Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Mi a különbség a pánik és a...

Mi a különbség a pánik és a józan ésszel való gondolkodás között?

Figyelt kérdés
A mostani helyzetben a férjem gyakran mondja, hogy miért pánikolok, pedig csak reálisan látom a dolgokat.

2020. márc. 16. 05:36
 1/6 L.. István ***** válasza:
36%
Például?
2020. márc. 16. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Pl. Kértem, h ne fogjon kezet mással, ne menjen baráti közösségbe (havi 1x) megy, ill. Kértem hogy beszéljünk a helyes kézmosásról...
2020. márc. 16. 05:51
 3/6 anonim ***** válasza:
89%

A pánik az eseményekre adott, irracionális okokból kiinduló, eltúlzott érzelmi reakció.

A józan ésszel való gondolkodás a lehetőségeket és a következményeket racionálisan számba vevő, azokra életszetű válaszokat adó gondolkodás.

2020. márc. 16. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
71%

Ezek mosf nem pánik hanem alap

Mint a kézmosás stb


Pánik az lenne ha megvetted volna a fel auchant 😀😀😀

2020. márc. 16. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
A férjed nem tudja hogyan kell kezet mosni?
2020. márc. 16. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Sunshinedoll ***** válasza:

Pánik: Veszek 20x24 zacskó vécépapírt meg kifosztom a húsospultot, nehogy már kifogyjon a vécépapír, és ne adj' isten s-gget kelljen mosnom egy fél napig, míg újra eljutok a boltba.


Reális gondolkodás: Ha én annyit veszek, ami a családomnak belátható ideig elegendő, és nem vásárolom fel agy nélkül az üzleteket, akkor xy-nak nem kell 8 helyről összeszednie a bevásárlását, hanem egy helyen ő is megkap mindent, és annyival kevesebb helyen fordul meg, annyival kevesebb esélye van benyelni vagy épp terjeszteni a betegségeket.


Nekem van barátnőm, aki Irakban nőtt fel háború idején, konkrétan a fejük felett lőtték szét a házakat, de egyszer nem voltak a boltok kifogyva vécépapírból, csak mondom lol.

2020. márc. 16. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!