Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Miért van ennyi féltékeny,...

Miért van ennyi féltékeny, kontrolmániás ember?

Figyelt kérdés

Egyre több olyan emberrel találkozok, akik kontrolban tarják a párjukat férfiban meg nőben is egyaránt. Konkrét megtörtént eset: Egyszer ráírtam az egyik kolléganőmre messengeren, hogy hétvégén tartanánk a többi kollégával egy kis összeröffenést, nem írt vissza és még le is voltam tiltva neki. Amikor megkèrdeztem, hogy esetleg haragszik rám vagy valami, akkor az volt a válasz, hogy a párja tiltott le, mert nem szereti, ha férfiak írogatnak neki.

Akkor volt olyan is, hogy az egyik férfi kollégámat el hívtam segíteni és jött a párja is, mert kiakadt azon, hogy az én párromnak a húga meg a barátnője pont, akkor jön át. Nagyon gáz volt a szitu, a nő egész végig ült a kanapèn a telefonját nyomkodta és mindenkire gyanakvóan nézett.

Akkor nem egy olyan esetet ismerek, hogy a férfi nem hagyja a párját dolgozni, direkt otthon tartja.

Vagy olyan is volt, hogy volt lehetőségünk hét hétig dolgozni Németben és a kollégám azért nem jött mert a párja teljesen kiborult ezen.

Miért jó ez? Egy párkapcsolatnak nem arról kène szólnia, hogy támogassuk a párunkat abban, hogy előrébb jusson és hagyunk neki teret a szórakozásra? Tényleg annyira fáj egyeseknek, hogy a párjuk mással is jól érzi magát?



2022. júl. 23. 14:53
 1/10 anonim ***** válasza:
87%
Sok az agybeteg ember.
2022. júl. 23. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
85%

Forditva is érdekesek az emberek.

Pl en segitettem a paromnak.oneletrajzban, cegek megtalálásaban elhelyezkedesben, valtasban karroer epitesben, gondoltam egy hajoban evezunk..

Erre a képembe vágta, hogy biztos azert segitek neki, mert le akarom húzni.


(Én: ...😳?)


Tényleg elvannak tévedve az emberek mindenhogyan :(

2022. júl. 23. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
87%
Jó, mondjuk azt a hét hetes dolgot még megértem, az sok idő külön. A többi az tényleg beteges...
2022. júl. 23. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Az is jó nagy idióta, aki hagyja, hogy a párja embereket tiltogasson le az ő fiókjából.
2022. júl. 23. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
69%
Én szabadon hagytam a barátnőm hogy azt csináljon amit akarjon, tudtam róla hogy van egy srác barátja aki kb évente 1-2x felbukkan és írkálnak egy párat, mindig kérdeztem hogy mi a helyzet, és nem volt benne semmi különös. Aztán tavaly ez más irányt vett, és arra kellett rájönnöm hogy a barátnőm átvert, hazudott, elutazott a sráchoz titokban és valószínűleg csak azért nem történt semmi mert a srácnak nem jött be a szitu. Ezelőtt úgy éreztem hogy teljesen normálisan tudok ehhez állni, de azóta úgy érzem hogy akárki lenne a barátnőm, nem tudnám elviselni ha más férfiakkal beszélget, és nem tudom megérteni hogy miért nem az ember párja az egyedüli férfi aki érdekli.
2022. júl. 23. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Úgy kellene felfogni, hogy aki elhagy a vagy megcsalja a másikat (ami egyébként mindig kiderül), annak annyit ér a kapcsolat (ki akarna ilyennel együtt lenni?) és az az ember is annyit ér
2022. júl. 24. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
82%

Az ilyen emberek legtöbbje korábban bízott, de átverték, ezt a sérelmet vitte tovább a következő kapcsolatába.


Vagy okot adtak rá, az aktuális párjával volt már pèlda megcsalásra/kikacsintgatásra, így már nem tud bízni benne.

2022. júl. 24. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
74%
Szülői minta csaladi háttér
2022. júl. 24. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
38%
Nem enged külföldre dolgozni... Na ott lenne vége. Ha meg akarom csalni vagy qrva kell az van bárhol.
2022. júl. 24. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
82%

Egy olyan "társadalomban", amelyikben "egy kattintás, egy kapcsolat", nem kell meglepődni ezen! Akiknek az oktalan féltékenység a fétisük, azoknak az nem jut el az agyáig, hogy:

Aki akarja, úgy is meg fogja csalni!

Aki akarja, az úgy is el fogja hagyni!

És a legfőbb:

Ahhoz, hogy valaki vágyat érezzen arra, hogy kiszakadjon, lelépjen egy kapcsolatból, ahhoz az is kell, hogy ne legyen teljes és őszinte összhang a párjával! Aki le akar lépni, az nem kap meg valami olyat a párjától, amit más képes megadni neki! Szerintem ne túl bonyolult!

2022. júl. 25. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!