Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Benne lennél, hogy nem lenne...

Benne lennél, hogy nem lenne semmi luxus dolgod, csak 1 mindenből, az is átlagos de cserébe nem lennének szegények, éhezők?

Figyelt kérdés

Minden luxus drága dolgot oda kellene adnod, de azért nem csóró lennél, hanem átlagos életét kellene élned. Pl 1 telefon max, az se iphone meg ilyenek, valami alap telefon, nem lehetne több laptopod, tablet nem lenne, márkás cuccok se. Autó max 1 az se 30 millas bmw, atlagos alap kocsi, nyaralni sem mehetsz max ilyen Balatonra.

Szóval egyszerűsítve, nem lennél gazdag, de nem is szegény átlagos eletet élhetnél, de segíted a szegényeket nem fognak éhezni többé, nem lesznek hajléktalanok...

Benne lennél ebbe?



2013. nov. 1. 20:16
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
68%

Nem. Én keményen megdolgoztam minden fillérért 15 éves korom óta. Míg a velem egykorúak anno annak idején a tengerparton nyaraltak, és hajnali 3 órakor a csarnokban voltam dolgozni. Évekig dolgoztam iskola mellett, majd főállásban, hogy vigyem valamire. Miért mondanék le a sok ingyenélők miatt, akiknek büdös a munka??

(most nem azokra gondolok akik elvesztették az állásukat vagy pályakezdők, hanem azokra akik rínyálnak, hogy nincs pénz, de amikor adódik egy állás ahol havi 90 ezret kapna, felháborodva elutasítja, hogy ennyi pénzért inkább a bal oldalára fordul és alszik tovább de nem kell fel..)

2013. nov. 1. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
83%
Nem. Mert sokan azért szegények, mert büdös nekik a munka, ők nehogy már az én kontómra éljenek jobban. Itt a sok kisebbségre gondolok, akik halomra szülik a gyerekeket, én meg megdolgozom azért amim van, igen kemény munkával.
2013. nov. 1. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
77%
Nem. Mindenki a saját sorsáért legyen felelős, más nyomora miatt ne én szenvedjek. Akinek nem tetszik a saját sorsa, az változtasson, ne másokon élősködjön.
2013. nov. 1. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
73%
Mintha valami hasonló dologról szólt volna a szocializmus (kommunizmus). Már akkor sem jött be.
2013. nov. 1. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
77%

Nem. Nekem eddig nem voltak top kategóriás cuccaim. Ha minden jól megy, akkor 1-2 hónapon belül már megengedhetek magamnak dolgokat és öszintén szólva én már nagyon várom. Nem azért, mert nem tudnék élni nélkülük, de én pl. nem iszok tetemes mennyiségű alkoholt, nem cigizek, nem kávézok, nem hordok drága ruhákat, semmi ilyesmi. Akkor szerintem egy drágább telefon és egy új laptop a régi helyett nem akkora luxus.

Másrészt szerinted kinek lenne kedve komoly, nagy felelősséggel járó munkát végezni, ha annyit kapna, mint egy segélyre szülő, sosem dolgozó naplopó? Én bizony nem erőltetném magam.

2013. nov. 1. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
73%
Én simán. De ha nem nekem kell helyettük dolgozni, csak egyszerűen ha azt beáldozom akkor ők kapnak kaját. Én simán beáldoznám magam. Viszont az egész világot nem tartanám el egymagam.
2013. nov. 1. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Nem te tartod el őket. Egyszer oda adsz minden iilyen cuccod, innentől átlagosan élsz és megszűnt az éhezés, _szegénység.
2013. nov. 1. 22:21
 8/17 anonim ***** válasza:
81%

Ez egy baromság.

Megszűnne a fejlődés, akik viszik előre a társadalmat beleszarnának az egészbe, mert nem lenne jutalom, csak a kudarc.

Az meg kb senkit nem hat meg, h nem lenne szegénység, mert a szegények nagy része azért az, mert szarik az egészre egy nagyot.

2013. nov. 1. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
78%

Jah meg nézz meg fejlettebb országokat, mint Német, Holland

Hiába még az utolsó csöves magyar is talál munkát, van egy raklap hajléktalan ott is.

Miért?

Mert mindig lesznek lecsúszott emberek.

2013. nov. 1. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Dehogyis lennék benne. Az élet nem arról szól, hogy legyen mit zabálni és kész. Igenis élvezni akarom a munkám gyümölcsét, utazgatni, szép házban élni, jó autót birtokolni... fejbe is lőném magam, ha arról szólna az élet, hogy a semmiért melózok, csak mert mások élhetetlenek. Én inkább a "ki mint vet, úgy arat" elvvel értek egyet.
2013. nov. 2. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!