Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Más családban ia csak nyűg a...

Más családban ia csak nyűg a vendég?

Figyelt kérdés

Gyerekkorom óta, ha be volt jelentve, hogy jön majd valaki, anyám már napokkal az előtt elkezdett készülni rá, s akkor az az időszak csak arról szólt. Hogy patyolat tiszta kell legyen az egész ház, ételt kell főzni, sütit kell sütni, stb. Napokig volt idegben, ha olyanról volt szó. Vagy ha csak ilyen kisebb vendég jött random, pl valamelyik testvére s a családja, mindig az volt a reakció, hogy "ki jön?", "miért jön?". Olyan is volt, hogy elbújt a kamrában, vagy a fenti szobában, hogy ne találkozzon velük. De előttük mégis adja a kis mosolygóst, jópofizóst, stb. Kínálgatja őket mindennel, még akkor is ha megmondják, hogy nem kell semmi, stb. De látszik rajta a vendégek érkezése előtt is s után is, hogy nem akarja őket.


Tényleg ezt jelenti a felnőtt élet, hogy még a saját házadban se tudsz nyugodtan élni anélkül, hogy ne kelljen haptákba állj minden percen, mert valakinek megviszketett, s nem bírt otthon megülni a fenekén?


2023. ápr. 15. 11:52
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
86%
Hát, mi sem örültünk soha. Nem is hívtunk gyakran vendéget, most meg már soha. Sokkal jobb így. Rokonokkal, barátokkal vagy náluk találkozunk vagy elmegyünk együtt valahova.
2023. ápr. 15. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
80%

Normális családban örömmel várják a vendéget. Szóval se neked, se anyukádnak nincs igaza.

És nem, nem kell ragyognia mindennek a házban. És nem kell túlzásokba esni az étel-ital kínálásánál sem. Sokkal több értelme van annak, hogy egy jót lehessen beszélgetni. Amire egy kis üdítő és egy kis sütemény vagy ropi bőven elég.

Voltam én már apámmal úgy is a szülőfalujában, hogy váratlanul kopogtattunk be egy gyerekkori osztálytársához. Olyan örömmel fogadtak minket, hogy el nem lehet mondani! De hát az élet nem állt meg: a konyhában ültettek le minket és beszélgetés közben a felesége főzte az ebédet (szombat délelőtt volt). Nem is volt semmi gond. Beszélgetni akartak a férfiak, és beszélgettek is. Ez volt a lényeg, nem a vendéglátás körülményei, vagy az, hogy bejelentkezéssel vagy anélkül állítottunk be. Mire elkészült az ebéd, elköszöntünk és mindenki örült a találkozásnak.

2023. ápr. 15. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
83%

Nem. Mi szívesen láttunk vendégeket. A szüleim nem igyekeztek nagyon rendet tenni, helyesen belátták, hogy esélytelen fentartani és képmutató is.


Rengeteg vendégünk volt, akár hetekre is. Cserediákok, külföldi rokonok, barátok. Nem tudnám összeszámolni hány cserediákunk volt összesen. De volt, hogy egyszerre 4. És volt olyan hónap, hogy minden héten lakott nálunk valaki pluszban.


Én is ilyen felnőtt szeretnék lenni majd ha lesz saját házam, családom. És ha megöregszem meg kirepülnek a gyerekeim, amellett, hogy utazgatok a férjemmel, sok cserediákot szeretnék befogadni.


Mikor kérdezik, hogy milyen volt a gyerekkorom bátran tudom mondani, hogy szinte tökéletes, hiszen a családom nem játszotta meg magát a vendégek előtt.

2023. ápr. 15. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
78%

Nálunk ugyanez mint a kérdés leírásában. Azóta már saját lakásom van és én se szeretem a vendégeket, pláne hívatlanul.

Az egyik fő oka hogy a rokoni és baráti kapcsolataim felszínesek, nem szeretem azokat az embereket akik beállíthatnak. Így nyilvánvaló teher a dolog.

Falun volt már részem őszinte kedvességben, mikor tényleg örültek a vendégeknek. Sajnos elég könnyű levenni, így mindenkinek fárasztó a műmosoly.

2023. ápr. 15. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Örülünk amikor jönnek és örülünk amikor mennek.

Annyit tehetsz, hogy megpróbálhatod magad jólérezni addig is.

Beszélgetni velük, eszmét cserélni, bevonni társas tevékenységekbe őket, más szemszögből nézni a világot és igen, elengedni a rendet, az időpontra való kajálást-elkészülést, a csendet, a nyugalmat amíg ott vannak.

2023. ápr. 15. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
55%

Nálunk is hasonló volt, mint a kérdezőéknél. Anyám dettó, idegesítette, ő alapból is beteg, ha háromnál több ember van körülötte. Persze a vendégek szemébe ment a megjátszott műmosoly, jópofizás.

Engem nagyon idegesít a vendégeskedés, nem szeretem, szerintem extrém módon magamnak való vagyok. Mi nem megyünk sehova, mi sem hívunk vendégeket, így pont jó nekünk.

2023. ápr. 15. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
37%
Annyiban hasonló a helyzet, hogy nálunk is mindig napokkal előtte készülődés volt. Takarítottunk, főztünk, sütöttünk. De szívesen vártunk másokat. Elhiszem, hogy a "felnőtt élet" sokszor olyan, mint egy mókuskerék, sok a munka, kevés a pihenés, de nem normális az a mentalitás, ami manapság uralkodik. Azt vettem észre, hogy a legtöbb ember bezárkózik, és divat manapság introvertáltnak meg antiszociálisnak lenni. Nem minden nap fogad az ember vendégeket, azt a pár alkalmat nem értem miért kell így démonizálni.
2023. ápr. 15. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
41%

"Nem minden nap fogad az ember vendégeket, azt a pár alkalmat nem értem miért kell így démonizálni."


Bocs, tudom, a kérdés költői volt, de: Nálam azért, mert nem érzem jól magam az adott helyzetben. Nem divatból.

2023. ápr. 15. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Anyukád megfelelési kényszeres, mit szól a másik, ha - típus, ezért készül betegesen, ha meg nem volt rá lehetősége, inkább elbújik.
2023. ápr. 15. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
55%

Ezt a nyűgöt édesanyád saját magának csinálja, nem a vendégek.



"Tényleg ezt jelenti a felnőtt élet, hogy még a saját házadban se tudsz nyugodtan élni anélkül, hogy ne kelljen haptákba állj minden percen, mert valakinek megviszketett, s nem bírt otthon megülni a fenekén?"


Nem. Saját lakásodba azt engedsz be, akit akarsz. Egy mentálisan felnőtt ember nem fél megmondani, hogy ő nem szeretne most vendégeket.

2023. ápr. 16. 05:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!