Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Mit csináljak, ha vágyok...

Mit csináljak, ha vágyok arra, hogy találjak egy pénztárcát legalább 40 ezer ft-al az utcán?

Figyelt kérdés

Már az is jó lenne ha 1 ezrest találnék. Sok ismerősöm már talált. Apám volt hogy 30 ezer ft-t is talált csak úgy. Én mit csináljak, hogy én is találjak? Tök szar érzés, hogy sokan találnak én meg nem!

Sose adnám vissza a tulajdonosának, mert a pénz nekem is kell. Becsület ide vagy oda de én magamra költeném a pénzt, vissza nem adnám.


Egy másik ismerősöm meg 70 ezer ft el talált pénztárcát. nem adta vissza azt azt hiszik hogy bünöző közbe csak szerencsés. Dehát manapság ha valaki szerencsés azt sajnos bünőzönek hiszik rögtön.



2023. nov. 9. 08:07
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
Ha nem veszik észre akkor nem érdekel hogy bűn e vagy nem. Max ha látják hogy felveszek egy tárcát majd azt mondom, le ejtettem vagy épp készülök bevinni a rendőrségre azt haza viszem. Mai világban a becsülettel nem érsz el semmit.
2023. nov. 9. 10:00
 12/16 anonim ***** válasza:
100%

70 ezer forinttól nem leszel gazdagabb, ezt néhány napi segédmunkával meg lehet keresni. Ugyanúgy egy nap alatt el lehet költeni egy bevásárlásra meg mondjuk egy rezsiszámlára.


Másrészt az emberek szokásai megváltoztak, kevesen tartanak magukkal készpénzt, a többség már inkább bankkártyát használ, ezért csökken az esélye, hogy elveszett pénzt találj.


De a talált pénz törvény szerint tényleg nem a tiéd.

2023. nov. 9. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
Erkölcsileg negatív értéket képviselsz, - amelyet koordináta rendszeren sem lehet már ábrázolni. Legyél büszke magadra, - mások úgy sem lesznek rád!
2023. nov. 9. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Ennyit nagyon nagyon ritkán lehet találni. Lgy nyitott-szemfüles, nézd sűrűn a talajt, vagy az olyna területet, amit más nem feltétlen nézne át tüzetesen.
2023. nov. 9. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Én még sosem találtam készpénzt a földön. Ha találnék mondjuk egy ezrest, szerintem én is elkölteném.

Viszont nekem már találták meg a táskám, amit vonaton felejtettem, benne volt a laptopom, meg készpénz is. A megtaláló leadta a kalauznak, semmi nem hiányzott belőle, mikor visszakaptam. Azt mondták, hogy a becsületes megtaláló adatait nem adhatják meg nekem, de ha küldök neki valamit, akkor átadják. Tudtam, hogy akkor pénzt nem adhatok, sütöttem neki kekszet.

Egyszer hazáig követett egy kutya. Sok ember közt én is megsimogattam. Valamiért kiválasztott, hazáig követett. Rossz érzésem volt, hogy már lezuhanyoztam, átöltöztem alvós ruhába, és a kutya, akit megsimogattam, még mindig ott ült a tömbház bejárata előtt. Szóval lementem, és eldöntöttem, hogy megkeresem a gazdáját. Nem hagyhattam cserben azt a kutyát. Csak a harmadik benzinkúton tudták beolvasni a chipjét (nem volt autóm, gyalog mentünk az összeshez, de gyönyörűen jött mellettem a kutyus póráz nélkül is), elkísértem a címre, ahol hajnalban egy gyerek nyitott nekem ajtót, megölelgette a kutyát, és mondta, hogy a szülei nincsenek otthon, mert a kutyát keresik. Nyilván ott maradtam az ajtó előtt, amíg haza nem értek, mégis csak egy gyerek van benn egyedül, nem ismertem a szomszédságot, lehet, hogy ezt ott simán meg lehet csinálni, de mégis csak egyedül van egy gyerek, sosem tudhatod. Mindenesetre mikor a szülők is hazaértek, mondták, hogy volt díj felajánlva annak, aki megtalálja a kutyát, 150 000 forint. Megköszöntem, de nem kértem, visszautasítottam a dolgot. Az, hogy egy eltévedt házi kedvencet visszaviszek, az legyen már sima emberi gesztus, ne kelljen ezért fizetni.

2023. nov. 9. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Én visszaadnám, az biztos. Sokkal nagyobb lelki elégtétel, hogy jót tettem, mintha azt a kis szar pénzt magamra elkölteném. Nem tudnék örülni annak, amit ilyen pénzen vennék.
2023. nov. 11. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!