Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Hogyan kerüljek olyan közösség...

Hogyan kerüljek olyan közösségbe, ahol hozzám hasonló ízlésű személyek vannak? (A rockerekre utalok)

Figyelt kérdés

Elég sok olvasnivalót adtam, előre is elnézést kérek!

Nem gondolom azt, hogy szűklátókörű vagyok, és nem azt szeretném, hogy csak rocker barátaim legyenek. Azt is tudom, hogy nem jó bekategorizálni egy embert. A legjobb barátnőm is rapper.

Azonban be kell ismerni, mégis más, ha az ember olyanokkal van körülvéve, akik ugyanolyan (vagy hasonló) zenét hallgatnak, akik inkább megértik a világnézetét, akik együtt tombolnak, ha meghallanak egy rock számot a rádióban. Főleg, hogy nincs és nem is volt soha rocker barát(nő)m.

Ismerek olyan embereket, akik csak rockot hallgatnak, e személyek közül az egyik nevezetesen az osztálytársam. De hozzá nehéz közel kerülni, mivel ő inkább a "hangosabb" lányok társaságában van (igaz, hogy van egy barátnőjük, ami prostisan viselkedik, de amúgy tényleg jófejek). Én is szeretem a társaságot, sőt, elég zajos vagyok, de ezt év elején nem tudtam kimutatni, mert új vagyok az osztályban, mindenki idegen volt, és a csendesebbekkel barátkozom, ezért ők azt hiszik, én is olyan vagyok. Így már csinálhatok akármi rosszat, ha én költő vagyok, meg művész, csakis jókislány lehetek. Félreértés ne essék, nem akarok én rossz lenni, de a szent gyermekeket sem szeretem, az is bizonyos. A másik baj pedig az, hogy nem vagyok magyarországi, hanem Romániában lakom, így még koncertekre sem tudok járni.

Egyébként úgy is öltözködöm, mint egy rocker, szóval nagyon könnyen ki lehet szúrni. Nem divatból, hanem előtte is feketében jártam (még mielőtt jönnének a csatakiáltások, soha nem voltam emo, és most sem vagyok az), és egyszerűen nem tudok elképzelni más ruhákat magamon, mint ezeket. A családom keresztény, de én nem hiszek (mondjuk ezt ők nem tudják...), de ez nem a zenei ízlésemhez köthető, mivel nem ez befolyásolt, de azt gondoltam, ezt is megemlítem, mivel ez is befolyásolja a társasági életemet. Például vallásórán nagyon kényelmetlenül érzem magam, a tanárnő azt mondja, hogy sokkal érettebb vagyok, mint a kortársaim, de a szüleimhez hasonlóan ő sinncs tisztában a vallási nézeteimmel. A 10. osztályosok vallásóráján is bent voltam, az idézetet én is értelmezzem, mert talán még érettebb is vagyok, mint ők... A csapatomban egész végig csak én beszéltem, én értelmeztem. Viszont én magam nem gondoltam úgy, hogy igaz lenne az idézet, és kellemetlen volt. Óra elején pedig sosem imádkozok, és lehet, hogy kezd feltűnő lenni. Ez befolyásolhatja-e az ismerkedést? Tudom, mint már említettem is, hogy nem zenei ízléstől függ a vallás, de azért remélem, hogy toleránsabbak lesznek velem.

Egyébként 7. osztályos vagyok.

13/L



2014. máj. 31. 11:13
 1/10 anonim ***** válasza:

Vallás óra komolyan van nállatok ilyen?

A szüleim nekem is vallásosak kb.13 éves koromig próbálkoztak nállam ezzel a dologgal de utánna békén hagytak.Most is elég jókat beszélgetek velükk erről a témáról de sosem értek velük egyet.

Én mindig trash metált,death metalt,metalcoret és rockot halgattam. Nagyrészt feketbe öltözködöm de szeretem az elegyanciát ezért mind kettő megnyilvánul öltözködésemben.

A baráti társaságom nagyrésze abszolút nem öltözködik metálosként mégis mind ilyen zenét halgatunk.

Nemrég meg ismerkedtem egy-két punkal de nagyon nem tetszett a társaságuk olyanok voltak mint egy csapat csöves és még büszkék is voltak rá.

