Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Nem megy a fejembe a sulis...

Nem megy a fejembe a sulis anyag és minden dogám egyes mit csináljak? Hiába tanulok. Felnőttoktatásban veszek részt. Miért nem megy a fejembe a töri anyag. Többi tantárgy se megy nagyon. Nem értem miért lett ilyen az agyam? Mindent elfelejtek.

Figyelt kérdés

Puskázásnál meg mindig lebukok...

Már sokszor nem csak a sulis anyagot nem tudom megjegyezni hanem sok mindent a sulin kívül se. Olyan mintha épülnék le. Pedig semmi agyi betegségem és fogyatékosságom nincs. Mindig okos voltam. Nem mennek azok a dolgok mint régen. Nem vagyok stréber de itthon lenyakaznak durván, mindent megvonnak tőlem ha megbukok... Ráadásul megmondták a szüleim, hogy egész nyáron majd tanulnom, kell és nem mehetek bulizni, meg pasizni ha megbukok.

20L



ápr. 10. 13:43
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Hogy tanulsz? Lehet a módszered rossz. Vagy oda sem figyelsz, máson jár az eszed, nem érdekel, nem veszed komolyan, és így is állsz az egészhez. Pl. egyszer elolvasod, majd letudod azzal hogy ezt már hallottad órán és úgyis tudod, utána viszont nem emlékszel semmire.


Van érettségid? Akkor 12 éven át tanultál már történelmet, valaminek meg kellett maradnia, és nem új dolgot hallasz.

ápr. 10. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Most csinálom az érettségit szakmám van. Estin érettségizek.
ápr. 10. 14:08
 3/13 A kérdező kommentje:
sok módszert kipróbáltam már. Nem érdekel am a tanulás nagyon az a baj, uncsi száraz anyag.
ápr. 10. 14:09
 4/13 anonim ***** válasza:
77%

Én mindig csak azt tudtam megtanulni ami érdekelt.


A többi kötelező tantárgy így rém száraz volt és unalmas. Magolni tudtam csak.

ápr. 10. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Tanulási módszereknek nézz utána, elég sok van, érdemes lenne kipróbálni valami mást, mint ahogy most csinálod.
ápr. 10. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim válasza:
16%

Az, hogy nehézségeid vannak a tanulással, valószínűleg több tényező együttes hatásának eredménye lehet. Először is, fontos megjegyezni, hogy mindenki tanulásában és emlékezetében vannak időszakok, amikor nehézségekbe ütközik. Ez természetes és teljesen normális.


Néhány tipp, amelyek segíthetnek:


Pihenés és stresszkezelés: Lehet, hogy a túlzott stressz vagy a fáradtság akadályozza az agyad hatékony működését. Fontos, hogy megfelelően pihenj és kezeld a stresszt, hogy az agyad optimális állapotban legyen a tanuláshoz.


Hatékony tanulási módszerek: Lehet, hogy az általad alkalmazott tanulási módszerek nem megfelelőek az agyad számára. Próbálj ki különböző módszereket, például különböző memorizálási technikákat, jegyzetelést vagy online tanulást, hogy megtaláld azt, ami neked a legjobban működik.


Kérd segítség: Ne félj segítséget kérni, ha szükséged van rá. Beszélj a tanároddal vagy más szakértőkkel a nehézségeidről, és kérj tanácsot és támogatást a tanuláshoz.


Megfelelő táplálkozás és testmozgás: A megfelelő táplálkozás és a rendszeres testmozgás fontos szerepet játszhat az agyad teljesítményében és a tanulási képességeidben. Ügyelj arra, hogy egészségesen táplálkozz és mozogj rendszeresen.


Motiváció és kitartás: Ne add fel könnyen! Fontos, hogy tartsd magad motiváltnak és kitartónak, még akkor is, ha nehézségekbe ütközöl. Hidd el, hogy képes vagy megoldani a nehézségeket, és hogy idővel fejlődni fogsz.


Emellett, ha úgy érzed, hogy az agyad teljesítménye szokatlanul rossz, és komoly problémáid vannak az emlékezettel vagy a tanulással, érdemes lehet felkeresned egy szakembert, például egy pszichológust vagy egy tanácsadót, hogy segítséget kapj a helyzeted kezelésében és megértésében. Ne feledd, hogy mindenki más és egyedi, és vannak módszerek és támogatási lehetőségek, amelyek segíthetnek neked a sikeres tanulásban. Ne hagyd, hogy a nehézségek leküzdésétől megakadályozzanak, hogy elérjed a céljaidat!

ápr. 10. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
#6: inkább írd le a saját véleményed és tapasztalatod, ne ezt a ChatGPT bullshitet másolgasd.
ápr. 10. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Tanuláshoz nyugodt stresszmentes környezet kell. Megfelelően tápláló (húsok,halak, zöldségek ,gyümölcsök) étrend.

Az állandó stressz , azaz hogy otthon idegesítenek beszólnak a memóriát rontja és a koncentrációt.

Azzal,hogy előre vetítették a szüleid hogy egész nyáron tanulnod kell ha megbuksz, nem pasizhatsz azzal előidézték benned egy teljesítménykényszert ,egy streszt ami a teljesítményt nagyon erősen lerontja.

ápr. 10. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim válasza:
0%

Kedves #7!


Ez a 22 éves lányom véleménye, általában ő használja a gyakorit. Na, mindegy.

ápr. 10. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

#9: szép próbálkozás volt, de az AI tézismondatai mindig ugyanazok. Bevezetés, majd egy lista néhány tippel, és a végén egy felelősségkizáró függelék amiben külső megerősítést javasol.

Szó szerint bemásoltad amit generált. Itt van néhány változat, ha bemásolod a kérdést, és te is ezt csináltad. A harmadik verzió egyes részei szinte szóról szóra ugyanazok:

[link]


Legalább ne hazudnál ilyen pofátlanul.

ápr. 10. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!