Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Hogy lehet hogy régen jól...

Hogy lehet hogy régen jól megvoltak az emberek okostelefon meg net nélkül?

Figyelt kérdés

Nézem a régi filmeket('80-as évek például) és szájtátva nézem, hogy nem volt ilyen cuccuk!


Hogy bírták ezt az emberek? :D



2014. febr. 23. 13:24
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
93%
Úgy hogy nem volt gát a kreativitásuk használatával szemben. A net és telefon könnyen leköt, eltereli a figyelmed, kényelmes és kezelhető. Ha ilyen nincs, és esély sincs, hogy használd, hidd el, az ember feltalálná magát - kijárnának többen az utcákra, ha társaságban ülnének, nem a telefont nyomkodnák, nem nyüszítenének a wifi miatt, mert ha Nincs, akkor Felesleges.
2014. febr. 23. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
50-100-200 év múlva ugyanezt fogják kérdezni, hogy mi hogyan bírtuk ki azon kütyük nélkül, amik most még nincsenek, de majd valamikor lesznek.
2014. febr. 23. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
92%

Mivel nem igazán volt, nem is hiányzott seninek. Nem voltam fécbúkon, viszont voltak barátaim. Nem chateltem velük, hanem beültünk egy kávézóba dumálni.

Nekem jobban bejönnek a személyes kapcsolatok, mint ami most megy, még a lányokat is neten fűzik a fiúk, szerintem borzalmas, pedig azért nem vagyok olyan öreg.

2014. febr. 23. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

Fogalmuk sem akkor,hogy mi az,tehát nem lehetett akkor ehhez viszonyítani.

Akkor például ugyanezt mondták,csak a kazettás magnóra,hogy hogy lehet meglenni magnó nélkül,nem lehet kibírni az életet a nélkül.

20 év múlva lehet hogy lesz szárnyas kabát,amivel tudunk majd repülni,de most nem is gondolunk rá,mert nincs,ezért nem tudunk ahhoz viszonyítani. :)))

2014. febr. 23. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

szerintem nektek nem jött át hogy a kérdező ironizál :P


amúgy tényleg nagyon furcsa belegondolni hogy akkoriban mennyi mindent másképp oldottak meg az emberek. ma meg már idegbajt kapunk attól is ha nem megy át fél mp-en belül a facbukos üzenet.


nehezen tudnék alkalmazkodni ha visszadobnának engem mondjuk anyum fiatalkorába. nekik még vezetékes telefonjuk sem volt, max a Postán vagy fülkéből tudtak távbeszélni, leveleket írtak egymásnak az udvarlójával, és nem mondták le a randikat 5 perccel a megbeszélt időpont előtt mobilon :P


azért annak a kornak is megvolt a hangulata, és annak ellenére hogy minden lassabban ment, mégis több idejük volt az embereknek a fontos dolgokra.


pár napra szívesen visszamennék, de legalább 1 valakit vinnék magammal a jelenből hogy azonnal meg tudjuk vitatni a látottakat :)

2014. febr. 23. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
95%

Hogy lehet, hogy régen az emberek jól megvoltak áram nélkül?

Hogy lehet, hogy régen az emberek jól megvoltak gépjárművek nélkül?

Hogy lehet, hogy az emberek régen jól megvoltak vezetékes víz nélkül?

Sőt, tovább megyek: hogy lehet, hogy nagyon régen az emberek jól megvoltak lakóházak nélkül?

Hogy bírták ezek az emberek?

2014. febr. 23. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
67%

Úgy bírták, hogy, ami nem volt az nem hiányzott. A legtöbb terméket előbb megcsinálják majd rátukmálják az emberekre és kialakítják az igényt rá.


Én tudok neked mesélni mert én a 80-as években voltam kamasz.


Nekünk akkor voltak igazi barátaink.

Nem a számítógép előtt ültünk egész nap és nem virtuális barátaink voltak hanem igaziak.


Mi még összejártunk. Mentünk kirándulni, csavarogni, bulit rendeztünk,szakkörökre, könyvtárba jártunk vagy csak szimplán felmentünk egymáshoz hülyülni. Nyáron közös strand, vagy bringázás mert még akkor még az utcák alkalmasak voltak rá,télen szánkózás.

Emlékszem egyszer óriási tél volt -na manapság már az sincs- és a haverokkal elkezdtünk az utcán hógolyózni. Mi az utca egyik oldalán haverok a másikon. Aztán a közeli suliból mentek haza a kölykök. Ők is beálltak. Aztán egyszer csak elszabadultak a dolgok. Kisiskolás, középsulis, ovis kölyök a szüleivel...vagy harmincan dobáltuk a hógolyókat egyik oldalról a másikra, óriási röhögés meg ricsaj közepette és senki nem szólt érte:))

Az ablakokból nézték az emeletiek és vihogtak.

És mindezt káromkodás meg durvulás nélkül!!


