Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Nem érzed úgy, hogy a mai...

Nem érzed úgy, hogy a mai emberi kapcsolatok felszínesek lettek?

Figyelt kérdés

@ A többség olyannyira a maga dolgára koncentrál, hogy megfeledkezik érdeklődést mutatni mások felé.

@ A kapcsolatok átkerülnek az online térbe, ezért ellaposodnak.

@ A semmiből szűnnek meg kapcsolatok, mert mindkét fél arra vár, hogy majd a másik ír.


Ha gondolod oszd meg a saját tapasztalataidat!



2021. dec. 8. 21:23
 1/10 anonim ***** válasza:
26%
Hát, régen legtöbször a szülők döntöttek az egyén helyett eléggé anyagi szempontok szerint. Szerintem az felszínesebb volt.
2021. dec. 8. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
85%
nem gondolom így. Szerintem mindenki eldönti, hogy ki fontos számára és azokba fekteti az idejét meg energiáját. Minek foglalkoznék mélyrehatóbban olyan ismerőseimmel, akikkel nem szeretnék
2021. dec. 8. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
38%
Nem, szerintem sosem volt mélyebb emberi kapcsolat, mindenki egy embert él meg, a globális nethez kötött embert, akinek szeme globálisan lát, csak úgy, mint másoké, már aki haladó ember, és nem magyar oldalakat olvas, hanem globálisan. Nem párkapcsolatok világát éljük, mindenki akkor teszi a legjobban ha magával foglalkozik, de mindenki érti a másikat.
2021. dec. 8. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
73%

Olyan emberekkel veszem körül magam, akiket érdeklek. Rendszeresen találkozok a barátaimmal párommal és próbálom kerülni az olyan embereket akikre gondolsz.

Elkeserítőnek gondolom, hogy van aki csak azért megy el koncertre, hogy legyen videó az instára és végig képernyőn keresztül bámulja a koncertet, vagy amikor látok egy baráti társaságot, 5-en nyomkodják a telefonjukat és az egyetlen perc amikor nem azt nézik az, amikor "Olyan jó barátok vagyunk, hogy együtt iszunk, vacsizunk" látszatfotót csinálnak lájkokért. Aztán mehet tovább a telefon nyomkodás.

21/L

2021. dec. 8. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
64%
De: vagy a pénzről szól, vagy elég egymásnak ilyen small talk-os szövegelés. Vagy elég az embereknek a net általi beszélgetés. Nagyon xar ez az egész.
2021. dec. 9. 04:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
De, sok a kamubarát.
2021. dec. 9. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 1Léna ***** válasza:
100%

Az igazi kapcsolatokat a szeretet tartja össze.

A szeretet: elfogadó, türelmes, hűséges, önzetlen, segítőkész, bátorít, az emberi gyengeségeket nem hánytorgatja fel, nem bántalmaz, nem tart haragot, nem irígy, együtt tud örülni/ sirni/ bizakodni.

Ezekből ma az emberek többségének nagy/sok hiánya van. Aki nem kap elég szeretetet az nem tud másoknak sem adni.

Ha nem kapott elég szeretetet valaki akkor az önértékelése alacsony. Így lehetséges, hogy megelégszik egy felszínes kapcsolattal ahol csak egy vágya kielégülhet, mert nem tud ő sem többet nyújtani.

Viszont van lehetősége egy másik utat választani. Elfogadhatja önmagát. Felmérheti saját értékességeit, egyedi tulajdonságait és ezekkel a különlegességeivel szerethet, segíthet másokat is felépülni.

A szenvedéseink magukban hordozzák a változásra való felkészülést. Amit rossznak ítélünk azt elvetve, megkereshetjük/felfedezhetjük a jó párját.

2021. dec. 9. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

A kifejtésben leírtak közül sajnos az első kettő megtörtént velem, mindegyik idén.

Ami az elsőt illeti, ott egy barátság véget is ért. Egyszerűen abból álltak már a beszélgetések, hogy ő panaszkodott a legkisebb dolgokra is, én meg csak hallgattam és próbáltam nyugtatni, és a lehető legmegértőbb lenni. Ha rám terelődött a téma, rögtön visszavette magához a vezérfonalat, vagy nem olvasta el az üzenetet. Nem azzal volt a gond, hogy nem én vagyok a téma, hanem (bármennyire is szeretek másoknak segíteni), hogy úgy éreztem magam, mint valami lelki szemetes, de egy ponton akár úgy, mint egy pszichológus..

A második viszont sajnos most van folyamatban. Elég régi és erős(nek hitt) barátságról van szó, azonban amióta mindketten egyetemisták vagyunk, szinte teljes mértékben online platformra váltottunk sajnos. Most ő vetette fel, hogy jó lenne találkozni, erre szinte rögtön visszaírtam, hogy nagyon örülnék neki, azonban szeptember óta semmi válasz erre :c Egyrészt megértem, mert már nekem is elég a netes írogatásból, csak mégis fura.

Próbálom nem magam hibáztatni ezekért, de egy kicsit nehéz. :c

2021. dec. 10. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
8: az embernek van saját problémája is, nem fog neked visszaírni ha valami olyan van, amit több hónap amíg elintéz. Például lehet meghalt valakije, vagy csak nem akar a járványban találkozni, úgyse tudnátok menni sehova.
2021. dec. 10. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
9: ezzel tisztában vagyok, így nem is várom el tőle, hogy az élete körülöttem forogjon. Azt pedig megértem, hogy nem ér rá arra, hogy azonnal visszaírjon, az a része bánt, hogy egyre inkább ritkulnak a beszélgetések, ezzel ellentétben pedig hetente vagy 2-3x posztol a történetébe, hogy most itt van, most ezzel van és ilyenek. Mindenesetre köszönöm.
2021. dec. 10. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!