Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Csináljak Facebookot? Muszáj...

Csináljak Facebookot? Muszáj manapság az élethez? Fognak még előnyök érni?

Figyelt kérdés

Az van, hogy 24 évesen nincs Facebookom, már régóta megy mindneki körében, de nekem nem jön be.

Úgy vélem a Telefon, sms, e-mail, személyes beszélgetések sokkal jobbak.

Van skípe, viber, minden más ahol lehet tartani a kapcsolatot INGYEN:

De sok ismerősöm mindig, "majd akkor facebookon rám írsz..."

De mondom nekik, hogy nincs profilom!

És már iskolában is volt, hogy "Facebook csoportba leírom a szallagavatós dolgokat!" mondta az ofő, vagy tanár.

Én megkérdeztem másoktól, vagy személyesen a tanártól, de nem regisztráltam akkor se.

De egyre jobban úgy érzem, hátrányban vagyok.

Most hivatalos helyeken kérnek bármilyen Facebook nevet? Nem, E-mail, telefon, meg minden mást. Szóval úgy vélem még mindig nem annyira szükséges.

De mások mégis úgy kezelnek, hogy "nem vagy fenn Facebookon? Akkor mindegy, hagyjuk!

Meg bármit kérdek: "Ja a koncert, facen átküldöm a helyszínrt, meg mindent...Í"

... -.-' De nekem nincs még mindig profilom!

"Ja, akkor mindegy!"


A kérdésem: Sok ilyen fog még érni?

Azért nem akarok, mert nem akarok ráfüggeni, tudom, rajtam múlik, nem kell mindig felmenni, de minden ismerősöm jön a sok képével, posztolásával, meg mindennel. És most ovlassam végig mindet, hogy kiderítsem melyik a fontos infó nekem?

Azt hallom a Facebook már lecsengőbben van, de mikorra térnek vissza az emberek az email, telefon, skypehoz?

Jobban járok, ha csinálok Facebook prfoilt? Kell az még majd? Munkához, ilyesmihez?



2013. szept. 27. 20:50
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
43%
Most őszintén,miért lenne szükség Fakebookra,különben meg szánalmas ilyen oldalakra felregisztrálni,régen az iwiw volt ilyen,évente vagy 2évente bejön valami új őrület....virtuális világbol nem lehet megélni,ezt tarsd szem előtt,ráadásúl totál antiszociálissá tesz.
2013. szept. 27. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
95%

Nem hátrány ha nincs Facebook profilod. Nekem olyan osztálytársaim is vannak, akiknek szintén nincs. Én velük vagy skypeon, vagy email-en tartom a kapcsolatot. De szerintem ez nem olyan nagy dolog. Ráregisztrálsz, kiraksz akár egy profilképet, vagy nem, bejelölöd akik neked fontosak, s több dolgot tudhatsz meg. Nem kell emiatt kiakadni, hogy most erre azért sem regisztrálok fel. Csak használd okosan. Ez a lényeg. S be lehet jelölgetni ezen az oldalon, hogy kitől kérsz értesítéseket. Stb.

Munkához pedig nem hiszem, hogy kell. S nem tudom, hogy kelleni fog. Csak némely esetekben megkönnyít sok dolgot. Már ha érted mire gondolok. :) Te magad is felsoroltad a példákban.

De ha végképp ebbe a "nem leszek soha Facebook-tag" csoportba tartozol, nyugodtan. Csak akkor szólj az ismerőseidnek, hogy te csak skypeon, telefonon és a többin vagy elérhető. S ezt a kellemetlenséget el kell tűrnöd. Mindig lesznek rossz, nem túl kényelmes dolgok. Ez nem ettől a dilemmádtól függ az egész. :) Ha nem ezzel, mással lesz problémád a későbbiekben. De azokat meg lehet oldani, meg minden. Ez az élet velejárója.

