Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Most azért lettem kiközösítve,...

Most azért lettem kiközösítve, mert "jól megy"?

Figyelt kérdés

Mióta sikeres lettem, felvettek egy menő egyetemre és szabadabban élek, egyre kevésbé állnak velem szóba azok az ismerőseim, akik a tanulás helyett a munkát választották, vagy abba kényszerültek.


Úgy érzem magam mint aki ki van közösítve az alsó középosztályból :D és iszonyat módon zavar valahogy.


2013. nov. 5. 05:20
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
73%
Nekem úgy tűnik, hogy túlságosan fent hordod az orrod, szóval ne csodálkozz.
2013. nov. 5. 05:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
84%
Ez így normális. Egy idő után már nem fog zavarni.
2013. nov. 5. 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Talán szerintem is. Irígyek. Pedig nem tudják mit harcoltam végig a céljaimért.
2013. nov. 5. 05:42
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Talán már nincs közös témátok.
2013. nov. 5. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
63%
Lehet hogy Te is megváltoztál? Többre tartod magad a munkás embernél???
2013. nov. 5. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
74%

"Úgy érzem magam mint aki ki van közösítve az alsó középosztályból"


Ha így beszélsz a régi ismeröseidröl, akkor ne csodálkozz!!!

2013. nov. 5. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 bumbi02 ***** válasza:
62%

Most ha gonosz lennék azt kérdezném hogy BME-s vagy-e..


AMúgy ha ilyen a stílusod hogy " ki vagy közösítve az alsó középosztályból ", akkor ne is csodálkozz ezen. Én speciel voltam 1 évet egyetemen, de inkább a munkát választottam, és úgy hiszem hogy jól tettem, mert mire a korombeliek végeznek az egyetemmel, és pályakezdőként keresgélnek állásokat majd, addigra nekem már 4-5 éves munkatapasztalatom lesz, és secperc alatt találhatok új munkát, ha úgy tartja kedvem: )


Azért mert valaki egyetemre jár, nem lesz több. (Főleg ma, amikor már boldog-boldogtalant felvesznek, ha van pénze.. Anno nekem 407/480 pont kellett BGF-re, manapság máér 290-el is felvesznek bárkit, illetve még a vizsgakövetelményeket is leszállítottákmert sokan buktak)...

2013. nov. 5. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
55%

Szokd meg. Ha pár év múlva anyagilag is jobban megy majd, akkor még több régi ismerős utálkozi, majd, mert te "szerencsés" vagy. Ja, hogy végigtanultad azt az időt, amit ők bulizgatással töltöttek, meg a beledet kidolgoztad a pénzedért, az senkit nem érdekel, ami ezeknek a mentalitású embereknek számít az az, hogy mi látszik kívülről...


Arra viszont tényleg figyelj, hogy ha valakinek komplexusai vannak, mert nem tanult tovább, szar a fizetése, sosem utazgatott, mittudomén, annak ne fokozd tovább a zavarát azzal, hogy "dicsekszel" (azért az idézőjel, mert sokan azt is dicsekvésnek veszik, ha minden él nélkül mesélsz az életedről. Az "előléptettek, ami magasabb fizetést is jelent" mondatod mögé képesek belelátni azt, hogy "te egy csóró proli vagy" Nem viccelek, velem ez megtörtént és csak évekkel később tudtam meg, hogy ilyeneken húzták fel magukat a valahavolt haverjaim)

2013. nov. 5. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

"sikeres lettem, felvettek MENŐ egyetemre"...lol. Kicsit beképzeltnek tűnsz ettől, sajnos sok ilyen embert ismerek, hogy fősulis/egyetemista lesz, aztán rögtön azt hiszi ő sz.rta a spanyolviaszt.


Sosem értettem ezt, én is "menő" egyetemre járok, mégsem büszkélkedek vele úton útfélen.


Ettől függetlenül, benne van biztos az is, hogy mások ilyenkor kezdenek el irigykedni, meg a másik végletet szem szeretem mikor valaki jön a "húúú én vagyok a munkás ember" mentalitással.


De én speciel tök jól kijövök azokkal is akik nem jártak egyetemre, meg én is melóztam "munkásokkal", eleinte van sztem bennük is tartás hogy na itt egy egyetemista, de ha látják hogy nem tartom ettől többre magam, akkor ők is másképp állnak hozzám.


Na meg ugye, külön társaság, nekem sincs mit beszélnem sokszor a régi haverokkal, akik naponta találkoznak, én meg félévente 1x látom őket.

2013. nov. 5. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

"Most ha gonosz lennék azt kérdezném hogy BME-s vagy-e.."

A BME-re ennél értelmesebb emberek járnak, nem hinném, hogy BME-s, ahhoz túl butának tűnik.

2013. nov. 5. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!