Amúgy facebookon van sok ilyen o

2014. máj. 31. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Vallás óra komolyan van nállatok ilyen?

A szüleim nekem is vallásosak kb.13 éves koromig próbálkoztak nállam ezzel a dologgal de utánna békén hagytak.Most is elég jókat beszélgetek velükk erről a témáról de sosem értek velük egyet.

Én mindig trash metált,death metalt,metalcoret és rockot halgattam. Nagyrészt feketbe öltözködöm de szeretem az elegyanciát ezért mind kettő megnyilvánul öltözködésemben.

A baráti társaságom nagyrésze abszolút nem öltözködik metálosként mégis mind ilyen zenét halgatunk.

Nemrég meg ismerkedtem egy-két punkal de nagyon nem tetszett a társaságuk olyanok voltak mint egy csapat csöves és még büszkék is voltak rá.

Amúgy facebookon van sok ilyen oldal ami rockeret gyüjt össze én is benne vagyok párban mindjárt linkelek párat.

16/f

2014. máj. 31. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
2014. máj. 31. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Miért, nálatok nincs?

Igen, mivel a kereszténység világvallás, a gyerekek meg befolyásolhatóak, azt hiszik, majd nekünk is beetetik a bibliát, azt csókolom. Nekik annyira egyértelmű, hogy hiszünk, hogy még egy másodpercig sem fordul meg a fejükben, hogy ja, nem csak teizmus létezik. Lelkesen beszél a csodákról, és azt várja el, hogy mi is áradozzunk. Mert egyébként nagyon rendes vallástanárnőnk van, de ezek a vallásosak azt hiszik, hogy az ateisták még nem találták meg az útjukat, és nem lehetnek soha boldogok, mert isten az, aki kiegészíti az életünket. Hiába mondunk bármit, ők mindig valami láthatatlannal védekeznek, valami lélekkel, valami fénnyel, holott pont az az, amit bizonyítaniuk kéne. Előjött a lázadó énem :D Hajlamos vagyok sokat beszélni, eltértem a témától. Nem is a vallásuk háborít fel (habár nem-hívőként eléggé irritáló), hanem hogy nem akarják elfogadni, hogy rajtuk kívül más is van.

Tényleg az a jó, hogy keverni is lehet. Nőies ruha is sok van, ami kifejezetten rocker stílusú.

Hát igen, kategórián, "embertípuson" belül is vannak jók és rosszak, nem igazán határolható be valahova.

Köszönöm a választ! :)

2014. máj. 31. 13:59
 5/10 anonim ***** válasza:

Barátkozni nagyon szívesen barátkoznék veled, mert a leírtak alapján baromi szimpatikusnak tűnsz és én is híján vagyok a rockszerető ismerősöknek :D

Csak hát van köztünk egy nem is olyan kicsi korkülönbség + távolság... :/ (20/F)

Mindenesetre azokban a facebook csoportokban tényleg nézz szét, hátha szerencséd lesz! ;)

2014. máj. 31. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Ilyet sem mondanak nekem minden nap :D

Első sorban köszönöm, második sorban igen, rendkívül előnytelen, hogy egy ilyen helyen lakom... Ráadásul úgy, hogy ha a buszon megszólalok magyarul, elküldenek melegebb éghajlatra. :D A korom meg szintén, és nagyon sokat le is néznek, amikor valami komolyról beszélek, és mert az idősebbek társaságát keresem, akik nem ritkán nem is akarnak megismerni, úgyhogy örül a fejem, amikor ilyeneket olvasok, de tényleg. :)

2014. máj. 31. 16:20
 7/10 anonim ***** válasza:
:)
2014. máj. 31. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
melyk suliba jarsz ? lehet ismerlek
2014. jún. 4. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Kicsi a valószínűsége, de ide nem írom ki, maximum ha privátban leírod, hogy hol laksz.
2014. jún. 6. 18:29
 10/10 A kérdező kommentje:
És egyébként leginkább "kézzel fogható" barátságra gondoltam, azaz élőben hol ismerkedhetnék meg ilyen személyekkel. Az interneten könnyű, mivel nagyon sok az ilyen oldal, de arra vagyok kíváncsi leginkább, ti hogyan tettetek szert ilyen barátokra/haverokra/ki minek nevezi őket.
2014. jún. 30. 13:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!