Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Mit szokás adni nyomozonak...

Mit szokás adni nyomozonak vagy ügyvednek ha hivatalosan nem kérhet pénzt de segít mint vmi ismerős, azaz többször is fordulhatok hozzá?

Figyelt kérdés
Mert gondolom egy üveg italnak úgy sem örülnének vagy bonbonnak sem.

#ügyvéd #hála #nyomozi
2022. szept. 15. 07:38
 1/10 A kérdező kommentje:
Bármilyen ügyben névszerint kereshetem őket. Azaz nem szorulok a segítségük által egy sima általános nyomozora rendőrre ugyvedre hanem velük vagyok kapcsolatban
2022. szept. 15. 07:39
 2/10 anonim ***** válasza:
92%

Az ügyvéd miért nem kérhet hivatalosan pénzt? Hiszen abból élnek, hogy pénzt kapnak a hozzájuk fordulóktól.

A nyomozónak nemhogy nem adhatsz semmit, de inkább ne is hangoztasd, hogy "segít mint valami ismerős", mert ő ezt egyébként nem teheti. Ha tényleg "segít" és te meséled fűnek-fának (internet népének, stb.) akkor egyszer csak majd nem fog segíteni, mert kirúgták/lecsukták miatta, vagy éppen elege lett belőle, hogy te ezt híreszteled róla.

2022. szept. 15. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
92%
Ügyvéd miért ne kaphatna pénzt?
2022. szept. 15. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Nem magánügyvéd és nem magánnyomozokrol van szo.

Hanem bemegyek simán a rendorsegre és kész. Es mindig mehetek hozzá pedig sok rendőr sok nyomozo van bárhol de évek óta pártfogol engem.

Barmikor bármilyen bajomat lelkiismeretes intézi nem csupán hivatalbol hanem becsulettel odafigyeléssel is es mindig szivesen fogad nem passzol le stb

2022. szept. 15. 07:58
 5/10 A kérdező kommentje:
Hivatalosan es nem magánszférában ezek a szervek nem fizetősek hanem államiak.
2022. szept. 15. 07:59
 6/10 A kérdező kommentje:
Mint ahogy pl a szakrendelések egeszsegugyben. Ingyenes ill tb alapuak csak.
2022. szept. 15. 08:00
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem érdemes, ezzel problémát okozol neki is, magadnak is...
2022. szept. 15. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
68%

Ügyvéddel a rendőrségen így biztosan nem találkozol. Ha ügyvéded van, neki pénzt adj. Ha valaki csak úgy segít, köszönömöt adj.

De még egyszer: a nyomozók mellett ügyvéddel biztosan nem találkozol, ha bemész a rendőrségre. Valamivel összekevered.


A nyomozóknak pedig ne vigyél semmit, mert nem csak a pénz minősül korrupciónak, hanem minden.

2022. szept. 15. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
8-as, a rendőrségen is vannak ügyvédek, ha a gyanúsítottnak kötelező a védő (törvény írja elő egyes esetekben), és nincs saját ügyvédje, akkor hivatalból kirendelnek neki egyet. Ilyenkor ezért az ügyvéd a rendőrségtől kapja a díjazását. DE: az összes ilyen ügyvédnek van saját praxisa is, nem állnak a rendőrség alkalmazásában. Vagyis az ügyvédnek mindenképpen lehet pénzt adni, teljesen legálisan. A nyomozóra ugyanez véletlenül se igaz.
2022. szept. 15. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
63%

9-es: szerinted én ezt ügyvédként nem tudom?

De amit a Kérdező ír, az NINCS. Olyan nincs, hogy besétál különböző jogi tanácsokért a rendőrségre, mert épp ott üldögél egy ügyvéd, aki majd szívélyesen elbeszélget vele. Mert ő kb. ezt írta.

2022. szept. 15. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!