Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Mindez lehet azért, mert az...

Mindez lehet azért, mert az ember visszahúzódóbb, és csendesebb a többieknél?

Figyelt kérdés
Ha valakit az iskolában totál levegőnek néznek, az ismerősei képesek mellette köszönés nélkül elmenni, mintha nem is ismernék. Természetesen nem is szólnak hozzá semmit, csak ha muszáj, és nem kérdezik meg tőle mondjuk valami vizsga után, hogy hogy sikerült, nem is érdekli a többieket semmi vele kapcsolatban. Az ilyen miért lehet?
2013. jún. 3. 19:31
 1/5 anonim ***** válasza:
11%
Nem vagy szimpi nekik.
2013. jún. 3. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

ez sajnos a mai világban (tisztelet a kivételnek!) sokszor előfordul.

lehet,hogy azért nem kérdezik meg, mert ez a bizonyos ember sem szokott beszélgetni,odamenni a másikhoz.de hogy még köszönni se köszönnek, az már tiszteletlenség.

én a többiek helyében pont azt tenném, hogy én magam odamegyek ahhoz a visszahúzódó,csendes emberhez, és ha nem is barátságot kötök vele, legalább beszélgetek vele sokszor,kérdezgetek tőle.

2013. jún. 3. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Velem is ez van. Az osztályban a barátaimmal akik kb.7-en vannak szoktam csak beszélgetni. Még a padtársammal sem szoktam. Van olyan akivel egy szót sem beszéltem talán. Általánosságban köszönnek de nem mindenki. Más osztályokban viszont ha "jóban vagyunk" se. Néha velem is úgy viselkednek mintha ott se lennék. Mert: engem úgyse érdekel, úgyse értem, úgyse élvezném... stb. Nekem ez rosszul esik. Szerintem ez a csendesség következménye. Keveset beszélget velük ergo nem ismerik. Nem tudják ki ő. Rólam még a barátaim is csak sablonosan tudnak beszélni, ez a másik ami rosszul esik. Tudom könnyű mondani, de kezdeményezni kell beszélgetéseket. Én sem vagyok túl jó ebben, de egy próbát megér. Oda kell menni valakihez aki szimpi kedves, vidám, érdeklődő, kíváncsi -nak/nek kell lenni. Tudom nehéz ha az emberek eleve előítéletekkel fordulnak feléd, másokkal kell próbálkozni. Erre szükség van. Az is lényeges, hogy az illetőnek van-e baráti társasága, nem-e ő a bunkó, érdeklődik-e mások felé?
2013. jún. 3. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy mikor nem kérdeznek meg egy vizsgáról vagy semmi egyébről, akkor ők valójában úgy értékelik a helyzetet, hogy ezzel tiszteletben tartják a személyiségedet, tehát, hogy úgysem szeretsz cseverészni, így nem is zargatnak kérdésekkel, inkább nem szólnak hozzád.

Ha pedig valakivel nem szoktunk beszélgetni, annak kevesebbszer is köszönünk. Egyszer-egyszer igen, de nem lényeges mindig észrevenni és üdvözölni.

2013. jún. 3. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Velem is ez volt, de aztán vettem a bátorságot, kinyitottam a számat és 180 fokot fordult a helyzet. Nem lettünk nagy barátok, nem lettem a társaság középpontja, bent se vagyok a bandában, de legalább megkérdezik, milyen lett a vizsga!
2013. jún. 3. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!