Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Mit tegyek ha egyszerűen nem...

Mit tegyek ha egyszerűen nem találom magam?

Figyelt kérdés

20 éves fiú vagyok. Elég nehéz helyzetben vagyok. Egyszerűen nem tudom hogy mit kezdjek az életemmel.


Idén érettségiztem, eredetileg tanárnak készültem volna földrajz és történelem szakon. Aztán el se kezdtem az egyetemet, annak ellenére hogy felvettek, mert egyrészt nem jó jövőt látok benne a pénz miatt, másreszt meg az önbizalomhiányom miatt.


Aztán voltam a MÁV-nál mozdonyvezető gyakornok, de az se ment. Rájöttem hogy még stresszesebb ezért ott hagytam.


Jelenleg meg nem tudom mit kezdjek magammal. Sajnos az életemből kimaradt az apai karakter, valamint el lettem kényesztetve is és így 20 évesen gyakorlatilag úgyérzem hogy egy haszontalan, semmirevaló vagyok (ezt már egyébként volt olyan hogy a családomban is mondták rám). Nincs életem se, se barátnő, se barátok, de már a családdal való viszonyom se az igazi. Ha van valami rendezvény akkor max a kicsikkel vagyok kényszerből mert kényelmetlenül érzem magam a felnőttekkel, mivel nem tartom magam olyan komolynak hogy köztük legyek. De egyébként sokszor volt már olyan is hogy pl. nyáron nem mentem nyaralni se velük.


Tudom dolgoznom kéne és építeni az életem, de nem tudok hozzálátni mert az önbizalomhiányomból olyan szintű stressz jön ki hogy nem izgulok, hanem szabályszerűen rettegek. Voltam már pszcihológusnál, de annyit tanácsolt hogy meditáljak, magyarul szerintem semmi értelmeset nem mondott. Majd az ünnepek után megpróbálok egy új pszichológust, de addig is nem tudom mit csináljak.


Az ünnepektől is minden bajom van már mert nem tudok elmenekülni, muszáj a családommal lennem, de nem szeretek köztük lenni kert szégyellem magam. Mert csak én lettem ilyen selejt, mindenkinek van családja, munkája stb.


Én meg akárhányszor próbálok legalább a kisebb dolgokkal kitörni, anyám és mamám mindig visszarántanak azzal hogy még mindig elkényesztetnek. Hiába mondtam nekik, hiába vesztem már össze velük emiatt hogy fejezzek be és inkább hagyják hogy hibázzak stb. egyszerüen mintha a falnak mondanám.

Anyam a jobbik eset, mert ő meg meg érti és abban is támogat hogy pszichológushoz menjek. De mamám sokszor úgyérem hogy csak azért is az ellenkezőjét teszi annak amire kérem (pontosabban nem kérem).



2022. dec. 17. 21:24
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

A meditálás nem értelmetlen, de fel kell nőni hozzá. Te meg éretlen vagy.

Ha már így elkényeztetnek, menj és tanulj tovább, legyen diplomád. Vagy tanulj egy olyan szakmát, amihez érzel kedvet.

Próbálj meg kitörni, különben örökre anyád nyakán maradsz, és amikor ő már nem lesz, addigra életképtelen agglegény leszel.

2022. dec. 17. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

ElkényeSztetnek? Kétszer is?


Hát ha le tudtál érettségizni, akkor a felsőoktatás is menni fog.


Szerintem ne pszichológust keress, hanem munkát, és mellette tanulj tovább. A célok adnak értelmet az élethez.

2022. dec. 17. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

2-es jogos...elkényeztettek*. Hülye vagyok, bocsánat.


Bár így rávilágítottál a lényegre. Egy olyan hülye aki nem bírja leírni hogy elkényeztet ne legyen tanár. 😅 Szégyellem magam és mégegyszer köszönöm a javítást!

2022. dec. 17. 22:15
 4/17 anonim ***** válasza:
0%
pszichomókus a legnagyobb pénzkidobás
2022. dec. 18. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim válasza:
Az én fiam is egyik 20 éves. Leeretsegizett, letette az autó vizsgát, most egy helyben topog. Mi is elkenyeztetjuk őket a fiatalabb 18 és fél éves. Sok barátja van LOL játékon keresztül valamint angolt fejleszti önmagát, de barátkozni lehet éppen. 🙂
2022. dec. 18. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
4-es akkor ennyi? Semmi nem segít, ez lett az életem és kész?
2022. dec. 18. 10:51
 7/17 A kérdező kommentje:

5-ös

És ezt te normálisnak tartod? Ez nem élet...

2022. dec. 18. 10:51
 8/17 anonim válasza:

Szia, én is hasonló helyzetben voltam de 27 évesen döbbentem rá arra amire te, 2x voltam pszichiátrián és jelenleg is gyógyszereket szedek bár mostmar csökkentették. Nem tűnt fel, hogy lehet én is el voltam kényeztetve, de valószínűleg kicsit magamra ismertem abból amit írtál.

2 évig nem dolgoztam, egyszerűen képtelen voltam elmenni a kezelesem után, nekem is ez a szegyenerzetem volt, aztán találtam egy konyhai munkát ami kihúzott abból a mély fazisbol. Meg celtalanságbol. Nagyon elfaraszt és jókat tudok aludni a nap végén. Emellett elvegeztem egy motorszerelo kurzust. Imádok motorozni és a motorokat is, szeretnék elmenni egy vilagkoruli túrára vagy csak endurozni a hétvégéken abban a tudatban hogy nem ragadós ott ahol esetleg lerobbanok. Jövőre pedig beiratkozok egy maganiskolaba, hogy többet tudjak meg a műszaki dolgokról a gyakorlatban is. Most arra gyűjtök ami elég motiváló.

Szerintem csak kezdd el a munkát, ússz az árral és megtalalod idővel ami érdekel. Adj időt magadnak és ne tamassz túl nagy eljárásokat magad felé. Csináld azt amit szeretsz, örülj hogy van egy családod mert nem mindenkinek adatik meg, ne hagyd ki az alkalmakat mert azok csak egyszer adatnak meg. Legyél önmagad, ők úgy szeretnék ahogy vagy.

2022. dec. 18. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim válasza:
5-ös vagyok, persze hogy nem tartom normálisnak, de én is amilyen kierőltetett nevelést kaptam ahhoz képest normális,mert a mostani suhancokat semmi az égadta világon nem erdekli, és nem vagytok egyedül. A rá következő generáció full nehéz vizsgán ment át. Azt is tátottam a szám, hogy elbukik az egész osztály? Kisebb gyereknek az osztálya is full laza, 2 jobb vagyis közepes osztályzat jegy a többi mind egyes? Most akkor kibe van a hiba kérdem én? A gyerekek lusták, nem törekednek, mi szülők elkenyeztessuk őket, a tanárok amit tudnak atadnak, vagy az érettségire az állam bácsik és nénik Meg emelték a lécet, nem bírják atugrani? Kérdező érdekel a hozzaallasod meg a többieknek is.
2022. dec. 19. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Katonaság kene neked more!
2022. dec. 19. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!