Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » A határon túli magyarsághoz...

A határon túli magyarsághoz hogy viszonyul az átlag nem magyar? Mert gondolom a magyar-veréseket szélsőségesek követik el.

Figyelt kérdés
Milyen az élet hastáron túli magyarként?
2013. aug. 24. 20:29
 1/9 anonim válasza:
sirály
2013. aug. 24. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Az attól függ. A románok, szlovákok értelemszerűen nem csípnek minket. Ukrajnában nem tapasztaltam ellenszenvet, az osztrákok joggal utálnak, több most nem jut eszembe.
2013. aug. 27. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Romániában a határ melletti 4 megyékben, azaz a Partium-ban, teljesen ok minden. Nagyon kevés a szélsőséges román, vagy szinte egyáltalán nincs. Egyszerű a magyarázata: mi magyarok mindig partnerként voltunk kezelve mindenhol, s a románok felének is magyarok a rokonai és vagy tudnak már magyarul, vagy mindig meg-meg akartak tanulni kedvesen egy-egy tipikus mondatot :), de csak a könnyebb kommunikáció miatt. Én így nőttem fel. Ugyanakkor több évig román nyelvű gazdasági nappali egyetemre jártam, s max. 3an voltunk magyarok, de a kollégáim és a tanárim is mindig rendesek voltak. Ha versenyképesen készültem akkor ugyanolyan jegyet kaptam, mint más.

Székelyeknél viszont az van, hogy mindig meg akarják védeni magukat, mert a 90-es évek előtt sok románt telepítettek be közéjük vegyítésképpen, de azután már nem :). Az elmúlt 10-15 évben pedig leginkább a levegőben salapálnak, mert nem telepít és települ oda senki, nagyon visszamaradottak lettek azok a megyék gazdaságilag. Ugyanakkor láttam, hogy szintén egyetemre, s ugyanarra a gazdasági szakra járó székely származású diákok mennyire nehezen küzdenek meg még a félig magyar nyelvű romániai könyvelés, statisztika és ügyvitel szabályaival és egyéb finomságokkal :)). Innen fúj tehát a szél, hogy miért nem tudnak beilleszkedni sokan közülök a legjobb munkahelyekre ...

2013. szept. 13. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Utolsó : háááát, én erdélyi vagyok, és igen sok a vandalizmus, rasszizmus a magyarok felé, hidd el nekem... Üzletekben nagyon rondán bánnak velünk, és a románok is csúnyán néznek ha érzik az akcentusunkban. épesek voltak megverni két magyart mert nem tudtak jól románul... Tehát, kedves kérdező, döntsd el akkor, hogy itt Romániában jó-e magyarnak lenni vagy sem :))

Szerintem gyatra !

Lehete máshol jobban vannak tolerálva, nem cáfolom, de itt, az nem emberi. De ha nem hisztek nekem, ott a facebook, keresőjébe beírjátok hogy ungurii és nézzétek meg hány magyar ellenes csoportot hoztak létre a kedves románok :) SZÖRNYŰŰ

2013. szept. 13. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 mustafa33 ***** válasza:

A szlovákok nagyon toleránsak. Szerintük az ellentéteket csak a politikusok gerjesztik, a nép nem. A toleranciájuk ilyen: "semmi bajunk a magyarokkal, szeretnénk őket megérteni, ezért csak otthon magyarozzanak, nyilvánossságon használják nyugodtan a mi nyelvünket egymás közt is, mert nem tudhatják nem halja e őket egy szlovák aki esetleg nem érti nem róla beszélnek-e."

A szlovákok szerint a maygarokat is megilleti minden nyelvi jog ami őket, vagyis jogunk van szlovákul beszélni és ha magyarul akarunk az már stenderd fölötti lenne és az diszkriminálná a szlovákokat.

2013. szept. 14. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 mustafa33 ***** válasza:
Bocs, az első mondat így helyes: A szlovákok nagyon "toleránsak".
2013. szept. 14. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Egy ismerősömnek jó tapasztalata van a szlovákokról Pozsonyban is, bár határ menti településen nőtt fel, ott még úgy se volt gond. Szerinte északabbra jellemző a magyarellenesség.


Romániában ég és föld a városi román és a falusi román között a különbség az utóbbi javára. Román városokban jobb résen lenni.


Szerbia kapcsán nem hallottam jókat, a Vajdaságból.


Ukrajnáról nem panaszkodott onnan származó ismerősöm.

2013. szept. 14. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 mustafa33 ***** válasza:
Északabbra magyarellenesek de csak elméletileg, magyart akkor látnak, ha az síelni megy oda. A gyakorlati magyarellenesség bizony a nyelhatáron a legerősebb, ahol kevert a lakosság. Ott találkozhatsz a "na slovensku po slovensky" jelszóval (szlovákiában szlovákul). Ez mindent elmond.
2013. szept. 14. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 mustafa33 ***** válasza:
2013. szept. 14. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!