Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Az emberek mért ítélik el az...

Az emberek mért ítélik el az emokat?

Figyelt kérdés
Az emberek többsége utálja és elítéli az emokat amikor nem is ismerik őket.. nem értem:D valaki mondja már el.. nem ártottak nekünk semmit az emok.
2013. okt. 15. 01:35
 1/8 anonim ***** válasza:
77%
mert gyerekes, semmit tudo, csunyan kinezo napkozis tinedzser jarvany
2013. okt. 15. 02:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
68%
mert aki más mint a többi, azt fenntartással fogadják. A közösség szinte kiközösiti a tőlük eltérőeket. Pld a fehérek a szineseket, magyarok a cigányokat, stb. De az állatvilágban is van hasonló, a csoport nem fogadja be pld az albinó egyedeket. Én személy szerint nem utálom sem az emókat, sem a punkokat, se az egyébb divatirányzatot követőket, de mint látszik, a legtöbb ember rossz irányba általánosit :(
2013. okt. 15. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Valószínűleg azért, mint minden "divatirányzatot". Valaki elkezdi úgymond "komolyan" aztán jön a kis "báránycsorda" akik mindig az aktuális divatirányzatnak akarnak megfelelni és lejáratják az egészet. Volt ez már mással is nem csak az emókkal.

Illetve (főleg a kicsit érettebb korosztály szemében) nagyon fals és hiteltelen az a kép, hogy egy jó anyagi helyzetben élő, rendezett családi háttérrel rendelkező tizenéves egyik napról a másikra barbie pinkből átvált "Holtak királynője" stílusra és arról papol, hogy az élet hűdenagyon rossz és hogy ő aztán bizony kutyául szenved. Nem azt mondom, hogy az emókok (:P) mind ilyenek de akinek a legnagyobb hangja van és veri a mellét hogy őbizonyemó arra 99.98763%-ban igen. Problémái mindenkinek vannak és az igazi problémákról egy tizenéves mit sem tud (no offense).

2013. okt. 15. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Én személy szerint senkit nem ítélek el, amiért amo. De tény, hogy mióta már a harmadik emo ismerősöm akart öngyilkos lenni, abból kettő eljátszotta a "jaj de szarul vagyok, de akkor sem hagyom, hogy segíts" dolgot, valahogy inkább óvakodok tőlük. Négy emo ismerősömből háromnak már volt öngyilkossági kísérlete, ebből kettő gyakorlatilag folyamatosan stresszben tartott a fenyegetőzéseivel, egy meg szimplán csak addig vagdosta magát, hogy már többedjére került kórházba, ez azért mutat valamit. Nem mondom, hogy mindenki ilyen közülük, de hogy négyből egy normálisat sem fogtam ki, valamire enged következtetni.
2013. okt. 15. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Angelik@ ***** válasza:

Az emokat azért nem tudják elfogadni, mert csak egy divatirányzat. Én 21 éves vagyok és mikor 14 évesen felkerültem a középiskolába, akkor minden fiú "kemény rappernek "érezte magát :D Nem sírunk rívunk, neki megyünk a világnak! Most az a divat hogy senki nem ért meg minket, szar a világ, az ország, a tanárnéni ruhája is szar...

Fiatal emberek hogy hagyhatják el így magukat? Nem az a baj ahogy öltöznek, az senkit nem érdekel, abban érzed jól magad. De ami stílust felvesznek, az borzalmas. A lányokról nem is beszélve, megkarcolja a karját a hajcsatjával és rögtön tölti fel minden oldalra, hogy segítsenek neki...Hát az ilyet hogy nem lehet elítélni és megcibálni a haját, hogy észhez térjen?!

2013. okt. 15. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
Mert ők nem ‘‘átlagosak‘‘ és azokat, akik nem az emberek megszokott monoton életét éli azt fentartásokkal kezelik, és a társadalom ‘‘ alja‘‘ népnek tekinti. De én azt mondom mindenki merjen más lenni, senkinek nem kell olyannak lenni, mint a töbni ember!!
2013. okt. 15. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Egyrészt félreismerik az emo "kultúrát" másrészt jó szidni azokat akik tőlünk különböznek és van rá bármi esély hogy mások is egyet értenek velünk mert ez olyan mintha automatikusan jobbá válnánk tőlük pedig nem.

Azért mert ledagattozod a másikat te még nem leszel vékonyabb.

Még ha csak divatból művelik is, minden joguk meg van hozzá és nem evidens hogy valaki a neki tetsző divatirányzat vagy életstílus űzése miatt intelligensebb vagy butább bárki másnál.


Az alternatív meg a klasszikus rockot kedvelők alapjáraton úgy kezelnek mindenki mást mintha ők rosszabbak lennének. Aki divatosan öltözködik, aki diszkóba jár, aki politizál, aki sportol, aki karrierista az mind rossz és buta mert megadja magát valaminek. A rockerek ezzel a nárcisztikus attitűddel gyakran vívnak ki tiszteletet mert elhitetik hogy magukról hogy nagy gondolkodók mert szívesen hallgatják azokat a zenéket amik mélyebb dolgokról szólnak mint a szerelem vagy partizás, ezért nem igen szidják őket. Pedig ugyanúgy mások alkotásával fejezik ki az "egyéniségüket" és a gondolataikat. Bennük sincs semmi egyedi.


Ezzel szemben az emok teljes mellszélességgel kifekszenek a placcra, mondván az ő érzelmi világuk sötétebb és ezt mások nem értik meg, ergó nekik rosszabb ebben a világban, aztán csodálkoznak hogy beléjük rúgnak.

Plusz még hozzá társul az extrém megjelenés, a haj, a smink, az ékszerek, piercingek, tetoválások, feszes ruhák ami sokaknak azt sugallja hogy az egész csak a kinézetről szól meg a figyeleméhségről

2013. okt. 15. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Angelik@ ***** válasza:
A három felsorolt kategória közül te melyikbe sorolod magad? Mindenki tartozik egy boxba!
2013. okt. 15. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!