból nagyon gáz.. Feltünő. 2 évig 2.-3. padban ültem, telefonról puskáztam mindig, mikor csak 1-1 szó kellett, betettem háttérképnek, s úgy csináltam mintha csak az órát nézném meg rajta, máskor meg a lábamra tettem, s másoltam.



Most első padban irtó rossz érzés, mikor MINDENKI lepuskázza a felmérőt, én meg nem tudom, mert ha a telefonom előveszem, már bámul a tanár. És mikor osztja ki, s mondja a jegyeket, akkor az enyém a leggyengébb, s elkezdi hogy miért nem tanultam.... Szóval rávagyok kényszerítve hogy bemagoljam a sok sületlenséget.

2017. nov. 8. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

7: nekem most talan annyi szerencsem lesz, hogy jarkalni fog fel-le az ora elso reszeben, mert dolgozatot osztja (ha egyaltalan kiosztja...)

Ha nem is fogja, akkor is TALAN nyert ugyem van, mert mindig ugy magyaraz hogy jarkal/all a 2-3. padok kozott.

2017. nov. 8. 21:44
 9/11 anonim ***** válasza:
54%
Két évig első padban ültem, lazán lehetett. Kis cetli ami a tenyeredben elfér, vagy rögtön oda írod. Padra, rá a csukott tolltartó (amire senki se gyanakszik). Ha nem parázol rá, bárhogy megoldod. Amúgy az első két padot figyekil a tanárok a legkevésbé.
2017. nov. 8. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
76%
Anno iskolába én a predator nevű módszert használtam. Kellett hozzá egy mp3 lejátszó, és legalább a füled aljáig érő haj, plusz egy csuklyás pulcsi vagy póló. Otthon felmondtam 2-3 perces hangfájlokba az anyagot(így könnyen tudtam lépegetni). Óra előtt befőttes gumival rögzítettem az alkarom aljára kicsit a csuklóm fölé a lejátszót(könnyen hozzáférsz, ha léptetni kell), a kábelt pedig a pulcsim ujjában felvezettem hátul, majd be a fülbe és szépen ráigazítottam a hajam. A csuklya fontos, mert takarja a kábelt. Ezzel a módszerrel még fel is állhatsz felelni(ilyenkor természetes módon hátrarakod mindkét kezed, hüvelykujjaddal tudsz léptetni), nem veszi észre senki, még a tanár sem, aki előtted áll. Figyelni kell a hangerőre(ne hallja meg a tanár), továbbá hogy számodra megfelelő gyorsasággal mond fel az anyagot(kellemetlen, ha felelés közben belekeveredsz). Ja és hidegvér. Kicsit gyakorlod és humán tantárgyakból, plusz föci, szín 5ös leszel.
2017. nov. 9. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!