Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » SOS, mit csináljak holnap, ha...

SOS, mit csináljak holnap, ha pánikszerűen kezdek félni?

Figyelt kérdés

Sajnos voltak már pánikjellegű tüneteim. Járok pszichológushoz is. Volt egy durva korszakom, igaz, csak kb. 2 hétig tartott, de hatalmas volt bennem a rettegés. Olyan szinten, hogy azt hittem, nem bírom. Nem tudtam mitől félek, csak sejtéseim voltak, de nem tudtam megszűntetni. odáig fajult, hogy hívogattam a pszichológusom, Aput, és már tanácsot kértem telefonon, a doki meg próbált megnyugtatni. Azt mondta pszichiáterhez kellene mennem, hogy felírjon nekem szorongásoldót...el is mentem, fel is írt, de nem szedtem be, mert időközben elmúlt.

VISZONT. Van egy fiú az osztályban, aki olyan szinten félelmet vált ki belőlem(nem azért, mert félek, hogy bánt), hogy nem merek ránézni, előtte szerepelni, se semmit. Olyan szinten, hogy múltkor útba esett haza fele, és nem mentem addig haza(kb. 10-20 perc), amíg a fiú ott állt. Órán nem merek előre nézni, bemenni a terembe egyedül, ha ott van. És most jön a baj: a barátommal táncolok Szalagavatón, és minden héten próba van. Hála az égnek ezzel a fiúval, aki ezt váltja ki belőlem, külön csoportban táncolunk, kivéve egy nap, amikoris látja, ahogy táncolok. Múltkor előjött a félelem, és elis rontottam, rá se mertem nézni. Holnap ráadásul egyedül kell táncolnom, és a fiú nézni fog. Ha nem lenne ott, nem félnék, így viszont pánikolok. Teljesen mindegy, hogy mire gondolok, nagyon félek. Már azon gondolkozom, hogy nem megyek be arra az órára. Mit csináljak? Ha nem lenne ott, semmi bajom nem lenne, így viszont már nem bírom. Hiába gondolom káposztafejnek, hiába gondolok arra, hogy nincs tétje, egyszerűen valamiért ez a fiú ezt váltja ki és rettegek. Dolgozatot se tudok írni rendesen, mert félek, hogy korogni fog a hasam, ha ott van. Ha nincs semmi nem zavar, így viszont telejsen kész vagyok idegileg, már nem is akarok holnap iskolába menni, ott tartok......mit csináljak????


2013. okt. 14. 20:23
 1/4 anonim ***** válasza:

Pedig éppen a káposztafejet akartam írni :(


Egy nap alatt nem fogod tudni ezt megoldani.


Miért ilyen fontos neked ez a fiú? Azok előtt szoktunk izgulni, félni, akinek a véleménye nagyon fontos nekünk, vagy sok múlik rajtuk.

Rajta nyilván semmi nem múlik, de valamiért mégis nagyon fontos neked, hogy jó benyomást tegyél rá. Miért? Erre próbálj rájönni.

2013. okt. 14. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Igazából két éve vagyok kapcsolatban, és mikor nagyon rossz időszak volt a barátommal, akkor észrevettem, hogy ez a fiú mennyit figyel rám...és lett volna esélyünk összejönni, közeledett, de én nem jönnék vele össze, mert szeretem a barátomat. Viszont az érzés nem múlt el a fiú után...de nem olyan erős, hogy felálfozzam érte a kapcsolatomat, sőt, a fiú akárhányszor közeledett egyértelműen elutasítottam, ennek ellenére ez van....és nem akarok megfutamodni, de nekem ez sok.
2013. okt. 14. 20:56
 3/4 anonim ***** válasza:

Azért van benned félelem az ő jelenlétében, mert valahol tudod azt, hogy az "érzés" amit éreztél iránta, az valódi volt.Még ha csak pillanatokra is érezted.És nem őtőle félsz, egyszerűen önmagad reakcióitól félsz.Valószínű az lehet benned, hogy az ő elutasításával, mintha egy részt magadból is megtagadtál volna.

Valószínűnek tartom azt is, hogy lezáratlannak érzed a "kapcsolatod" ezzel a fiúval.És így minden találkozásnál a félelem azért van jelen, mert most az az energia ami benned van, most nem nyílhat meg őfelé.Ezért most ugyanez az energia még ott van amit éreztél, de van párod, és félsz, mert úgy érzed valahol nagy lehetőséget hagytál ki.

A megoldás az lenne, ha elfogadnád és megértenéd, hogy mi zajlik le benned.Általában akkor történik változás ilyen esetekben, ha megpróbáljuk tudatosan megélni félelmeinket.

Tudd azt, hogy van benned egy pont, ami mindentől és mindenkitől független!Ha teheted, akkor foglalkozz többet magaddal, és légy kreatívabb.Így erősödik ez a pont benned, és kevésbé fogod magadat függve érezni bárkitől is!

Azért félsz mert valahol úgy érzed egy lehetőséget hagytál ki vele kapcsolatban.De az ember mindig egyedül van.Még a legmélyebb szerelemben is csak pillanatokra érezheted magad egynek a másikkal.

Tehát nincs mitől félned.Nem maradtál le semmiről sem.Ő is egy emberi lény, és neki is van egy kialakult világa, de te csak maradj nyitott, szeresd magadat, és kicsit önző módon, ne foglalkozz semmivel sem.

Így jobban vissza fogsz tudni találni, a mindentől független önmagadhoz!

Fogd fel a különböző helyzeteket kihívásnak, és ne

2013. okt. 15. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
*és ne törődj a következményekkel!
2013. okt. 15. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!