Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Hogy tudják elfogadni, az...

Hogy tudják elfogadni, az emberek ,ha valaki bemutatkozásban elmondja 3-4 évet bukdácsolt egyetemen?

Figyelt kérdés

Társaságba kerül valaki, elmondja ,hogy Gipsz Jakabnak hívnak. Megy a beszélgetés munkáról, és elmondja 3-4 évet bukdácsolt az egyetemen, azóta szakmát tanult és dolgozik.

Hogy fogadja a baráti társasága, lenézik ezért?


ápr. 24. 16:28
 1/7 anonim ***** válasza:
57%
Nem ezzel kell bemutatkozni. Ha mégis, akkor sem érdekel senkit a "nyomorod", ennek csak te tulajdonítasz ekkora jelentőséget.
ápr. 24. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
100%

Ez csakis rád tartozik, nem kell minden újonnan megismert emberrel megosztani. Én csak azokkal osztanám meg, akiket a bizalmamba fogadtam, hogy ne skatulyázzanak be pusztán egy ilyen információ alapján.

Ráadásul lehet, hogy nem neked való volt a szak, amire jártál, és bölcs döntés volt otthagynod. Remélem, a szakma, amit tanulsz, testhezállóbb, és megtalálod a számításod benne.

ápr. 24. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ebbe semmi olyan nincs, hogy ezt szégyellni kellene, vagy azonnal a neved után bedobni. Ha olyan a téma nyilván szóbajön, senkinek nem fog a szeme se rándulni, ha meg igen, az őket minősíti.


Nekem az viszont nem tetszene, ha valahogy mindig ide lyukadna ki a beszélgetés, hogy te bizony jártál egyetemre, csak nem jött össze. Azt érezném, hogy kompenzálni akarsz.

ápr. 24. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem senkire nem tartozik és egyébként is lényegtelen, hogy ki miből volt rossz az iskolában. Ne mondj ilyeneket bemutatkozásnál.

Bár ha nekem valaki elmesélné, hogy bukdácsolt az egyetemen, egyáltalán nem zavarna. Nem a végzettsége alapján ítélem meg az embereket.

N

ápr. 24. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Arra értem, szóba kerül az előélet, meg a munkahelyek, ki hova ment érettségi után.
ápr. 24. 17:40
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem én voltam a legélesebb kés a fiókban és el is tanácsoltak az egyetemről, persze nem a tudásom hiánya miatt, hanem mert több gond is volt velem.


Én elmondom, hogy x iskolában érettségiztem, utána y évet voltam egyetemen, aztán z helyre mentem dolgozni.

Sosem kérdeznek olyanokat, hogy "és hányas volt az átlagod az első szemeszterben?". Ha meg is érdeznék, nem tudnék válaszolni, mert már rengeteg éve volt, max annyit mondanék, hogy úgy ahogy ment. iszont elképzelni se tudnám, hogy egy éppelméjű ember pont erre rákérdezzen. :D

ápr. 24. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is inkább jelenlegi munkáról folyik ilyenkor beszélgetés, arról nem, hogy kinek milyen iskolája van.


Engem is elküldtek egyetemről, mert olyan lusta voltam mint állat, mostanra jó szakmában jó munkahelyem van. Senki sosem kérdezte meg hol tanultam, max akkor, ha valami olyan téma jött föl beszélgetésben, amihez az egyetemi évek miatt az átlagnál még mindig jobban értek (biológia, kémia), és tudtam valami "szokatlan" kérdésre a választ. Ekkor néha megkérdezték, hogy ezt honnan tudom, és akkor elmondom, hogy hát jártam ilyen témában egyetemre, de nem fejeztem be. De ekkorra már nem az 5. mondatnál tartunk a beszélgetésben, nem ezen fog múlni, hogy elfogadnak-e, vagy nem.

ápr. 25. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!