Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Előítélet? Honnan tudjam,...

Előítélet? Honnan tudjam, hogy nem csak én vagyok naív?

Figyelt kérdés

Rosszul érzem magam az előítéletek miatti félelemtől, de nagyon, amikor már attól kell félnem, hogy a látszat-kedvesség ellenére is "talán előítélet bújkál a másik emberben". Nem vagyok valami szociális lény, és túlzottan nem is vágyom rá, csak néha, részben, inkább keresem azt a társaságot, aki elfogad. Zavar amikor az egyik családtagom(aki eléggé ellentétes jellem) néha rám szól, rámrítja a "tanácsait", olyan drámai módon, amitől rosszul érzem magam, pl.egy alkalommal az öltözködésemre, vagy a frizurámra stb., ilyen-olyan külsőségek, de olyan drámai módon érezteti velem, mintha "veszélyben lennék", ettől frászt kapok, és elmegy a kedvem.

Bár alapból elég befele forduló vagyok és probálkozok lelkiismeretesen az emberek felé közeledni, néha ellentmondásosan érzem magam attól, hogy azt gondolom "ismerem a másik embert" és az "oktatóm", (aki extrovertáltabb személyiség) kiábrándít a tanácsaival. Olyankor néha azt gondolom, hogy azért ő sem ismeri azt a csoportot, ahol én vagyok. Pl. lazábbnak tűnnek a szememben, mint ahogy ő leírja nekem az "embereket", talán másféle társaságban is nött fel, nem tudom, de néha túl is szokta reagálni a dolgokat. Mégis annyira eltud bizonytalanítani.



2014. márc. 9. 02:07
 1/4 A kérdező kommentje:
Ez olyan téma, amiről nem tudom elképzelni, hogy bárkivel megbeszéljem, remélem valakinek van hasonló tapasztalata és tud valami ösztönzőt mondani.
2014. márc. 9. 02:11
 2/4 anonim ***** válasza:
milyen csoportban vagy te?vagy miért szólitanak meg?
2014. márc. 9. 04:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
hát ott bent a börtönben,nem kell csodálkoznod a sokféle ember között....))
2014. márc. 9. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
csak kuss a hülyeségekkel.:)
2014. márc. 9. 09:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!