13/L

2013. szept. 27. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
igen, jobb a személyes kapcsolat, de pl. ha az ember elköltözik a városától 2000 km-re, akkor tök jó, hogy a facebookon (stb) megtalálja a régi ismerősöket, és tud velük pár szót váltani. pl. olyannal, aki általánosban volt az ember ismerőse. és én elég öreg vagyok ahhoz, hogy nemhogy az általános iskola, de még az egyetem után rögtön sem volt elterjedve a mobiltelefon, email, skyperól ne is beszéljünk. ha nincsenek közösségi oldalak, az életben nem találok meg egy általános iskolai osztálytársat. de egyéb ismerősök is, akikkel nem vagy olyan szoros kapcsolatban, hogy emailezzetek, vagy telefonáljatok. tök jó, hogy a régi haveri körrel meg tudok osztani dolgokat, olyan, mint mikor anno összegyűltünk a szórakozóhelyen )akkor se beszélte meg mindig mindenki mindenkivel, hoy ki lesz ott, volt egy közös hely, összefutottunk, beszélgettünk. a facebook ugyanez, megosztok valamit, amit ha otthon lenné(n)k, és még a régi életünket élnénk, ugyanúgy megosztanék (beszélnék róla) élőben. szóval szerintem igenis hasznos találmny.használni kell, ennyi.
2013. szept. 27. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
utolsó előtti, te biztos, hogy 13 éves vagy? nagyon komoly, értelmes, felnőttes az írásod, teljesen igazad van.
2013. szept. 27. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
60%

Nekem sincs..

XD Csináltam egyet a kutyámnak de azt is csak azért hogy pár alkalmazáshoz hozzá tudjak férni.

Szerintem egy időrabló hülyeség az egész. A program több adatot gyűlyt be rólad mint a saját szüleid.

Azt hiszik sokan a face ingyenes. Pedig dehogy is.. Csak az adataiddal fizetsz a használatáért.

Halgass inkább Pamkutyát :)

http://www.youtube.com/watch?v=9dRK8T-ny94

2013. szept. 27. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
62%
utolsó, te is jössz a szokásos hülyeséggel. a facebook azt tudja rólad, amit megadsz neki, egyébként meg, ilyenekt, hogy a nevem, korom, foglalkozásom, millió helyen tudnak...egy facebook már nem oszt-szoroz. na meg, húha, meg fogja valaki tudni rólam, hogy milyen zenét szeretek, meg hogy szeretem az állatokat. nahát, micsoda titok. ha valaki ezzel tölti ki az idejét, hogy ezt olvasgatja rólam sokat, hát úgy kell neki. s időrabló? nem kötelez senki, hogy folyton ott legyél.
2013. szept. 27. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
24 éves vagy, tehát 5-6 éve voltál végzős. De akkor még nem volt annyira elterjedve annyira a FB, mint állítod, szóval valami sántít.
2013. szept. 27. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:

Én már rájöttem, hogy ugyanolyan fontos tud lenni az életben egy megfelelően fenntartott kapcsolatrendszer, mint az iskolában felszedett tudás.

Aknázd ki azt a lehetőséget, amit a facebook ad, így megszerezhetsz olyan telefonszámokat is, amit most nem ismersz, egy jó kiindulás lehet ahhoz, hogy később skype-on vagy telefonon, sőt személyesen is kommunikálj olyanokkal, akik valahogy kikerültek a látószögedből.

Ha valakivel ismerősök lesztek, beállíthatod úgy, hogy csak a legfontosabb életeseményeiről kapj értesítést.

Mint ahogy az e-mailedre, erre is rápillanthatsz néha.

Mikor én végeztem az egyetemen, még nem volt mobiltelefon, mostanában kezdjük egymást újra megtalálni, rengeteg közös programot összehoztunk már, amire a facebook nélkül nem került volna sor.

Persze te más korban nőttél fel, neked eleve adott a kezdetektől a mobiltelefon, így tulajdonképpen nem is vesztetted szem elől azt, aki érdekel.

2013. szept. 27. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 Mirk ***** válasza:

Nem muszáj. Csinálhatsz egyet, csupán kapcsolattartás céljából. Én is csak arra használom, mert amúgy utálom.

Sok példát írtál te is, hasznos bizonyos esetekben. Nem kell rajta lógni, minden nap belépsz, megnézni, hogy van-e üzeneted és kész.

2013. szept. 28. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:

Nem muszáj az élethez.

Én se szeretem, csak chatelésre használom.

2013. szept. 28. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!