Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Miért cseszi el a legtöbb...

Miért cseszi el a legtöbb ember már fiatal korában a pénzét?

Figyelt kérdés
A mai kamaszok többsége zsebében ott van ha nem is a legújabb iPhone, de egy 12 minimum. Meg megveszik a Balazskick-ből (ami köztük most a menő) a drága főként Nike cipőket, a legtöbb még dohányzik is, ami szintén drága, illetve a drágább alkoholokat is isszák és még eljárnak a kedvenc előadóik koncertjeire is (Azahriah és a többi igénytelen zenész koncertjeire). Értem én, hogy régen is ittak meg dohányoztak, de legalább nem vettek fél milliós iPhone-t. Aztán utánna meg panaszkodnak, hogy nincs pénz lakhatásra, autóra stb. aztán otthon laknak több évig

2023. máj. 16. 17:49
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
91%
Nagyon fiatal korban (amikor MÁR ott van a zsebében az iPhone és a lábán a márkás cipő) még a szülők, nagyszülők fizetik ki ezeket. Egy 12 évesnek még nincs saját keresete, de van iPhone-ja.
2023. máj. 20. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 Bálint6969 ***** válasza:
100%
Mert ez a generáció (és tudom hogy a magyarnak ez furcsán hangzik) jóléti társadalomban nőtt fel. Nem volt háború, nem kellett spórolni élelmiszerre, ruhákra egy új kerékpárra stb. Nem ismerjük (mert én is fiatal vagyok) a dolgok értékét, legalábbis máshogy tanultuk meg. Persze anno a szüleink ugyanúgy elszórták a pénzüket amit nyári munkán kerestek egy pár menő farmerre, simsonra stb. És rájuk is mondhatták az őseik hogy pazarlók. Az pedig már más kérdés hogy mindezek mellett a lakhatás még mindig sokkal költségesebb most mint anno volt amikor még nem építették fel az ingatlanpiaci rendszert úgy, hogy hitel mélkül szinte lehetetlen legyen ingatlant vásárolni. Ha pedig az ember úgy látja hogy 10 év alatt se spórol össze egy házra, vagy a hitelét 20 évig kell vissza fizetniale akkor nem látja értelmét spórolni rá. Persze attól ez még helytelen hozzáállás, de szerintem ezek az okai
2023. szept. 1. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:

Miért sajnálják a jó dolgokat maguktol?

Sajnos ilyen a világ fizetni kell mindenért és egyre többet.

Hogyha megtehetem,hogy megvegyem magamnak a legújabb iphone-t,akkor megveszem.

Miért ne igyam a minőségibb vodkát??Sokkal finomabb és nem durran szét tőle másnap a fejem.

Miért is kéne sajnálnom a jó dolgokat magamtol?

Ez nem azt jelenti,hogy nem teszek félre és ,hogy nem tudok a pénzzel bánni.

Miért kutakodsz mások pénztàrcájában?

2023. szept. 1. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:
100%
Nézd, lakást így se úgy se fognak tudni venni 30 millióért 300 ezres fizetésből félrerakva... Másrészt vannak akiknek nem fontos, hogy saját lakása legyen például. Lehet neked fontos, másnak nem. Ez az egész preferencia kérdés. Nincs autóm, nem is akarok. Nincs iPhone-om, nem rendelek kaját stb. Nem iszom alkoholt, nem dohányzom, nem járok bulizni. Én a megtakarított pénzemet elutazom. Az évek alatt egy új autó árát elvertem Norvégiában, Izlandon, Skóciában, Írországban stb. Megbántam? Rohadtul nem. Hülye vagyok? Más szemében lehetséges, de lesz..om. Szóval a lényeg, hogy mindenki arra költi a pénzét, amire akarja. Ha úgy érzi valaki, hogy ő minőségi ruhákat szeretne venni vagy a legújabb iphone-t, akkor vegye meg. Ha valaki 20 évig akar kuporgatni egy 15nm-es garzonra, akkor tegye azt.
2023. szept. 1. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!