Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Magyarországott mi miatt...

Magyarországott mi miatt csökken a gyerekvállalási kedd annak ellenére hogy kormány mindent mégis a gyerekvállalásnak rendel alá?

Figyelt kérdés
2023. febr. 4. 17:29
1 2 3
 1/25 A kérdező kommentje:
kedv nem kedd
2023. febr. 4. 17:32
 2/25 anonim ***** válasza:
44%

És miatt, nem mijat.

Nem úgy látom, hogy csökkenne, ha mégis, annak valószínűleg nem az országban, inkább a világban fennálló bizonytalan helyzet lehet az oka (háború, járványok, népvándorlás, környezetszennyezés).

2023. febr. 4. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
93%
Mi az hogy mindent annak rendel alá? Pénzt ad? Egy gyereket normáliséknál nem pénzért vállalnak.
2023. febr. 4. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
27%
Én sem látom, hogy csökkenne, rengeteg a gyerek.
2023. febr. 4. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
85%

gyerekvállalás*


Mert attól hogy kapsz hétülésest meg pár milliót családi házra attól még az egészségügy meg az oktatás romokban, a heti bevásárlás konkrétan a felére nőtt a fizetésemen viszont alig pár százalékot emeltek, soroljam még? Hülye lennék ideszülni 3 gyereket mikor diplomásként alig tudok félretenni a hó végén valamit saját magamra

2023. febr. 4. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
77%
A segílykíkkel max a cigeket tudják még több ellésre ösztönözni.
2023. febr. 4. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
92%
Nem fogok megszülninegy gyermeket, akinek orvosokra, tanárokra, közbiztonságra, és normális egzisztenciára lenne szüksége, de az ország egyiket sem képes számára biztosítani, csak azért, mert nekem pénzem lenne belőle. Szar embernek tartom magam, de azért ennyire nem.
2023. febr. 4. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
77%
Nekem az ilyen íráskép veszi el a kedvem
2023. febr. 4. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
86%
Persze hogy csökken. Gyerek felnevelése nem 10 millió, főleg, ha azt el kell költeni egy lakásra.
2023. febr. 4. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
81%

Nálam az alábbi okok fellelhetőek:

-egészség. Ha CSAK az én oldalamról nézem a dolgot akkor a gyerekem ki van téve az elhízásra hajlamosságnak, autizmusnak, cukor betegségnek, szív és érrendszeri problémáknak, rövid látásnak. Ezek csak az én oldalam és csak azok amiket tudok. Lehet a családban van egyéb eltitkolt betegség. A párom oldalát már meg sem említem.

-nincs rá pénzem és időm. Oké, hogy "a gyereknek van apja" (már ha van ugye!), de ha beteg lesz, nyáron hetekig otthon van nem tudom kire rábízni, megoldani a felügyeletét. Pénz alatt meg nem arra gondolok, hogy 4-gyel több csirke combot veszek a vasárnapi ebédhez. Hanem hogy jó lenne azt a gyereket táborba vinni, kirándulásra befizetni, sportolni valamit, a tankönyv-tanszer sem olcsó mulattság.

-Nem vagyok anyának való.

2023. febr. 4. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!