Mi még beszélgettünk egymással. A mai kamaszok fent vannak ezer közösségi oldalon, kismillió bejelölt ismerőssel, "baráttal", akiket szinte nem is ismernek. Nincsenek kapcsolataik.


Elszeparálódnak, elvannak a kütyüikkel, azt hiszik attól szép az élet ha százezres mobillal villoghatnak közben nincs egy igazi barátjuk, akivel mindent megbeszélhetnének.


Nekünk volt egy tv-nk egy kazettás magnó vagy lemezjátszó aztán jó napot!

Emlékszem még a 70-es évek végén a tv-t legalább 10 perccel előbb be kellett kapcsolni, hogy bemelegedjen:) Aztán persze lettek jobbak. Hozzáteszem, amit akkor megcsináltak azok évtizedekig működtek. Hinnéd, hogy a porszívónk 40!! éves és még soha nem volt szervizben? A porzsákját ekével nem lehetne szétszedni. Kevés műszaki dolgunk volt de azok tartósak voltak. Amikor bejött a kábel tv. nálunk még nem volt bevezetve de a tv-nk valahogy ha kásásan is de befogta a jeleket és néztük a német meg a többi csatornát ingyen.

Telefon sem volt mindenkinek ezért gyakran leveleztünk, ami sokkal személyesebb volt, mint egy röpke sms.


Akkoriban mi maximum a ruhákkal vágtunk fel aztán annyi.

Nem voltak ilyen dolgok de nem is hiányoztak. Többet is mozogtunk azzal, hogy egymáshoz rohangáltunk:)


Ennek köszönhetően egy kicsit érettebbek is voltunk mert mi még időben szocializálódtunk azzal, hogy mindig társaságban voltunk.

Jobban megismertük magunkat, másokat mert mindig emberek között voltunk.

Ha egy gyerek egy kamasz elszeparálódik és kevés kapcsolata van nem tudja megismerni az emberi viselkedés szabályokat, a mozgató rugókat, és még sorolhatnám tehát egyre nehezebb lesz neki kiigazodni a világban az emberek közt, megismerni önmagát. Így keletkeznek a defektes emberek. Nálunk nem volt annyi kiközösített gyerek és mi még rengeteget olvastunk nem úgy, mint manapság. Ez meg is látszik a kamaszok szókincsén, műveltségi szintjén. Nem kell méregdrága könyveket venni még a sulikban is van egy nyomorult könyvtár.


Ez a sok kütyü szerintem nem tett jót az emberek többségének mert nem tudják helyesen és mértékkel használni.


Mi abszolúte elvoltunk nélkülük és nekünk még volt gyerekkorunk.


Így vissza tekintve nekem se hiányzott habár most érdekesnek tartom és nekem is van pár cuccom de még mindig a személyes kapcsolatok híve vagyok a barátaimmal együtt.

2014. febr. 23. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
Én ma is megvagyok ezek nélkül...
2014. febr. 23. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

A mostani embereknek is vannak igazi barátai.

Mint minden találmánynak, ennek is megvannak az árnyoldalai és pozitívumai.


Akkor bezzeg senkinek nem sír a szája, amikor 15 perc alatt kiér a tűzoltó/mentő amobilhívás után, vagy nem kell bebumlizni a városba és fél órát sorbanállni, hogy megszerezz egy nyamvadt koncertjegyet.


Érdekes módon amikor a gyereked élete a tét, akkor valahogy nem olyan rossz az a mobil a zsebben.


Persze a nosztalgia az mindent megszépít.

A mostani fitalok 20 év múlva a lantapartikat idézsik majd a gyerekeiknek. "Jaj kisfiam, '13 ban, úgy legyaktuk a apádékat a japán haverral a dotakettőben, hetekig szégyellték...azok voltak a szép idők"


A nyelv meg változik, alakul, adaptálódik. Ennek ez a természetes módja. Te se úgy köszönsz már, hogy kezét csókolom nagyságos asszony.


Ha visszakerülnél az ősemberek közé, te is totál életképtelen lennél. Cipő nélkül erdőben futni? Megmondani melyik növény ehető? Túlélni egy tüdőgyuszit antibiotikum nélkül? Megemészeteni a poshadt vizet, mert nincs más? Tüzet gyújtani esőben, két bot segítségével?


A következő generációt lehülyézni könnyű, azt sem árt észben tartani, hogy az előtted lévő generáció meg téged nézett elfajzott, semmire se jó kölyöknek.

2014. febr. 23. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Egyetértek az előzővel. A net szerintem a világ egyik leghasznosabb találmánya, pl. amikor gyerekkoromban nem értettem valamit, akkor volt, hogy hónapokig keresgéltem könyvekben, mire véletlenül rátaláltam, most meg két kattintás a válasz. Hihetetlen mennyiségű információ vált elérhetővé, csak okosan kell tudni használni.
2014. febr. 23. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!